39 találat a(z) külföldi munkavállalás cimkére
Megjelent az októberi Válaszadó Cikk
Sok bosszúságra ad okot könyvelői, adótanácsadói és adószakértői körökben a pénzmosás elleni törvény módosítása, amelynek elrettentő részleteiről külön cikkben számoltunk be. Ebből kiderül, hogy olvasóink-előfizetőink jelentős többségét kitevő személyek ellen, ha megszegik a pénzmosási előírásokat, drákói szigorral és óriási – 20 millió forintig terjedő – pénzbüntetéssel lépnek fel az erre kijelölt szervek. Márpedig például az amúgy bizalmi viszonyt feltételező könyvelő-ügyfél kapcsolatban adott esetben a könyvelőtől még az is elvárás, hogy – mintegy hatóságként fellépve – „igazoltassa” ügyfelét, illetve annak kísérőjét.
Ausztriai munkát ígért pénzért Cikk
Körözést adott ki a rendőrség egy zalalövői férfi ellen, aki több mint 200 embert károsított meg azzal, hogy ausztriai munka ígéretével pénzt kért a közvetítésért - írja a zaol.hu.
Munkavállalás Angliában: ennyi a bér, az adó és a lakásbérlet Cikk
Sok magyar vállal külföldön munkát, elsősorban az itthoni megélhetési nehézségek, nyelvtanulás miatt. Számuk különböző felmérések szerint csak nőni fog. Az egyik célország Anglia. Összefoglaltuk, hogy milyen bérekre, közterhekre és kiadásokra lehet számítani a szigetországban.
Külföldi munkavállalás Kérdés
Egyszemélyes kft tulajdonosa és egyben munkavállalója Svédországban végez munkát 2013 február óta kiküldetésben, amelyre bért és külföldi napidíjat kap munkáltatójától, ezek után jelenleg Magyarországon fizeti az szja-t és a járulékait. Most úgy látszik, hogy kinti munkavégzése elhúzódik és várhatóan meghaladja a 183 napi kinttartózkodást. Milyen változást jelent ez az adózásában? Kell-e erről bármilyen bejelentést tennie Magyarországon? A 183 nap letelte után hogy történik a magyarországi bérszámfejtése, adói és járulékai bevallása és fizetése?
Külföldi mellékállás: milyen csapdahelyzetbe keveredhetünk? Cikk
Külföldi kiküldetés során adódhat olyan lehetőség, hogy a kiküldött – idehaza biztosított – magyar munkavállaló további jogviszonyt létesít a kiküldetés helye szerinti országban. E jogviszonya alapján – feltéve, hogy EGT államról van szó – a biztosítási kötelezettség ugyancsak Magyarországon terheli és a külföldi munkáltatónak itt kellene járulékfizetési kötelezettséget teljesítenie. De mi történik, ha mégsem teszi?
Miért kell igazolnunk a NAV felé, ha az EU-ban munkát vállalunk? Cikk
Biztosan sokan ismerik azt a mondást, hogy a „törvény nem ismerete nem mentesít a felelősségrevonás alól”. Azt azonban nagyon kevesen tudják, hogy "ha külföldön vállalunk munkát, következményekkel járhat, ha nem jelentkezünk ki a lakcímnyilvántartásból”.
Kérdések az adóbevallásról - az APEH válaszol Cikk
Külföldi munkavállalás és magyarországi öröklés esetén mi a teendő az adóbevallással? Nem vagyoni kártérítés után kell-e adózni? Ingatlanértékesítésből származó, hiteltörlesztésre fordított jövedelem csökkenti az szja-alapot? Az olvasók kérdéseire az APEH munkatársai válaszolnak.
Az APEH válaszol: útnyilvántartás, bevallás, adóelőleg Cikk
Mit kell tudni az útnyilvántartásról? Hogy néz ki az adóbevallás, ha küldföldön dolgozott? Mi a teendő az elbocsátás után fizetett összeggel és az adóelőleg fizetésével? Olvasóink kérdéseire az APEH válaszol.
Adózás gyerektartás után és tb-fizetés külföldi munkavállalóknak Cikk
Kell-e adózni és adóbevallást fizetni a gyerektartás után? Külföldi munkavállaló hogy lesz biztosított Magyarországon is? Olvasóink kérdéseire az APEH válaszol.