41 találat a(z) különbözet cimkére
Katás bevétel bankszámlára Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérném szíves segítségét az alábbi kérdésben: katás bevételnek számít-e, ha az egyéni vállalkozó számlát állított ki 2390 forintról és a bankszámlájára a vevő tévesen 2890 forintot utalt át, a 2890-2390= 500 Ft? Köszönöm a segítséget.
Nyílt végű pénzügyi lízing vevőkijelöléssel Kérdés
Tisztelt Pölöskei Pálné! Köszönöm a válaszát, már csak egy kérdésem lenne: Nagy Katalintól olvastam egy cikket, amiben azt írja, hogy azokban az esetekben amikor a helyesbítő számla értéke eltér a hátralevő tőke értékétől – amit ön is írt, hogy pénzügyileg rendezni kell – a különbözetre jutó áfát is rendezni kell. Ennek Ön szerint mi a bizonylata? Hiszen a helyesbítő számla számviteli bizonylat jelen esetben. Köszönettel: Mónika
Utazási iroda Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném a segítségét kérni az alábbi ügyben: utazási iroda külföldi szálláshelyet értékesít oly módon, hogy beszedi az utastól az előleget, majd kiutalja a külföldi partnernek az összeget. A külföldi partner nem ad bizonylatot az utazási iroda nevére. Jól gondolom-e, hogy ilyen esetben a kifizetett összeg a vevői előleg terhére könyvelődik bizonylat hiányában és csak a különbözet lesz árbevétel? Megtisztelő válaszát előre is köszönöm.
Vevő-szállító kompenzálás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Két cég kompenzálással egyenlíti ki a számláit. Az első kompenzáló levél végén szerepel a különbözeti összeg. A következő hónapban ismét kompenzálásra kerül sor a két cég között. Kérdésem: az első kompenzáló levél végén lévő maradványösszeget ellentételezheti-e a második kompenzáló levélen, vagy el kell utalni bankon keresztül? Előre is köszönöm válaszát.
Külföldi ingatlanhoz kapcsolódó jövedelem Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magyar állampolgár magánszemély a 2016. évben előfoglalási szerződéssel 1db, Csehország területén található ingatlant foglalt le Csehországban úgy, hogy nem lépett tulajdonviszonyba. Erről a jogról bizonyos különbözet fizetése fejében lemondott egy másik személy részére. A foglalási díj az ingatlan értékének 15%-a, melyet kifizetett a magánszemély, majd családi okok miatt lemondott róla magasabb díj fejében. A nevet a beruházó átírta a saját nyilvántartásában. A magyar magánszemély így ingatlantulajdont nem szerzett, bevétele azonban keletkezett. Kérdés, hogy az említett bevétel adóköteles-e Magyarországon, be kell-e vallani a 2016. évi 16SZJA személyi jövedelemadó bevallásában? Köszönöm előre is a válaszát!
Napelemmel termelt áram eladásból származó jövedelem szja vonzata Kérdés
T Szakértő! Ügyfelem napelemmel termel áramot, melyet a gázszolgáltatóval elszámol és a szolgáltató fizet részére, az általa felhasznált és termelt áram közötti különbözetet. Kérem szíves válaszát az adózást illetően (szja, áfa, adószám kérdésekben), törvényi hivatkozásokkal kérném szépen a válaszát! Köszönettel Verik Piroska
Munkaruha-juttatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk munkaruha-juttatást nyújt minden alkalmazottjának, évente 25 ezer forint értékben. A cég saját logóval ellátott termékei közül lehet választani, melyeket külső cégtől rendelnek meg Ezek utcai ruházatként is hordható termékek, tehát egyéb, nem rendszeres juttatásként adózunk utána. Kérdésünk, hogy ha a munkavállaló a megengedett értéket meghaladóan rendel, akkor elfogadható megoldás, hogy a béréből vonjuk le a különbözetet (és egyéb bevételként rögzítjük)? A dolgozó aláírja a munkaruha-szabályzatot és a rendelőlapot is, tehát ezáltal tudomásul veszi, hogy a keretet meghaladó összeg az ő költsége lesz. Vagy minden esetben ki kell számlázni a korlát feletti összeget? Válaszukat előre is köszönöm!
Itt a válasz, hogyan számolja el a le nem vont járulékot Cikk
Sokszor felmerül a kérdés, hogyan kell helyesen elszámolni és bevallani a munkavállalótól le nem vont járulékot, és az egyes esetekben a munkáltatót vagy a munkavállalót terheli-e a felelősség a mulasztásért.
Így kaphatja vissza az osztalékelőleg adójából a különbözetet Cikk
Hogyan kell elszámolni a tavaly felvett osztalékelőleg adójával, ha az az idén jóváhagyott osztalékká vált? Erről közölt tájékoztatót a NAV.
Értékcsökkenés a társasági adónál Kérdés
Ügyfelem a társasági adónál elszámolt értékcsökkenést azonosan kezelte a számvitellel, a két összeg a maradványértékes eszközöknél is megegyezett 2011-ben, 2012-ben és 2013-ban. 2014-ben készültem arra, hogy önellenőrzés nélkül (ennek ugyanis minden feltétele adott volt) elszámolom a 2011., 2012. és 2013-as év értékcsökkenés-különbözetekből adódó tao-különbözeteket, de az ügyfél ezt az eszközt 2014-ben eladta. Így a számításaim szerint értelmetlen visszamenőleg tao-különbözeteket számolnom, hisz értékesítéskor "eltűnik" a korábbi 3 év el nem számolt értékcsökkenés-különbözete (feltételezve persze azt, hogy a tao mértéke mind a négy évben azonos). A kérdéseim: 1.) Logikus-e a fenti levezetés? 2.) Annak ellenére, hogy a fenti számítás ugyanarra az eredményre vezet (azaz nullára hozza ki a tao-különbözetet 2011-2014. évek tekintetében), vezessem-e le az egyes adóévek értékcsökkenés-, illetve adókülönbözeteit? 3.) Hibát követett-e el az ügyfél, amikor a tao-ban nem érvényesített magasabb értékcsökkenést a számviteli értékcsökkenéshez képest? Köszönöm, ha válaszolnak, üdvözlettel.
Angol szakmai folyóirat előfizetés Kérdés
Tisztelet Szakértő ! Cégünk 2015. évre angol szakmai folyóiratra fizetett elő az angliai kiadónál. Az angol kiadó a számlát 2015.02.09-ei dátummal állította ki, melyet cégünk a kézhezvételkor 2015.02.25-én áutalt a kiadónak. A számlán az alábbiak szerepelnek: Nyomtatott + online előfizetés sub total 840 euro vat 84 euro total 924 euro Kérdéseink: 1. A könyvelésbe a számlát a 2015.02.09-ei euro árfolyamon átszámítva kell lekönyvelni és a 02.25-ei átutaláskor a különbözet árfolyam-különbözet lesz? 2. Hogyan kezeljük a számlán szereplő angol áfa 84 eurós összegét ? 3. A 2015.02. havi áfabevallásban fizetendő és visszaigénylendő adóként is be kell állítani, mint közösségi adóalanytól igénybevett szolgáltatást, de itt adóalapnak a 924 eurót kell-e tekinteni és erre számolni a magyar áfát ? Válaszukat előre is köszönöm.