23 találat a(z) károkozás cimkére

Munkavállalói levonás Kérdés

Tönkretette, elvesztette, nem vigyázott rá: hogyan, mikor téríttetheti meg a kárt a dolgozóval a munkáltató? Cikk

A munkavállaló a munkaviszonyból származó kötelezettségének megszegésével okozott kárért a munkajogi szabályok, az ezen kívüli károkozásért a polgári jog általános szabályai szerint tartozik felelősséggel. Hogyan felel a munkavállaló? Milyen módon érvényesítheti igényét a munkáltató? Miért speciális a megőrzési felelősség?

Amikor a céges karácsonyi buli elfajul: ki, mikor, miért felelős? Cikk

A napokban került, illetve kerül sor a céges karácsonyi, illetve évzáró vacsorákra, rendezvényekre. Ilyenkor a kötetlen beszélgetések mellé jólesik egy pohár ital, sőt, korcsolya mellé a forralt bor egyenesen kötelező. Renitensek is mindig akadnak. Hogyan kell értékelni az ittasan kiabáló, zaklató, netán másokat lehányó kolléga viselkedését vagy azt, aki verekedést kezdeményez, vagy kárt okoz az étterem berendezésében? Hol a határ a munkabaleset és a nem munkabaleset között? Több munkáltató használja ki az év végét csapatépítésre. Kalandpark, szabadulószoba, meztelen szauna. Nem egyedi, hogy ezeken szorongó, feszengő munkavállalókkal szembesülhetünk. Mikor kötelező a részvétel?

Sérelemdíj, bánatpénz, kötbér Cikk

Milyen késedelem, mulasztás, illetve szerződésszegés idézhet elő sérelemdíjat, bánatpénzt, kötbért? Ismertetjük a jogi személyek közötti egyes károkozások kártalanítási lehetőségeit.

Baleset csapatépítő programon: mikor felelős a munkáltató? Cikk

A csapatépítő tréningek jellemzően a munkavégzés helyétől eltérő helyszínen, zömmel az általános munkaidőn kívül, a természetben vagy egy szállodában zajlanak, sok esetben több naposak. A tevékenységek igen sokszínűek, nem ritka a sporttevékenység, amely során akár meg is lehet sérülni. Munkajogi szempontból különösen érdekes kérdés, hogy a csapatépítőn elszenvedett baleset mikor minősül munkabalesetnek?

Cégautóban okozott kár igénylése Kérdés

Károkozás elszámolása Kérdés

Munkabérből történő levonás Kérdés

Kár levonása munkabérből Cikk

Mekkora az az összeg, amelyet a munkáltató jogosult levonni az alkalmazott fizetéséből károkozás esetében? – kérdezte az Adózóna olvasója. Dr. Hajdu-Dudás Mária ügyvéd válaszolt.

Fuvarozó cég – alkalmazott összetöri a kamiont Kérdés

750 kiló áru nem ért célba: a dolgozó által okozott kár megtéríttetése Cikk

Amikor az alkalmazott megérkezett a célállomásra a fuvarozott vasáruval, jelentősen kevesebb mennyiséget adott át, mint amennyi elinduláskor volt a rakomány. 750 kilogramm különbözetről van szó, 2000 eurót kell emiatt a vállalkozónak megfizetnie a jegyzőkönyv alapján. Milyen lehetőség van rá, hogy hogy az alkalmazottal meg lehessen téríttetni az okozott kárt? – kérdezte olvasónk. Dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogi ügyvéd szakértőnk válaszolt.

Dolgozó által okozott kár Kérdés

Munkavállaló jogellenes munkaviszony megszüntetése: ezek a következmények Cikk

Abban az esetben, ha a munkavállaló nem dolgozza le a felmondási idejét, a munkakörét nem adja át az előírt rendben, nem indokolja a határozott időtartamú munkaviszonya felmondását, nem foglalja írásba a felmondást, azonnali hatályú felmondást stb., jogellenesen szünteti meg a munkaviszonyát. Ennek jogkövetkezményeként az Mt. szerinti fizetési kötelezettség attól függetlenül terheli a munkavállalót, hogy a munkáltatónak keletkezett-e kára a jogellenes megszüntetéssel összefüggésben. Ugyanakkor a munkáltató jogosult a munkaviszony megszüntetése esetén fizetendő távolléti díjon felül keletkezett kára megtérítését kérni a kártérítés általános szabályai szerint azzal, hogy annak összege legfeljebb a 12 havi távolléti díj összege lehet.

Hárommilliárdos károkozással vádolnak tatabányai gabonakereskedőket Cikk

Hárommilliárd forintos csalással vádolja a Tatabányai Járási Ügyészség egy tatabányai gabonakereskedő cég két vezetőjét, akik a társaság fizetésképtelensége ellenére kötöttek szerződéseket és ezzel 191 sértettnek okoztak kárt – közölte a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség pénteken az MTI-vel.

Hivatásos állomány károkozó tagjának felelőssége: bruttó vagy nettó? Cikk

A hivatásos állomány szolgálati jogviszonyban álló tagja gondatlan károkozás esetén nem az alapilletménye 50 százalékával felel, hanem az azzal megegyező összeggel. Az illetmény, pótlék, egyéb díjazás – kifejezett rendelkezés hiányában – bruttó összeget jelent – mondta ki a Kúria.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Cafeteria

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Globális minimumadó 2024-re

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Állami ösztöndíj ledolgozása

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink