33 találat a(z) kupon cimkére

Közhasznú szervezetnek adott ajándék kupon és beváltása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk (taoalany és kettős könyvvitelt vezet) a 2018. év végén egy kiemelkedően közhasznú szervezet részére (véradás, donormegbecsülés célra fordítja) adományozott 500 Ft névértékű, 6000 db ajándék kupont, melyeket a véradó donorok üzletünkben beválthatnak. A beváltás határideje: a kibocsátástól számított 12 hónap. Kérdésünk: hogyan könyveljük az átadást és a beváltásokat, hogyan viselkedik áfában az átadás és a beváltás? Mi lesz a sorsa az átadásként könyvelt, de be nem váltott kuponok értékének? Szíves válaszadását köszönjük.

Elektronikus kedvezménykupon Kérdés

Tisztelt szakértő! Az alábbi kérdésben szeretném a segítségüket kérni: Egy magyar cég az eMAG webáruházon keresztül (is) értékesít. Az eMAG üzemeltetője időnként az ott vásárlóknak kedvezményre jogosító elektronikus kupont ad, mely a következő vásárlás alkalmával kedvezményre beváltható. Van, amikor termék után jár, van, amikor bizonyos összeg vásárlása felett, van, amikor csak úgy adják nekik minden feltétel nélkül. A terméket a webshopban értékesítő cég csak a megrendelés megérkezésekor látja, hogy a vásárló beváltotta a kupont és a kedvezmény összegével kevesebbet fizet, mely különbözetet az eMAG román üzemeltetője átutalással megtérít. A pénzmozgáshoz kapcsolódóan a webshop üzemeltetője csak a saját nevére kiállított "pénzbekérő nyomtatvány"-t küld, számlát nem állít ki sem az áruról, sem a kedvezményre jogosító utalványról. A vásárlónak az eladó cég állít ki számlát, s küldi meg azt az áruval együtt. A kiállított számla tartalmazhatja-e a levont kedvezményt áfásan, mint árengedmény, vagy „csak” a fizetendő végösszegből vonhatja le áfa mentesen? Hogyan kell az ilyen kedvezményes értékesítést 2019-ben áfa és számlázás tekintetében kezelni? Az eMAG által a vásárló helyett megtérített összeg hogyan kezelendő ebben az ügyletben? Utalványvásárlásnak számít-e, számlát kell-e kiállítani róla? Ha igen, kit terhel a számlakiállítási kötelezettség? Egyáltalán utalványnak minősül-e az így adott kedvezmény? Válaszukat előre is köszönöm

Kupon Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk szerződést kötött az Emag-gal, hogy azon a felületen is lehetőségünk legyen értékesíteni termékeinket, ezért pedig jutalékot fizetünk. Az Emag saját hatáskörében kuponokat ad a felhasználóinak, melyeket a vevők bármely Emagon hirdetett termékre beválthatnak. Ez esetben a mi termékünknél történt egy ilyen kuponbeváltás. Az Emag kifizeti majd részünkre ezt a kuponkedvezményt, jobban mondva le fogja majd vonni az általuk kiszámlázott értékesítési jutalék összegéből. A kérdésem az, hogy ebben az esetben a vevőnek kiállított számla hogyan helyes? Kuponkedvezményt ugye nem kell feltüntetnünk? Válaszát előre is köszönöm!

Kuponos kiegyenlítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás folyamatosan hirdet a facebookon. Egy alkalommal kiszámlázzák neki az aktuális időszak hirdetési díját, melyet facebook kuponnal egyenlít ki. A facebook kuponért korábban nem fizetett semmit, így nincs a könyvekben nyilvántartva. Hogyan könyvelendő a hirdetési számla kiegyenlítése? Minek kell tekinteni a facebook kupont, árengedmény vagy egyéb bevétel (a hirdető nem is tudott róla, hogy ilyen kuponnal rendelkezik)? Mi lesz az import szolgáltatás adóalapja, a kiszámlázott szolgáltatás teljes összege? Köszönöm.

Tízmilliárdokat spóroltak már meg a vevőknek a kuponos oldalak Cikk

Idén várhatóan mintegy 13 milliárd forint lesz a teljes online bónuszos-kuponos piac közvetített forgalma, amely az indulás utáni első teljes évben, 2011-ben 3,5 milliárd forint, 2014-ben elérte a 10,2 milliárdot – közölte a Bónusz Brigád.

