120 találat a(z) létszám cimkére

Ebben is bakizni szoktak az adózók Cikk

A rehabilitációs hozzájárulás a megváltozott munkaképességű személyek foglalkoztatási rehabilitációját szolgálja. Fizetésére az a munkaadó köteles, akinél a foglalkoztatottak létszáma meghaladja a 25 főt, de a megváltozott munkaképességű személyek száma nem éri el az 5 százalékot (azaz a kötelező foglalkoztatottsági szintet) – emlékeztet közleményében a NAV.

Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem a rehabilitációs hozzájárulással kapcsolatos. Egyik dolgozónk rehabilitációs ellátást kap, egészségkárosodásáról szóló határozat még nem "járt" le, érvényes. Időközben megszerezte a nők 40 éves nyugdíjazásához a jogosultságot, és a nyugdíjat választotta a rehabilitációs ellátás helyett. Most már a nyugdíj mellett dolgozik. A rehabilitációs hozzájárulásnál figyelembe vehetem őt a rehab. létszám számításakor továbbra is?

Katás egyéni vállalkozó és csed Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adva van egy katás egyéni vállalkozó, aki alkalmi bejelentett dolgozót foglalkoztat egyéni vállalkozásában jelenleg, mellette van 36 órát meghaladó munkaviszonya is, így nem főállású katás egyéni vállalkozó. Jelenleg 8 hónapos terhes az egyéni vállalkozó. Két kérdést szeretnék feltenni: az ő esetében hogyan kell kiszámolni az egyszerűsített bejelentésben foglalkoztatható létszámot vagy a napok számát? A másik kérdésem az, hogy a csed igénylésekor és annak folyósítása idejére a munkaviszony szünetelni fog, de mi a helyzet a katás egyéni vállalkozással és az egyszerűsített bejelentett dolgozóval kapcsolatosan? Ha jól tudom, akkor a csedet igénybe vevő anyuka kereső tevékenységet nem folytathat, így szerintem erre az időre talán szüneteltetni kellene az egyéni vállalkozói tevékenységét, melyet a csedet követően újra működtethet. Vagy egyszerűsített foglalkoztatottal – tehát az ő személyes munkavégzése nélkül – mehet tovább a katás egyéni vállalkozása, szüneteltetés nélkül? Ha a csed idejére szüneteltetni kell az egyéni vállalkozását, akkor ebben az esetben ismét kérdésként merül fel az, hogy kell ebben az esetben kiszámolni az egyszerűsített foglalkoztatott létszámot (gondolok itt a megelőző egy évre, elsősorban a csed idejére gondolva), vagy ennek napjait? Válaszát köszönöm!

Szakképzési hozzájárulási kedvezmény Kérdés

Tanulószerződéssel hány tanuló foglalkoztatható, függ-e a létszám a foglalkoztatottak létszámától, ha igen, hogyan kell kiszámolni az átlagos létszámot, beleszámít-e ebbe a társas vállalkozó?

Munkavédelmi képviselő Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkavédelemről szóló 1993. évi XCIII. törvény 70/A §-a szerint munkavédelmi képviselőt kell választani azoknál a cégeknél, ahol munkavállalók létszáma legalább húsz fő. Azt szeretném kérdezni, hogy a létszámot hogy kell meghatározni? Ez egy év végi statisztikai állományi létszám? Beletartoznak a részmunkaidősök, hogy kell őket figyelembe venni? A megbízási jogviszonyosokat is bele kell számolni? Köszönettel: Mónika

Létszám rehabilitációs hozzájárulás esetében Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban szeretném segítségét kérni, hogy a legalább 60 órában megbízási díjjal foglalkoztatott személyek abban az esetben is beleszámítanak a rehabilitációs hozzájárulás esetében a statisztikai létszámba, ha más munkáltatónál van 36 órát meghaladó munkaviszonyuk? (Tehát két helyen számítják be őket?)

Elbocsátásokra készül az Erste Cikk

Az Erste Bank Hungary jelentős átalakításokra, mintegy 7-9 százalékos létszámleépítésre szánta el magát, a brókercéget beolvasztják a bankba, ezzel a bank költség-bevétel mutatója 60 százalék alá csökkenhet 2018-ban – mondta Jelasity Radován elnök-vezérigazgató az Erste sajtó-háttérbeszélgetésén pénteken, Budapesten.

