220 találat a(z) katás vállalkozás cimkére

Katás vállalkozótól befogadott számla Kérdés

Tisztelt Szakértő! Arról kérem szíves tájékoztatását, hogy kata alá tartozó vállalkozótól befogadott áfamentes számla alapján a megvásárolt szolgáltatások (karosszéria-lakatosi munkák) továbbszámlázhatók-e mentesen?Gépjárműjavítás során a karosszéria-munkák elvégzésére nincs saját szakemberünk, ezért ezeket a munkákat más szakembernél végeztetjük el, majd beszerzési áron számlázzuk tovább a vevőnek. A lakatos számunkra mentes számlát állít ki, mivel a kata alá tartozik. Cégünk az általános szabályok szerinti áfa-elszámolást alkalmazza. A lakatos által elvégzett munka továbbszámlázása helyes-e áfamentesen vagy 27 százalék áfával növelten kell ezt a tételt is a vevőnknek számlázni? Köszönettel: ST

Beszámoló a kata hatálya alatt Kérdés

A kata hatálya alatt a betéti társaságoknak nem kell beszámolót közzétenni. Értesül-e erről a Céginformációs Szolgálat, vagy valamilyen módon kell-e közölni, hogy nincs közzétételi kötelezettség?

Katás bevétel Kérdés

2014. március 1-jétől térek át katára. A februári teljesítésű készpénzes számlát márciusban számlázom ki, ezt már kisadózóként kell megtennem. Mi a helyzet az átutalásos számlával? A teljesítés február 28., számla kelte március 2., fizetési határidő március 12. Mit tekinthetek katás bevételnek?

Kata év közbeni választáskor Kérdés

Ha egy egyéni vállalkozó év közben (2013. 05. 01.- 2013. 07. 31-éig) volt katás, akkor az szja-bevallásában az egyéni vállalkozói időszakot hogyan kell helyesen beírni? Szja hatálya alá tartozott 2013. 01. 01.- 2013. 04. 30-áig, majd 2013. 08. 01.- 2013. 12. 31-éig.

Iparűzési adó alapjának megosztása katás vállalkozás esetén Kérdés

Főállású katás egyéni vállalkozó vagyok, székhelyemen saját lakás, nem végzek gazdasági tevékenységet, bejelentett telephelyemen dolgozom. Tevékenységem fordítás, könyvelés, tárgyi eszközöm nincs. Hogyan kell megosztanom az iparűzési adóalapját a székhely és a telephely között, ha a bevétel 0 százaléka keletkezik a székhelyen? A helyi adókról szóló törvény szerint "a magánszemély vállalkozó esetében az önmaga után elszámolt személyi jellegű ráfordítás címén - az említett törvényekben foglaltaktól függetlenül - 500 000 forintot kell figyelembe venni". Katás vállalkozó lévén esetemben mi számít személyi jellegű ráfordításnak? A tételes adó? Mert annak összege éves szinten 600 000 forint, tehát az adóalap 83 százaléka utáni adót kellene a székhely szerinti városnak fizetnem, ahol nem végzek tevékenységet, és a maradék 17 százalék utánit a telephely szerinti városnak? Előre is köszönöm megtisztelő válaszukat. Üdvözlettel. Boldog Zsuzsanna

Katástól kapott számla lejelentése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Melyik bevallás, melyik lapján kell bevallani a katástól kapott 1 millió forintot meghaladó számlát? Segítségüket nagyon köszönöm!

Katás cég EU-s szolgáltatásnyújtása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Azt szeretném megtudni, hogy a nem áfakörös katás vállalkozásokat az A60-as havi összesítő nyilatkozat beküldésén kívül terheli-e bármilyen más bevallási, adatszolgáltatási kötelezettség a NAV felé, vagy ez az adatszolgáltatás elegendő az EU-s szolgáltatásnyújtásokkal kapcsolatban? Válaszát előre is köszönöm!

Alanyi áfamentes katás vállalkozás Kérdés

Katás alanyi áfamentes vállalkozó az év egy részében szüneteltette a vállalkozását, a többi részében végezte a tevékenységet. Kérdésem a következő: ebben az esetben a 6 millió forintot arányosítani kell a kata esetében és az áfa esetében is? Válaszukat előre is köszönöm!

A kisadózó vállalkozás részére naptári évben juttatott öszegről Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kisadózó vállalkozások részére a 2013. évben juttatott adatszolgáltatással kapcsolatban lenne kérdésem. A kitöltési útmutató alapján a kisadózó vállalkozás részére naptári évben juttatott együttes összeget kell feltüntetni. Ez az összeg a kiállított számlák teljesítése alapján naptári év, vagy a juttatott, azaz pénzügyileg teljesített, kifizetett összeget jelenti? A másik erre vonatkozó kérdésem az lenne, hogy például áfás számlát kiállító katás esetén nettó vagy bruttó összeg, amit figyelembe kell venni? Mivel a kata alanynak az 1 millió forintot meghaladó bevételről kell nyilatkoznia (ami nettó, illetve a tárgyévben pénzügyileg teljesített). Köszönöm válaszát előre is.

Pótbefizetés; katás bevétel, vagyonosodási vizsgálatnál Kérdés

Üdvözlöm Önöket! A következő kérdésben várnám állásfoglalásukat: a 3 000 eft jegyzettőkével rendelkező kft.-nek 50 000 eft kölcsönt nyújtó B Kft. a következőképpen szüntetné meg a követelését A Kft.-vel szemben: első lépésként tagként belépne úgy, hogy 10 százalékos tulajdonos lenne, az eredeti tulajdonostól történő üzletrészvásárlással. Második lépésként a társasági szerződés szerint pótbefizetést eszközölnének a tagok, de nem a törzsbetéteik alapján, hanem az eredeti magánszemély például 100 eft-tal, az új 10 százalékos tag pedig úgy, hogy a követeléséről lemond. A kérdés az lenne, hogy a pótbefizetés aránya eltérhet-e a törzsbetétek arányától, illetve az, hogy csak pénzeszközzel lehet-e teljesíteni a pótbefizetést vagy a fent vázolt módon is? (Esetleg elképzelhető, hogy csak kizárólag úgy teljesíthető, hogy először pénzügyileg ki kell fizetni a hitelezőt, és csak azt követően adhatja vissza a pénzt, mint pótbefizetés?) 2./ Katás adóalany kisvállalkozóként bejelentett bt. beltagja év folyamán a munkadíjaként saját számlájára utalja bizonyos időnként az esetenként változó összeget. Vajon egy vagyonosodási vizsgálatnál a bt. által pénzügyileg realizált bevétel 60 százalékát veszi majd figyelembe az adóhatóság, vagy ez csak az egyéb, például hitelfelvételnél figyelembe veendő adat lesz? Véleményem szerint egy vagyonosodási vizsgálatnál egyértelműen a magánszemély számlájára jóváírt összeget kellene figyelembe venni (legalábbis a számtan szerintem ezt kívánná). Kíváncsi lennék az Önök véleményére.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Áfamentes szolgáltatásnyújtás EU-ba

Bunna Erika

adótanácsadó

Német adóügyi illetőségű egyéni vállalkozó

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Hozamszámítás

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink