23 találat a(z) károkozás cimkére

Kiterjedt szolgáltatásokat kínálnak a kíberbűnözők, több ezer milliárdos kárt okoznak Cikk

Kétszeresére nő a kiberbűnözők által okozott károk értéke a következő három évben, az ESET IT-biztonsági szakembereinek elemzése szerint amíg 2015-ben 3 ezer milliárd dollár kiadást jelentett világszerte, 2021-ben már 6 ezer milliárd dollárra emelkednek a kiberbűnözés miatti kiadások.

Tagországi vállalkozónak károkozás Kérdés

Egy magyarországi kft. alvállalkozókkal végezteti el egy tagországi vállalkozónak a szerződésben vállalt szolgáltatást. Az alvállalkozók a kinti, tagországi vállalkozótól kaptak használatra egy haszongépkocsit. A kocsiban kár keletkezett. Ki fizeti meg a tagországi vállalkozó kárát, a magyar kft. vagy a magyar kft.-vel szerződésben álló alvállalkozók (azok is magyarok)? A gépkocsit a tagországbeli vállalkozó megjavíttatta, áfás számlája van róla. Ha továbbszámlázza valamelyik magyar vállalkozónak, azt áfásan vagy áfamentesen tegye? A magyar generálkivitelező kft., amely szerződéses jogviszonyban áll a kinti tagországi vállalkozóval, levonhatja a kiállított szolgáltatás számlájából? A kártérítést külön kell-e kezelni és a tagországi vállalkozó a kárát számlázza át, de melyik magyar vállalkozónak? A generálkivitelezőnek vagy az alvállalkozónak?

Óvakodjon a csaló pénzváltóktól! Cikk

Nagyobb kárt okozó csalás bűntette miatt indult eljárásban elrendelte egy bolgár állampolgárságú magánszemély letartóztatását a Nyíregyházi Járásbíróság nyomozási bírája. A gyanú szerint a letartóztatott személy mindössze 69 ezer forintot adott a sértettnek 4 ezer euróért cserébe – írja a szabolcsihir.hu.

Fegyelmi és kártérítés együttes alkalmazása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkavállaló gondatlanságból kárt okozott egy felügyelete alá tartozó berendezésben. A munkáltató gyors vizsgálat lefolytatását követően jogszerű eljárásban munkaköri kötelezettség vétkes megszegése miatt írásbeli figyelmeztetésben részesítette. A berendezés megbontásánál derült ki, hogy abban jelentős anyagi kár keletkezett. Kérdésem, hogy a fegyelmi határozattal párhuzamosan munkajogi kárigény érvényesíthető-e a munkavállalóval szemben.

Kötelező biztosítás: ötmillió forintos büntetéssel is sújthat a biztosító Cikk

Az eddigi másfél millió helyett az idén akár ötmillió forintot is behajthat a biztosító azon az autóson, aki alkohol vagy kábítószer hatása alatt okoz nagy anyagi kárral járó balesetet – hívja fel a figyelmet a CLB.

Kisvállalkozás kamatkedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem az társasági adóról (tao) szóló törvény 22/A §-a alapján igénybe vehető kisvállalkozások kamatkedvezményének visszafizetésével kapcsolatos. Egy cég 2011. március hónapban zárt végű pénzügyi lízingszerződést kötött, gépjármű-finanszírozásra. A gépjárművet 2011. 03. hónapban helyezték üzembe. A cég 2011. december 31-én kisvállalkozásnak minősült, így 2011. évben 80 ezer forint, 2012. évben 100 ezer forint és 2013. évben 60 ezer forint, összesen a 3 év alatt 240 ezer forint adókedvezményt vett igénybe a tao-törvény 22/A §-a alapján a fenti években megfizetett kamat 40 százaléka miatt. A gépjármű 2014. 09. hónapban balesetben összetört, melyben a cég dolgozója, aki a gépjárművet vezette, vétlen volt. A károkozó a felelősségét elismerte. A biztosító a gépjárművet totálkárosnak minősítette. Mivel a gépjármű az üzletkötő munkakörben dolgozó munkavállaló számára munkaeszköz, enélkül a munkáját nem tudta ellátni, a cégnek új gépjárművet kellett vásárolnia, melynek beszerzéséhez szükséges volt a roncs értékesítése 2014. 10. hónapban. A tao-törvény 22/A § szerint: Az adózónak az igénybe vett adókedvezményt késedelmi pótlékkal növelten kell visszafizetnie, ha a tárgyi eszközt az üzembe helyezésének adóévében vagy az azt követő három évben elidegeníti. Kérdéseim: – az előzőekben leírt, önhibán kívüli baleset esetén is vissza kell-e fizetni a cégnek az igénybe vett adókedvezményt? – a teljes, 2011., 2012. és 2013. évben igénybe vett adókedvezményt , azaz 240 ezer forintot vissza kell fizetnie?

Kárt okoz a munkavállaló? Így lehet kártérítésre kötelezni Cikk

A munkavállaló felelősséggel tartozik a munkaviszonyból származó kötelezettségének megszegésével okozott kárért a munkajogi szabályok, az ezen kívüli károkozásért a polgári jog általános szabályai szerint. Cikkünkben megvizsgáltuk a gondatlan és a szándékos károkozást, a munkavállaló által adható pénzbeli biztosítékot és a minimálbér háromszorosát meg nem haladó igény esetén érvényesíthető fizetési felszólítást.

Mikor, mennyi a távolléti díj? Táblázatos összefoglaló Cikk

Szabadság, betegszabadság, végkielégítés, elmaradt jövedelem miatti kártérítés: mind olyan eset, amikor a (volt) dolgozót távolléti díj illeti meg. De előfordulhat, hogy a munkavállaló nem kapja, hanem ő fizeti a távolléti díjat. Összefoglaltuk a távolléti díj fizetésének, időtartamának és mértékének szabályait.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Ingatlan szerzésének időpontja

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink