107 találat a(z) külföldi munka cimkére
Csok és a külföldi munka
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem szíves válaszát a következő kérdésre. Ha egy házaspár felveszi a csok-ot (10+10 millió forint), majd a férj külföldön kap munkát, hosszú távon, akkor vissza kell-e fizetni nekik – büntető kamatostól – a csok összegét? Ha a férj után a családja is külföldre költözik, akkor mi a helyzet a csok visszafizetésével? Válaszait előre is köszönöm szépen. Tisztelettel: Szekeres Zsolt
Magyar egyéni vállalkozó szolgáltatása az EU-ba
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó asztalos külföldi (osztrák) ingatlanon asztalos munkát végzett (ablakokat készített és épített be. Azt nem tudjuk, hogy az osztrák fél magánszemély vagy adóalany-e. Mivel az egyéni vállalkozó megbízója magyar bt., ezért a számlát az egyéni vállalkozó a magyar bt. részére "áfa területi hatályán kívül" megjelöléssel állította ki a számlát. A magyar bt. sokat dolgozik EU-s tagállamon belül, Ausztriában is be van jelentkezve társasági adó alá, regisztrációs száma is van, de EU-s adószáma nincs. Ez a számla kiállítása helyes-e így? Nem kéne bejelentkezni a magyar bt.-nek az áfa hatálya alá Ausztriában? A magyar bt. állítja, hogy nagy építőipari vállalatok számláznak így be neki és eddig nem volt vele semmi probléma, ezért ő is így kéri az egyéni vállalkozótól a számlát!. Szerintem be kellene jelentkezni áfa alá Ausztriában, de ő és könyvelője is állítja, hogy nem, ez így helyes, de magyarázatot, hogy miért, nem kaptam rá. Véleményét előre is nagyon köszönöm! Varga Mónika
Egyszerűsített foglalkoztatással alkalmazott munkavállaló külföldön végzett munkája
Kérdés
Tisztelt Adózóna! 2016. 01. 24-ei frissítéssel megjelent a következő címmel egy cikkük: Egyszerűsített foglalkoztatott bére és elszámolható költségei A cikkel kapcsolatban lenne kérdésem. Magyarországi székhellyel rendelkező munkáltatónak szerződése van egy külföldi céggel áruházak takarítására, leltározási munkára. (5-7 napos munkákról lenne szó.) Ezt a munkát a cég egyszerűsített foglalkoztatottakkal szeretné megoldani. Külföldi kiküldetésben tudtommal olyan munkavállalókat lehet foglalkoztatni, akikre megkérték az A1-es igazolást. Ezt az egyszerűsített munkavállalókra nem tudja megkérni a cég, mert nem állandó munkavállalói a cégnek, és nem is számítanak biztosítottnak (ezt az információt kaptam az OEP-től). Hogyan foglalkoztathatja a cég szabályosan egyszerűsített munkaviszonyban külföldön a munkavállalókat? Milyen engedély, igazolás szükséges ahhoz, hogy külföldön egy ellenőrzésnél ne büntessék meg a céget az A1-es hiánya miatt? A munka jellegénél fogva megbízási szerződést nem lehet alkalmazni, mert ezeket a munkaköröket nem lehet megbízásban ellátni, munkaügyi vizsgálatnál visszaminősítenék munkaviszonnyá a foglalkoztatás. Valamint kötelező-e napidíjat adni, ha egyébként a munkáltató gondoskodik a munkahelyre történő szállításról, szállásról, napi étkezésről? Előre is köszönöm válaszukat! Üdvözlettel!
Durva bérezés jöhet kiküldetéskor az EU-ban? Magyarország tiltakozik
Cikk
Az Európai Bizottság, azt javasolva, hogy a kiküldetésben dolgozó külföldiek a jövőben a helyiekkel azonos javadalmazásban részesüljenek. Ezzel kiszorulnának a nyugati piacokról azok a kelet-európai vállalkozások, amelyek épp az olcsóságuk miatt jutnak megrendelésekhez – adta hírül a Népszabadság.