Új szabályok a kiskereskedelemre: egyeztetni akar a tárca Cikk

Egyelőre nincs tervben a kiskereskedelmet érintő jogszabályok módosítása – jelentette ki a nemzetgazdasági miniszter csütörtökön.

Mégis jön a burkolt adó a kereskedelmi cégekre? Cikk

Nem mondott le a kormány arról az ötletről, hogy előírja, mennyi eladónak kellene dolgozni a boltokban – derül ki az Index által közölt legújabb kormányzati előterjesztésből.

Szochokedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben szeretném a segítségét kérni: Vállalkozásunk szabad vállalkozási zónában működik. Szeretnénk igénybe venni a létszámbővítéshez járó szochokedvezményt, azonban ha az előírt 2+1 évnél hamarabb visszacsökken a létszám a korábbi szintre, akkor az addig igénybe vett kedvezményt önellenőrizni kell, és pótlékkal együtt vissza kell-e fizetni? Válaszát előre is köszönöm !

A megváltozott munkaképességű létszámának számítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vállakozásunk 2017. évben megváltozott munkaképességű dolgozókat is foglalkoztat. Az I. negyedévi rehabilitációs járulék számításnál hogyan állapítom meg a csökkentésként figyelembe vehető létszámot, mivel a dolgozók hónap közben léptek be? Belépőnk van február 14-én, február 28-án, és március 10-én. A kötelező foglakoztatási szintem 7 fő. Éves elszámolásnál hogyan számolok majd? Köszönöm segítségét!

Könyvvizsgálat – kinek kötelező, kinek nem? Cikk

Sok a kérdőjel a könyvvizsgálati kötelezettséggel kapcsolatban. Remélem, hogy lehet egy kissé oszlatni a homályt.

Munkavédelmi képviselő Kérdés

A munkavédelmi képviselő kötelező választásánál a foglalkoztatottak 20 fős létszámát hogyan kell értelmezni? Van olyan cég, ahol az átlagos létszám 20 fő alatt van, de egy rövid átmeneti időtartamban a tényleges foglalkoztatottak száma eléri azt, majd visszacsökken 20 fő alá. Válaszukat várva tisztelettel: Szauter Rozália

Beruházási kedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértők! Egy vállalkozás 2017-ben kezd tanulókat foglalkoztatni. A beruházási kedvezményt szeretné az utolsó havi bevallásban majd érvényesíteni szakképzési hozzájárulás terhére. A jogszabály szerint a foglalkoztatottak létszáma határozza meg, hogy az alapnormatíva hány %-a érvényesíthető tanulónként. A tanulók átlagos létszámának meghatározására van a jogszabályban leírás, de arra vonatkozóan nincs, hogy a foglalkoztatottak létszámát hogyan határozzuk meg. Ez az éves statisztikai állományi létszám, ahol a havi 60 óránál kevesebbet foglalkoztatottak nem számítanak bele a létszámba, vagy minden, munkaviszonyban foglalkoztatott 1 fő, és ennek éves átlagát kell venni? Illetve egyáltalán átlagot kell venni, vagy a visszaigénylés pillanatában érvényes foglalkoztatotti létszámot óraszámtól függetlenül kell figyelni?

Családi gazdaság bevételének megosztása az szja-bevallásban Kérdés

Családi gazdaság január o1. napján 8 fő, majd február 16-án kilép 4 fő, de február 16-án be is lép 3 fő, majd november o1-től ismét belép 1 fő. Tehát az évvégi létszám 8 fő. Az árbevétel megosztása lenne o1.o1-től o2.15-ig 8 fő, majd o2-16-tól 12.31-ig ismét 8 fő. A kérdés az, hogy a november o1. napján belépő emberre el lehet-e számolni o2.16. napjától (ebben az esetben számolunk az év végén 8 fővel), vagy ezt az 1 főt nem vehetem figyelembe csak november o1. napjától, tekintettel arra, hogy ő ugyan folyamatosan a családi gazdaság tagja volt, o1.o1-től október 31. napjáig munkaviszonyban volt foglalkoztatva a csg-ban?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Cafeteria

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Globális minimumadó 2024-re

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Állami ösztöndíj ledolgozása

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink