22 találat a(z) megváltozott munkaképességű munkavállaló cimkére
Jogosultság szociális hozzájárulási és rehabilitációs hozzájárulási kedvezményre Kérdés
Hóközi szochokedvezmény Kérdés
Megváltozott munkaképességű munkavállaló jogviszony megszüntesése Kérdés
Rehab mentor Kérdés
Szabadság kiadása gyes, illetve táppénz letelte után megváltozott napi munkaidő esetén Kérdés
Nyugdíjas rehabos Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk két megváltozott munkaképességű alkalmazottja - akik után a rehabilitációs hozzájárulás csökkentésére voltunk jogosultak - a közelmúltban öregségi nyugdíjba ment, azonban továbbra is, változatlan feltételekkel foglalkoztatjuk őket. Jogosultak vagyunk-e továbbra is csökkenteni rájuk való tekintettel a rehabilitációs hozzájárulás összegét? Köszönettel: Ilona
Számszerű előnyöket is hoz a megváltozott munkaképességű emberek alkalmazása Cikk
Rehabilitációs hozzájárulás csökkenése, szocho-kedvezmény, szakképzési hozzájárulás alóli mentesség, kommunikálható társadalmi felelősségvállalás, erősebb csapatszellem, megújuló szervezeti kultúra, érzékenyebb munkavállalók. Néhány példa a munkáltatók számára előnyös következmények közül, amelyeket a megváltozott munkaképességű vagy fogyatékossággal élő emberek alkalmazása hoz magával, mutat rá a Békaperspektíva projekt egyik alapítója.
Megváltozott munkaképességű dolgozó létszámba számítása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem, hogy az alábbi, 3 különböző esetben megváltozott munkaképességű dolgozóként továbbra is figyelembe lehet-e venni a létszám számításánál az öregségi nyugdíjban részesülőt az öregségi nyugdíjazás időpontjától személyük további foglalkoztatása esetén: 1. munkavállaló: komplex minősítő szakvélemény van 2016. 11. 02-én, mely szerint az egészségkárosodása 51% és felülvizsgálatára nincs időpont megjelölve, mivel felülvizsgálata nem javasolt, 2. munkavállaló: 2009. 10. 05-ei Országos Rehabilitációs és Szociális Szakértő Intézet szakvéleménye szerint az egészségkárosodása 54% és felülvizsgálata csak állapotváltozás esetén szükséges, tehát nincs felülvizsgálati időpont megjelöve, 3. munkavállaló: 2012. 06. 07-ei komplex minősitő szakvélemény szerint az egészségkárosodás 45%, felülvizsgálata 2013. június, de a törvény 19. § (1a) alapján a felülvizsgálatot nem kellett elvégezni, mivel az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig hátralévő időtartam az 5 évet nem haladta meg, melyről egy 2016. évi kormányhivatali Rehabilitációs Ellátási és Szakértői Főosztály rokkantsági ellátás továbbfolyósitásáról szóló határozata rendelkezik, mely a törvény 15/A § (2) alapján a személy haláláig lenne hatályos.
Szocho-kedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségét kérni! A kft. megváltozott munkaképességű munkavállalót szeretne foglalkoztatni heti 20 órában, aki 2011. évi Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal Szakértői Bizottságának I. fokú szakvéleménye alapján II. csoportú rokkant, újabb felülvizsgálata nem szükséges, rokkantsági járadékban részesül. A munkáltatót ebben az esetben nem illeti meg a megváltozott munkaképességű személyek után érvényesíthető szocho-kedvezmény? A rehabilitációs hozzájárulás összegének megállapításakor, viszont figyelembe vehető, mint megváltozott munkaképességű munkavállaló? Köszönöm válaszát!
Megváltozott munkaképességű alkalmazottak – ekkor kérhet állami támogatást Cikk
Több ösztönző intézkedés is segíti a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatását, ilyen például a munkaadókat terhelő szociális hozzájárulási adó csökkentése, illetve a bértámogatás – hívta fel a figyelmet a Prohumán 2004 Munkaerő Szolgáltató és Tanácsadó Kft. az MTI-nek eljuttatott közleményében.
Ki, és mikor jogosult baleseti járadékra? Cikk
A baleseti járadékra való jogosultsághoz három feltétel együttes teljesülése szükséges. Az első, hogy az érintett személy üzemi balesetet szenvedjen, a második, hogy a baleset következtében bizonyos mértékű egészségkárosodása keletkezzen, a harmadik pedig, hogy a járadék megállapításának napján ne illessék meg a megváltozott munkaképességű személyek ellátásai, rehabilitációs, illetve rokkantsági ellátás.
Megváltozott munkaképességű munkavállaló Kérdés
Tisztelt Szakértő! Megváltozott munkaképességű személy jelentkezett állás betöltésére. A papírjaiból sikerült kibogoznunk, hogy egészségi állapota 60%, B2 minősítési csoportba tartozó, de az ellátás folyósítását a továbbiakban elutasították. Kérdésem az, hogy szochokedvezményt igénybe vehetünk-e így utána, illetve statisztikai létszámunkban szerepelhet-e mint megváltozott munkaképességű munkavállaló? Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Fedor Krisztina
Rehabilitációs hozzájárulás – megváltozott munkaképességű munkavállaló Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk rehabilitációs hozzájárulásra kötelezett. Leendő munkavállalónk össz-szervezeti egészségkárosodása 80%, rokkantsági ellátásban részesül, II. rokkantsági csoportba tartozik. Igénybe lehet utána venni a megváltozott munkaképességűek kedvezményét, amennyiben foglalkoztatása a 4 órát meghaladja? Válaszát előre is köszönöm!
Szochokedvezmény – megváltozott munkaképességű munkavállalók Kérdés
Tisztelt Szakértő! Megváltozott munkaképességű személynek minősül-e a szocho tekintetében, aki új komplex minősítéssel rendelkezik (a rehabilitációs hatóság minősítése alapján az egészségi állapota 60 százalékos vagy kisebb mértékű), a komplex minősítésben szereplő felülvizsgálati idő lejárt, még nem hívták vissza felülvizsgálatra, de a rokkantsági ellátást továbbra is folyósítják számára? Mielőbbi válaszát előre is köszönöm!
Megváltozott munkaképességű dolgozó Kérdés
Cégünk komplex minősítés alapján rokkantsági ellátásban részesülő személyt foglalkoztat. A munkavállaló jövedelme három egymást követő hónapban elérte a minimálbér 150 százalékát. Kérdésem, hogy ettől függetlenül is igénybe vehető a rehabilitációs hozzájárulási kedvezmény, azaz 1 fő után évi 964 500 forint?