145 találat a(z) könyvvizsgálat cimkére
Könyvvizsgálati kötelezettség
Kérdés
Kedves Szakértő! "Kötelező a könyvvizsgálat minden kettős könyvvitelt vezető vállalkozónál, kivéve, ha az üzleti évet megelőző két üzleti év átlagában a vállalkozó éves (éves szintre átszámított) nettó árbevétele nem haladta meg a 300 millió forintot és a vállalkozó által átlagosan foglalkoztatottak száma nem haladta meg az 50 főt." E két feltétel együttesen vizsgálandó? Ha az árbevételi adat két év átlagában meghaladja a 300 millió forintot, de a létszám 50 fő alatt van, akkor is kötelező a könyvvizsgálat? A törvény szövegében a két feltétel között "és" kötőszó van, ebből én azt értelmezem, hogy a két feltételnek együttesen kellene megvalósulnia ahhoz, hogy a könyvvizsgálati kötelezettség életbe lépjen. Mi a teendő akkor, ha csak az árbevétel, vagy csak a létszám haladja meg egyedül az értékhatárt, a másik feltétel pedig alatta van? Válaszát előre is köszönöm!
Változás a könyvvizsgálatban, szigorúbb lesz a közfelügyelet
Cikk
Jelentős változásokat hoz több mint 150 hazai cég számára, hogy június 17-étől minden EU-tagállamban kötelezően életbe lépett a könyvvizsgálati tevékenységről szóló uniós reform. Az irányelvet májusban építette be a törvényhozás a magyar jogrendszerbe.
Bt.-ből kft.-vé alakulás
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Betéti társaság 2016. június 30-ával szeretne kft.-vé alakulni. Kell-e hozzá könyvvizsgálat, vagy elég az ügyvéd és a könyvelő? Az összes bevétel 2014-ben 43 millió forint volt, 2015-ben pedig 54,7 millió forint. Az árbevétel is ezzel nagyjából azonos. Köszönettel, egy előfizető.
Változik a kiegészítő melléklet, az IFRS, a könyvvizsgálat
Cikk
Bővül a kiegészítő melléklet és a könyvvizsgálói jelentés tartalma, haladékot kapnak a pénzintézeteknek az IFRS-ekre, sok pontosítás, az idei módosítások gyakorlatban felmerült kérdéseinek rendezése: címszavakban így foglalható össze az adócsomag számviteli részének javasolt módosítása.
Könyvvizsgálati kötelezettség
Kérdés
Mikor kötelezett egy cég könyvvizsgálatra a 2015. évi, és majd a 2016. évi beszámolóra vonatkozóan?
Kötelező könyvvizsgálat
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kötelező-e a könyvvizsgálat annál a cégnél, amely többségi tulajdonos egy másik cégben (95 százalékban, vagyis anyavállalat), de gazdasági kapcsolat nincs a két vállalkozás között, illetve az adatok alapján nem kell konszolidált beszámolót készítenie, csak éves beszámolót az anyavállalat volta miatt. Egyébként nem lenne rá nézve kötelező a könyvvizsgálat az árbevétel és a létszám alapján. Köszönettel.
Könyvvizsgálat
Kérdés
Kérem szíves válaszukat a könyvizsgálattal kapcsolatban. Kft. árbevétele 2013-ban és 2014-ben meghaladta a 300 millió forintot, de a foglalkoztatottainak létszáma mindkét évben jóval kevesebb volt 50 főnél, és jelenleg is kevesebb. Mivel a két feltétel együttesen nem valósult meg, kötelező-e a 2015. évre könyvvizsgálat? Köszenettel.
Könyvvizsgálat áfa
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk könyvvezetéssel, könyvvizsgálattal foglalkozik. Egyes társaságok könyvvizsgálatáról évente egy alkalommal állítunk ki számlát, tehát a 2015. év könyvvizsgálatáról 2016. április-május hónapokban fog számla készülni, 15 napos fizetési határidővel. Kérdésem, hogy ez időszaki elszámolású ügyletnek minősül-e, ha igen, akkor hogyan alakul áfa szempontjából a teljesítési idő? Mivel az időszakom 2015. januártól kezdődik, ezért vonatkoznak-e rá az új szabályok, illetve vonatkozik-e a 60 napos határidő?
Beszámolókészítés
Kérdés
Magyarországon bejegyzett kft. székhellyel, telephellyel rendelkezik Magyarországon. Tulajdonosi kör: 70 százalékban Szlovákiában bejegyzett cég – amely Magyarországon nem rendelkezik sem székhellyel, sem telephellyel –, 30 százalékban egy szlovák állampolgár. Milyen beszámolót kell készítenie a cégnek, kell-e könyvvizsgáló? Ebben az esetben kapcsolt vállalkozás? Várom válaszukat! Üdvözlettel: FVM
Könyvvizsgálati kötelezettség
Kérdés
Anyavállalatnak, amely nem konszolidált, kötelező-e a könyvvizsgáló? (Anya- és a leányvállalat között nincs konszolidált kapcsolat.) Köszönöm.
Könyvvizsgálati kötelezettség tevékenységváltás esetén
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk engedéllyel rendelkező befektetési szolgáltatóként működött, külön jogszabály alapján köteles volt könyvvizsgálatra, bár a mérleg- és létszámadata alapján nem lenne erre köteles. 2015. december 1-jén a befektetési szolgáltatási tevékenységre vonatkozó engedélyt társaságunk visszaadta, így engedély hiányában már nem felel meg a Bszt. szerinti befektetési szolgáltató fogalmának, ezért beszámoló-készítési kötelezettségünket már nem a befektetési szolgáltatásokra vonatkozó kormányrendelet alapján készítjük el 2015-re. Kérdésem, a 2015. évi beszámoló auditálásánál milyen jogszabályt kell figyelembe vennünk? Kötelező-e a könyvvizsgálat 2015-re? Ha igen, akkor milyen minősítésű – pénzintézeti, vállalati – könyvvizsgálót lehet megbízni a feladattal?
Könyvvizsgálati kötelezettség feltételei
Kérdés
A számviteli törvényben megjelölt feltételeken túl könyvvizsgálati kötelezettsége keletkezik-e a vállalkozásnak amiatt, hogy 2015. évben adótartozása volt, amit év végére ki tud egyenlíteni?
Végelszámolás
Kérdés
Üdvözlöm! Katás bt. visszatér a számviteli törvény hatálya alá, és végelszámol. Nyitómérleget készít. Jól tudjuk, hogy ezt a mérleget könyvvizsgálónak ellenőrizni kell (Sztv. 2/A (4))? Találtam olyan választ az itteni kérdéseknél, hogy nem kell, de előadáson viszont azt közölték, hogy igen.
Végelszámolás
Kérdés
Üdvözlöm! Az alábbi kérdésben kérném a segítségét. Evás bt. 2013. évben katás lett, majd 2015. év elején visszament a Sztv. hatálya alá, és végelszámol. Az Sztv. 2/A (4) pontja és az evatörvény 20. § (4) pontja miatt most pontosan nem tudjuk, hogyan kell, és, ha igen, melyik mérleget könyvvizsgáltatni? Válaszát előre is köszönöm: Wiesner Ildikó
Ezért fizetnek több adót?
Cikk
A könyvvizsgálati kötelezettség alá eső cégek az államháztartás szempontjából sokkal jobb gazdálkodási adatokat mutatnak fel, mint nem könyvvizsgált társaik – derül ki az Opten céginformációs szolgáltató elemzéséből. A könyvvizsgáló által auditált cégeknél magasabb az egy főre jutó személyi jellegű ráfordítás, és kétszerannyi adót fizetnek, mint a nem auditált társas vállalkozások.