Új előírások az áfában, jöhet az utalvány-reneszánsz Cikk

Változnak jövőre az utalványokra (vásárlási voucherekre, kuponokra, ajándékkártyákra) vonatkozó adózási szabályok, ami azt eredményezheti, hogy a vállalkozások még bátrabban nyúlnak majd ehhez a vásárlás-ösztönző eszközhöz – véli a Deloitte adóosztályának partnere.

Kuponkedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! A mezőgazdaságban egyre elterjedtebb, hogy a nagy cégek kedvezményre jogosító kupont adnak a vásárlóknak (nem csak termelők lehetnek). A kupon jellemzően mennyiséghez kötött és utólag lehet érvényesíteni a kedvezményt (kupont adó) és ahol azt be lehet váltani, általában nem ugyanaz a cég. Mi a helyes könyvelése ennek a kedvezménynek (a pénztárkönyvben, illetve a kettős könyvelésben)? Példa: X cég vásárol 100 egység vetőmagot (Z cég termékét) Y cégtől egyúttal átadja a Z cég kuponját. Y cég küld egy értesítőt, amelyen feltünteti a kupon által beváltott kedvezményt és megjegyzésként annak a számlának a számlaszámát, amelyik után jár a kedvezmény. Mivel értesítőről van szó, ezért nincs áfa rajta. Ezt az egyszeresben bevételként vagy költségcsökkentésként kell figyelembe venni? Az őstermelőknél ennek jelentősége van, mert ha bevétel, akkor az értékhatárba beszámít. Hogyan kell eljárni, ha áfás számlát állítanak ki a kupon beváltásáról? Kérem, hogy mind a számviteli, mind pedig az szja szempontjából mutassák be. Válaszukat előre is köszönöm.

PTGSZLA nyomtatványon kell-e jelenteni az átutalásos számlát, ha nem a helyszínen állítják ki? Kérdés

Tisztelt Szakértő! A PTGSZLA nyomtatványon minden esetben kell jelenteni az adott telephelyhez köthető, de bankon keresztül utalt összegekről készült számlát. Adva van egy vendéglátó egység, akihez különböző szállásfoglalási portálokon foglalnak, kuponokkal, Erzsébet-utalvánnyal fizetnek, nem az üzlet területén, ezeket is szerepeltetni kell a jelentésben? Mi a helyzet akkor, ha rendezvényre kibérlik, előzetesen lefoglalják és utólag átutalással fizetnek számla ellenében? Egyébként a helyszínen van online pénztárgép, melybe a készpénzzel, helyszínen utalvánnyal egyéb fizetőeszközzel fizető partnereket szabályosan rögzítik, ezzel tesznek eleget nyugta-kibocsátási kötelezettségüknek. Kérdésem az, hogy a fenti két esetben van-e bejelentési kötelezettségük?

Kuponos eladás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vevő vásárol x összeggel feltöltött kártyát az összeg töredékéért kuponos cégtől. Az x összeggel feltöltött kártyát a beváltó cég adja ki a kuponért cserébe. A kártya kiadásakor ugye nem keletkezik árbevétele a cégnek, csak az összeg levásárlásakor. Hogyan szabályos? Mikor és kinek kell árbevételként az adót megfizetni ezután? A kártya mint egy bankkártya, fizetőeszközként működik. A kuponos cég bizonyos időközönként a beváltott kuponok összegét átutalja a kártya kibocsátójának. Kérem segítsen, hogy mi a szabályos eljárás. Még egy kérdés: egy másik ügylet kapcsán a céget megbüntették, mert nem ütötte be a gépbe a 100 Ft értékű kupont a vásárlásnál, csak a kedvezményesen értékesített áru értékét. A hatóság szerint a 100 Ft-ot is be kellett volna ütnie. (A 100 Ft-os kuponnal százalékos kedvezményre lett jogosult a vevő. Ebből a 100 Ft-ból semmit nem kap vissza a cég a kupon értékesítőjétől. Nem a kuponos cégnek lett volna ez bevétel, mivel ez nekik marad bevétel, nem?) Köszönettel.

