95 találat a(z) külföldi munka cimkére

Ausztriai munkavégzés II. Kérdés

Tisztelt Szakértő! hivatkozva az alábbiakban kapott válaszra: http://adozona.hu/kerdesek/2018_1_24_Osztrak_munkavegzes_wxu kérdésem az lenne, hogy akkor a két ország minimális bérére eső különbözet egy része betudható napdíjként, és ennek az igazolás nélkül elszámolható költségnek mennyi a napi összege? Másrészt akkor, mivel ez költségként számolódik el, ezután sem a munkáltatót, sem a munkavállalót semmilyen adó- és járulékteher nem terheli? Ez így akkor szabályos, nem mond ellent semmilyen EU-s rendelkezésnek, ha az adott országban elvárt minimális napibér egy részét kiküldetési napidíjként számoljuk el? Köszönöm!

Egészségbiztosítási járulék EU-tagállam Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ismerősöm 2018. január 1-jétől Németországban dolgozik hivatalosan, munkaszerződéssel, feltehetőleg több évig. Idáig fizette maga után a havi 7110 forintot, mivel egy évig nem volt munkahelye. Megnéztem a 18T1011 kitöltési útmutatóját, abból úgy értettem, hogy annak ellenére fizetnie kell a 2018-tól érvényes egészségbiztosítási járulékot, hogy EU-tagállamban dolgozik. Kérem segítségét, hogy ezzel kapcsolatban kell-e változást bejelenteni, esetleg valamilyen igazolást kérni a német munkáltatótól. Köszönöm szépen.

Külföldi munkavégzés és magyar nyugdíj Kérdés

Egyik ismerősöm 2013-tól "előnyugdíjba" mehetett 59 éves korában. 2016-ban betöltötte a rá irányadó nyugdíjkorhatárt, és az ellátása ennek megfelelően át is alakult rendes öregségi nyugdíjjá. 2013-ban nem közölte a magyar nyugdíjfolyósítóval, hogy külföldön munkát végez, márpedig évente a kinti keresete meghaladta az minimálbér 1,5-szeresét. Most a külföldi munkaviszonyában is "elérte" a nyugdíjkorhatárt, és a külföldi nyugdíjbiztosító adatot kíván egyeztetni a magyar nyugdíjbiztosító szervvel. Ha ennek kapcsán kiderül a bejelentési kötelezettség elmulasztása, milyen jogkövetkezményekre számíthat: mulasztási bírság, nyugdíjelvonás? Az "előnyugdíját (2013-2016. között) minden évben azon hónaptól vonnák vissza, amikor a kinti munkavégzésben elérte a plafont? Tisztelettel várom válaszukat! Amberg Éva

1753-as szja-bevallás Kérdés

Tisztelt Szakértő! 1.) Kell-e és hogyan kell szerepeltetni az szja-bevallásban azt, ha valaki 4 éve örökölt szántó művelési ágú külterületi ingatlanját eladja 10 millió 500 ezer forintért? 2.) Egy dolgozó 2017. januártól októberig Angliában dolgozott, majd novembertől decemberig itthon, egy kft.-ben. A 1753-as bevalláson kell-e szerepeltetni és melyik soron az Angliában kapott jövedelmet? Igazolást adott le a külföldi jövedelméről és a kint levont adóról. Válaszukat előre is köszönöm .

Eho-/szochofizetési kötelezettség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magyarországi kifizető egy Kanadában élő személy részére megbízási díjat és felhasználói díjat fizet. A személy a munkát is Kanadában végezte, ezáltal Magyarországon nem minősül biztosítottnak. Adóelőleget azonban vonunk tőle, mert nem adott le illetőségigazolást. A megbízási díja és a felhasználói díja után kell-e szochót vagy ehót fizetnie a kifizetőnek? Válaszát köszönöm

Napidí és szállásköltség együtt Kérdés

Külföldön kiküldetésben dolgozó részére együttesen fizethető-e adómentesen a napidíj és a szállás (reggeli étkezéssel) együtt?

Jövedelem megszerzésének időpontja Kérdés

Tisztelt Szakértő! A magánszemély magyar állampolgár, de korábban külföldön dolgozott, magyar lakcím hiányában nem volt magyar illetősége. Majd újból Magyarországon vállalt munkát, ismét lett magyar adóilletősége, és ezen magyar adóilletőség-időszak alatt fizetett ki neki a korábbi megbízója egy vita folytán a külföldi illetősége időszakában ki nem fizetett díjat, a külföldi illetősége időszakában végzett tevékenységére tekintettel. Ez esetben az így megszerzett jövedelem a magyar adóilletőség időszakában (azaz a jóváírás időpontjában) megszerzettnek minősül és adóköteles itthon, vagy tekintettel arra, hogy azon tevékenységének az ellenértéke, amikor nem rendelkezett magyar adóilletőséggel, ezért mentes az szja alól? Válaszát előre is köszönöm.

Egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném kérdezni, hogy akinek külföldön (Németország) van bejelentett munkaviszonya, ott fizeti a járulékokat, és van EU-s egészségügyi kártyája, annak kell-e fizetni a 7110 forintos egészségügyi szolgáltatási járulékot? Valamint Magyarországon egészségügyi ellátásra jogosult-e? Magyarországon nincs bejelentett munkaviszonya, meg nem is vállalkozó vagy őstermelő.

Közalkalmazotti munkaviszony melletti külföldi munkavállalás Kérdés

Közalkalmazotti munkavállalói – heti 40 órás határozatlan időre szóló – jogviszonyom van Magyarországon. Most lenne olyan lehetőségem, hogy Németországban is e munkaviszony mellett végezhetnék munkát – ugyancsak munkaviszonyban – kötetlen munkaidőben úgy, hogy ez külföldi biztosítást is jelentene. A munka végzése a cég igényeinek függvényében, Magyarországon távmunkában, illetve a németországi cégnél történne úgy, hogy ez a jelenlegi munkaviszonyomban semmilyen változást nem okozna. A kérdésem az, hogy ennek van-e törvényes akadálya? Nevezetesen: a jelenlegi munkahelyemen, illetve más magyar hatóságoknál be kell-e jelentenem (ha igen, akkor hol)? Válaszukat előre is köszönöm.

Külföldön biztosított magyarországi képviselet Kérdés

Tisztelt Szakértő! Lenne egy szlovák munkavállalónk, aki 8 órás munkaviszonnyal rendelkezik Szlovákiában. Magyarországon cégünk képviseletét látná el a magyar ügyintézések során. Erre a jogviszonyra keresnénk megoldást. Tevékenységének gyakoriságát nem lehet meghatározni, az ügy lefolyásától függ. Lehet, hogy egy hét, de akár lehet csak pár óra. Hogyan tudunk eleget tenni a törvényes alkalmazásnak? Melyik jogviszony a legmegfelelőbb, valamint milyen adózási szabályok vonatkoznak arra? Válaszát előre is köszönöm!

Külföldön dolgozna? Itt a NAV útmutatója, kinek, mit kell bejelentenie Cikk

Gyakran felmerülő kérdés, hogy van-e bejelentési kötelezettsége a magánszemélynek, ha munkavállalás céljából külföldre távozik? A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) három pontba összeszedve közölte válaszát.

Külföldi munka Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kérdésem: magyar cég Németországban kapott munkát, ezért magyar munkavállalókat szeretne kivinni. Ilyenkor ez kiküldetésnek számít-e, hiszen folyamatosan kint fognak dolgozni, és kint fognak lakni, vagy ez egy teljesen más körbe tartozik, hiszen nem csak pár hetet dolgoznak. Milyen bejelentési kötelezettség van, és milyen adózás vonatkozik rá?

Köztisztviselő napidíja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy köztisztviselőnek milyen jogszabály alapján jár külföldi kiküldetés esetén napidíj, illetve lemondhat-e róla?

Rehabilitációs ellátás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem legyen kedves megadni, hogy a rehabilitációs ellátás biztosítási jogviszonynak minősül-e, illetve ezt melyik jogszabályhely tartalmazza! Erre azért van szükségem, mert a külföldön dolgozó magyar állampolgár attól függően kap vagy nem kap családi pótlékot, hogy Magyarországon rendelkezik-e biztosítási jogviszonnyal vagy nem. Semmilyen más információ nincs, csak annyi, hogy biztosítási jogviszony a kritérium. Válaszát köszönöm előre is.

Szlovákiai munkavállalás Kérdés

Magyar munkavállaló négy hónapot Szlovákiában dolgozott kinti cégnél. A 1653-as bevallásban melyik soron kell bevallani a jövedelmét, és itthon kell utána adózni? Köszönettel.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt vállalkozások meghatározása

Antretter Erzsébet

adószakértő, igazgató

Niveus Consulting Group Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink