19 találat a(z) katasztrófavédelem cimkére
Ellenőriztesse fűtőkészülékét a szezon előtt! Cikk
A hivatalos fűzési szezon megkezdése, vagyis október 15. előtt mindenki ellenőriztesse fűtőberendezését, illetve szerezzen be szén-monoxid-érzékelőt a balesetek megelőzése érdekében – közölte honlapján az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF).
Továbbra is fennakadások vannak az áramszolgáltatásban Cikk
A tegnapi napon érkezett váratlan lehűlés, havazás és viharos szél Észak-Magyarország területén, elsődlegesen a Mátrában és a Bükkben, továbbra is fennakadásokat okoz a villamosenergia-szolgáltatásban, közölte az ELMŰ-ÉMÁSZ.
Katasztrófavédelem: akadozik az áramszolgáltatás Cikk
Bács-Kiskun megyében harminc településen 24 ezer fogyasztási helyen van probléma az áramszolgáltatással - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság helyettes szóvivője az MTI-vel szerda délelőtt.
Tűzcsap Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemély vásárolt cégtől egy külterületi majort, amelyet a cég kempingként működtetett és amelyen a hatóság a cég költségére kötelezte a céget tűzcsapok létesítésére (nem az önkormányzat terhére). Az épületek külön-külön 50 nm-nél nagyobbak. A magánszemély a majort kizárólag lakhatás céljára kívánja használni. A magánszemély a tűzcsapok vízvezetékének vízóráját meg szeretné szüntetni, mert egy másik vezetéken és vízórán keresztül biztosított az épületek vízellátása. A telken van egy kültéri medence és néhány ásott kút. A tűzcsapokhoz vezető vezeték vízórájának rendelkezésre állási díja nagy terhet jelent a magánszemély részére (10 ezer Ft+Áfa/hó). A vízóra évek óta le van dugózva, jelenleg is. A katasztrófavédelem válasza szerint a lakhatás is tevékenységnek minősül, a vízóra kiköttetése nem hatósági engedélyhez kötött, ellenben valószínűsíthető, hogy a tűzcsapok felülvizsgálatához szükséges, a tűzcsapokat a hatóság csak úgy szünteti meg, ha az épületekben a komplett elektromos hálózatot vissza nem köthető módon a magánszemély megszünteti, ebben az esetben az épületek használhatatlanná válnak. Előírja-e jogszabály hogy a magánszemélynek kötelezettsége van-e a tűzcsapok felülvizsgálatára, vagy ez más hatóság, önkormányzat feladata, ha a tűzcsap tevékenységet nem folytató magánszemély birtokán van? Amennyiben ebben a kérdésben nem tudnak segíteni, megköszönöm, ha megírják, hogy a katasztrófavédelmen kívül kihez tudnék fordulni. Válaszukat előre is köszönöm.