Oktatási kft.-n belüli kuponhasználat Kérdés

Tisztelt Szakértő! Oktatással foglalkozó kft. szeretne kuponrendszert bevezetni. Kérdéseim a következők: 1. Van-e ennek valamilyen feltétele, engedélyeztetési kötelezettsége, hogy ez a kupon vagy vásárlási utalvány rendszer működhessen? 2. Ennek milyen könyvelési, bevallási, bejelentkezési feltételei, illetve kötelezettségei vannak? Köszönöm előre is megtisztelő válaszukat.

Kuponok számvitele Kérdés

Tisztelt szakértő! Az alábbi kérdést tettem fel: http://adozona.hu/kerdesek/2017_8_22_kuponos_ertekesites_qvj#utm_source=dailypost&utm_medium=email&utm_campaign=notice, melyre választ is kaptam. Kérdésem az, hogy mi a helyes könyvelési módja (Tartozik/Követel számlaszámokkal) annak, hogy ha a cég saját maga állít elő vagy gyártat ajándékozási utalványt és beszámítja az általa nyújtott szolgáltatásba vagy termékértékesítésbe? Az ajándékutalvány csak pénzhelyettesítő eszköz, nem esik azonos elbírálás alá a kuponokkal, tehát nem csökkenti a bevételt és az áfát. Válaszát előre is köszönöm!

Kuponos értékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő lenne: egy társaság kuponokat nyomtat, melyeket - bizonyos vásárlóértéket elért - vevői között oszt ki. Ezen kuponok beválthatóak egy későbbi szolgáltatás igénybevételére. Miképpen kell könyvelni azt, hogy kuponokat bocsát ki a cég? Vagy ez nem is könyvelendő tétel, csak ha beváltásra kerül? Miképpen kell könyvelni akkor, ha a kuponokat egy reklámozással foglalkozó céggel készítteti el? Az sem egyértelmű számomra, hogy a cég amikor a későbbi szolgáltatást nyújtja és beszámolja a kupont, akkor milyen módon tudja könyvelni ezt a gazdasági eseményt?

Kuponnal történő fizetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Meghívást kaptunk az XY cég által rendezett fesztiválra. Társaságunk vendéglátó tevékenységet folytat, mozgó kocsinkból szendvicseket értékesítettünk. XY cég a saját területén értékesítette a fizetőeszközként használt kuponokat, melynek összegét a pénztárgépükbe beütötték. A vendégek nálunk vásárolták meg a szendvicset, üdítőt. Az ellenértéket beütöttük a pénztárgépünkbe, a kupon összegét pedig külön gyűjtőben tartottuk nyilván. Könyveinkben ez követelésként került kimutatásra. XY cég az ellenértéket csak úgy hajlandó kifizetni, ha az általunk történt értékesítés összegéről egy számlát állítunk ki. Ez viszont dupla bevételt eredményezne. Kérem sziveskedjék a helyes elszámolásról tájékoztatni. Válaszát köszönöm!

Adománykupon értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott cég adományozni szeretne, olyan formában, hogy megvásárolható lenne tőlük egy úgynevezett adománykupon, amelyet, ha megvásárol a vevő, azt az összeget továbbítja a cég meghatározott alapítványnak. Ezzel kapcsolatban a kérdéseim, hogy ezt bevételként kell kezelni? Milyen adó- és járulékterhek vannak? Köszönöm a válaszát.

Kupon a számlában Kérdés

Webáruház meghirdetne az oldalán 2000 forint értékben kupont, amelyet bizonyos napon történt vásárláskor lehet érvényesíteni. A számlában a termék, a futárszolgálat díja is terhelésre kerül. A számlában hogyan tudom érvényesíteni a kupon értékét? 1. A számla végösszegét csökkenthetem ezzel az összeggel, érint-e ebben az esetben áfát? A számlázó program a kupont csak a számla végösszegéből tudja érvényesíteni. 2. A termék árát ezzel az összeggel csökkentem, amit engedményként tudok feltüntetni a termék értékében, és a fuvarozás díja teljes összegben szerepel a számlán. Melyik változat a helyes, vagy mi a helyes megoldás áfa szempontjából ebben az esetben?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Ingatlan szerzésének időpontja

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink