76 találat a(z) mikrovállalkozás cimkére
18,5 milliárd forint vissza nem térítendő támogatásra pályázhatnak kisvállalkozások
Cikk
A legkisebb hazai településeken működő, legkisebb vállalkozások november 9-étől újabb 18,5 milliárd forint vissza nem térítendő támogatásra pályázhatnak a Magyar falu vállalkozás-újraindítási programban – közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) az MTI-vel kedden.
Vissza nem térítendő támogatásra pályázhatnak kis falvak kis vállalkozásai
Cikk
A vállalkozások ismét pályázhatnak vissza nem térítendő támogatásra a Magyar Falu Vállalkozás-újraindítási Programban. A november 9-én megnyíló harmadik pályázati körben összesen 20 milliárd forintra lehet majd benyújtani a kérelmeket – közöle szerdán az Innovációs és Technológia Minisztérium (ITM).
Minősítő rendszer segít eligazodni a kisebb cégeknek a Vali.hu-n
Cikk
Új funkció, egy minősítő rendszer segíti a mikro, kis- és közepes vállalkozásokat a Vali.hu vállalkozói információs portálon a rendelkezésükre álló, zömében államilag támogatott fejlesztési lehetőségek megismerésében – jelentette be György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára mai sajtótájékoztatóján.
Ezek a friss adatok az NHP Hajráról
Cikk
Tavaly áprilisi elindítása óta mintegy 38 ezer kkv jutott kedvező kamatozású forráshoz a Növekedési Hitelprogram Hajrá (NHP Hajrá) konstrukció keretében. A közel 2 600 milliárd forint összegben létrejött ügyletek több mint felét a működést segítő forgóeszközhitelek tették ki, több mint egyharmaduk pedig új beruházások megvalósulását szolgálta. Az idén 8 éves Növekedési Hitelprogram 2013-as indulása óta 73 ezer vállalkozás forráshoz jutását biztosította, olvasható a Magyar Nemzeti Bank (MNB) honlapján.
Fejlesztési tartalék az eszköz eladásakor kiva alatt
Kérdés
Az MNB 3000 milliárd forintra emeli az NHP Hajrá keretösszegét
Cikk
Tavaly áprilisi elindítása óta több mint 31 ezer kkv jutott kedvező kamatozású forráshoz a Növekedési Hitelprogram Hajrá (NHP Hajrá) konstrukció keretében. A 2044 milliárd forint összegben létrejött ügyletek több mint felét a működést segítő forgóeszközhitelek tették ki, míg egyharmaduk új beruházások megvalósulását szolgálta. Az elhúzódó járványhelyzet kedvezőtlen gazdasági hatásaira és a vállalkozások részéről tapasztalt jelentős igényre tekintettel a Monetáris Tanács az NHP Hajrá keretösszegének 500 milliárddal forinttal, 3000 milliárd forintra történő megemeléséről döntött, olvasható a Magyar Nemzeti Bank oldalán.
Iparűzésiadó-csökkentés
Kérdés
Kft. tulajdonos tagja közreműködhet-e a cégben katás vállalkozóként?
Kérdés
2,5 milliárd forint keretösszegű támogatás nyílik mezőgazdasági kisüzemeknek
Cikk
A Vidékfejlesztési program keretében megjelent a mezőgazdasági kisüzemek támogatására 2,5 milliárd forint keretösszeggel kiírt pályázati felhívás – olvasható az Agrárminisztérium (AM) honlapján.
A mikrovállalkozások állnak gyorsabban talpra a járvány után?
Cikk
A vártnál sokkal jobban kezelték a koronavírus okozta válsághelyzetet a hazai kisvállalkozók, a számlaforgalmi adatok és a hitelfelvételi kedv alakulása alapján a szektor gyors visszarendeződésre lehet számítani – derül ki az Erste Bank elemzéséből.
Több mint 200 ezer családi jellegű vállalkozás működik ma Magyarországon
Cikk
A Magyarországon bejegyzett társas vállalkozások jelentős része mikrovállalkozás, ezek döntő többségében kiemelt szerepe van a családnak. A vállalkozási forma tekintetében a leginkább érintett vállalkozástípusok az egyéni vállalkozók, az egyszemélyes cégek, valamint a több családtagot is felvonultató többszemélyes vállalkozások, tette közzé az OPTEN Informatikai Kft.
Kapcsolt vállalkozás
Kérdés
Beruházási adókedvezmény
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy társaság – amely mikrovállalkozásnak minősül – tisztán elektromos meghajtású, új személygépkocsit vásárolt a 2019. üzleti évben. A beruházási adókedvezmény lehetőségével élhet-e és ha igen, mi ennek a módja (energetikai igazolás, országon belüli régió stb.)? Előre is megköszönve válaszát: Tomayerné
Bajban a mikrovállalkozások, 150 ezer dolgozónak veszélyben a megélhetése
Cikk
A mikrovállalkozások pénzügyi helyzetét – a koronavírus okozta helyzetben kinek mekkora tartaléka van, hány hónapig tudja életben tartani vállalkozását – elemezte legújabb felmérésében a Via Credit. A 165 ezres mintavétel legmegdöbbentő eredménye az, hogy mikrovállalkozások negyedének, közel 40 ezernek kevesebb, mint egymillió forint van a számláján. A vizsgált cégekn esetében érintett 458 ezres dolgozó közel 35 százalékának, azaz 156 ezer alkalmazottnak van veszélyben a munkahelye cége alacsony tartalékai miatt – véli a Via Credit.
Tévesen bevallott innovációs járulék
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy belföldi (addig mikrovállalkozás) cég tulajdonjogát 2018 áprilisában egy külföldi vállalat (egyértelműen középvállalkozás) 100 százalékban megvásárolta. A 2019. évi beszámoló összeállításának előkészületei közben sajnálattal vettük tudomásul, hogy nagy valószínűséggel rosszul értelmeztük a kkv-törvény szabályait, és úgy tekintettük, hogy a belföldi cég 2019. 01. 01-jétől innovációs járulék fizetésére kötelezett, és így járulékelőlegek is befizetésre kerültek. Kérem adjon választ! - Az innovációsjárulék-szabályok felülvizsgálata alapján jól értjük-e most, hogy a 2019. évi innovációsjárulék-kötelezettség megállapításához a 2016. és a 2017. évi elkészült beszámolók adatait kellett volna vizsgálnunk, és mivel ezek esetében még a külföldi cég kapcsolódó adatai fel sem merülnek, így 2019. évre a cégnek nem lett volna szükséges innovációs járulékot fizetnie? - Jól értelmezzük-e azt, hogy a 2020-as kötelezettség fennállásának megállapításához a 2017-es és 2018-as beszámolókat szükséges vizsgálnunk, és mivel csak a 2018-as beszámoló esetében szükséges hozzáadnunk a külföldi tulajdonos vállalat mutatószámait a belföldihez, így a kétéves szabály miatt még 2020-ra sem tekinthető a belföldi cég járulékfizetésére kötelezettnek, majd csak 2021-től kezdődően? -A 2019. évben bevallott és megfizetett előlegekkel kapcsolatban hogyan lenne szükséges eljárnunk? Járható-e az az út, hogy az éves elszámolásban nulla tényleges adókötelezettséget vallunk be? Válaszát köszönöm!