Külföldi áfa – Tó építése
Kérdés
Mint könyvelő két kérdést szeretnék feltenni. Van egy egyéni vállalkozónk, aki földmérő és térképészeti munkákat végez Németországba, német területekről. Magyarországon végzi ezt a tevékenységet interneten keresztül. Kérdésem az lenne, hogy áfaszempontból hogyan adózik? Ki kell-e számlázni a 27 százalékos áfát, vagy közösségi számos mentességet alkalmazhatunk-e? A következő kérdésem: egy horgászegyesület tavat alakít ki, amire a tagok kialakítási pénzt fizettek be. Kérdésem, hogy a befizetés évében az mind bevétel, vagy elhatárolható a kialakítás ütemében? Valamint a földmunkálatok azonnali költségként elszámolhatók, vagy csak értékcsökkenés alapján? Köszönettel: Radicsné Jánka Lívia
Angliai munkavégzés
Kérdés
A kérdésem a következő lenne. Itthoni főállású társas vállalkozó (4 cégben ügyvezető, aláíró, egyik cégében fizeti a járulékokat) Angliába megy. Később fog majd ott céget alapítani, egyelőre nem lesz jogviszonya. Itthon mit kell fizetnie? Elég az egészségügyi szolgáltatási járulékot havonta fizetni, vagy meg kell, hogy maradjon a főállású társas vállalkozóként fizetendő járulék? És ha kint biztosítottá válik? Köszönöm válaszukat. Üdvözlettel: Szűcsné Urbán Ágnes
Ennyit kell fizetni az állásidőre, a napidíjra, külföldi munkára
Cikk
A cég átmenetileg nem tud munkát adni dolgozóinak, mennyi bért köteles fizetni? Külföldi munkánál mennyi a napidíj, figyelembe kell-e venni az adott ország előírásait? Olvasói kérdésekre dr. Hajdu-Dudás Mária ügyvéd munkajogászunk válaszolt.
Belföldi munkavállalót külföldön foglalkoztatnak
Kérdés
Belföldi munkavállalót külföldön foglalkoztatnak, milyen munkabér illeti meg az ottani munkavégzés idejére? Az itthoni munkabére vagy a külföldi ország minimálbére? Milyen jogszabály vonatkozik erre? Hol tudok utána nézni a külföldi ország minimálbéreinek?
Külföldön dolgozik? Fizetnie kell az itthoni egészségügyi ellátásért!
Cikk
A külföldön dolgozók közül az utóbbi időszakban sokakat ért az a kellemetlen meglepetés, hogy utólag megtéríttették velük az itthoni tartózkodásuk alatt igénybe vett egészségügyi ellátást. Bemutatjuk, hogy az ilyen személyeknek milyen előírásokra kell figyelniük.
Ha Németországban dolgozna
Cikk
Magyar-német nyugdíjtanácsadói napokat szervez az Országos Nyugdíj-biztosítási Főigazgatóság.
Erre számítsanak a külföldön dolgozók
Cikk
A LeitnerLeitner legfrissebb tanulmánya az unióban dolgozó magyarok egészségbiztosítással kapcsolatos kötelezettségeit és jogait elemzi. A tanulmányt Siklós Márta, a LeitnerLeitner vezető tanácsadója ismertette a Nyugat-magyarországi Egyetem által szervezett Soproni Pénzügyi Napok keretében.
Munkavállalás Angliában: ennyi a bér, az adó és a lakásbérlet
Cikk
Sok magyar vállal külföldön munkát, elsősorban az itthoni megélhetési nehézségek, nyelvtanulás miatt. Számuk különböző felmérések szerint csak nőni fog. Az egyik célország Anglia. Összefoglaltuk, hogy milyen bérekre, közterhekre és kiadásokra lehet számítani a szigetországban.
Nyugdíjszámítás: mennyit érnek a külföldön ledolgozott évek?
Cikk
Országa válogatja, hogy munkavégzés vagy – bizonyos feltételekkel – már az ott-tartózkodás is nyugdíjra jogosítja-e a külföldit, például a magyar állampolgárt. A HVG hetilap összefoglalta a különböző ország-csoportokra vonatkozó szabályokat.
Nyugdíjszámítás: amikor több ország is érintett
Kérdés
Miként számítják annak a nyugdíját, aki külföldön és idehaza is dolgozott? Olvasónk kérdésére Molnár László, az Adózóna nyugdíjszakértője válaszol.
Nyugdíj előtt: a külföldi munkát miként lehet beszámítani a szolgálati időbe?
Cikk
A külföldön ledolgozott évek szolgálati időbe történő beszámíttatása hogyan, milyen nyomtatványok kitöltésével lehetséges? Olvasónk kérdésére az Adózóna nyugdíjszakértője, Molnár László válaszol.