86 találat a(z) kár cimkére
Fizetési felszólítás, meghagyás: így is megtéríttetheti kárát Cikk
Ha a dolgozó kárt, munkajogi sérelmet okozott munkaadójának, az nem csupán a bíróságon kereshet jogorvoslatot, hanem meghatározott feltételek esetén fizetési felszólítással, fizetési meghagyással is kárpótlást kaphat.
Szünetelő, majd szünetelésből megszűnő egyéni vállalkozó Kérdés
Kneitner Lea okleveles adószakértő válaszát köszönöm! Az egyéni vállalkozó szünetelésből, megszűnésbe ment át. A megszüntetést a NAV kezdeményezte. A megszüntetés: 2015.0 9. hó. Ebben az esetben a szünetelés kezdetekor meglévő leltárkészletet bevételként kell kezelni? Selejtet, a kár miatt keletkezett csökkent értéket nem mutathat ki? Vagyis a leltárértéket nem csökkenheti? Ez nem költségelszámolás az egyszeres könyvelésnél. Az 53-as bevallásban tájékoztató adatként közöljük A kár ténylegesen felmerült.
Szünetelő egyéni vállalkozó Kérdés
A szünetelés ideje alatt az egyéni vállalkozó eladhatja-e a szünetelés megkezdésekor meglévő anyag- és árukészletét? A szünetelés alatt ha készletben káresemény történik (selejtes lesz, csökken az értéke) mi a teendő ?
Ezreket károsított meg az adócsaló bűnszervezet Cikk
Bankszámlákat zárolt, repülőgépet és esküvői ruhákat is lefoglalt a NAV abban a 121 cégre kiterjedő költségvetési csalási, pénzmosási, milliárdos kárt okozó ügyben, melynek több szereplőjével szemben vádemelési javaslatot tettek a pénzügyi nyomozók.
Összetört mobiltelefon készülék kárrendezése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy általunk könyvelt kft. újonnan vásárolt mobiltelefon készüléke összetörött. Az új telefonkészüléket úgy vásárolták meg, hogy kötöttek rá biztosítást. A távközlési cég egy új telefont számlázott le úgy, hogy a cégnek 20 ezer forint önrészt kellett fizetni, a maradékot pedig a biztosító rendezte a távközlési cég felé. Kérdésem, hogy a számla teljes áfaösszege levonható, vagy csak a 20 ezer forint önrész összege után lehet? Van erre az áfatörvényben speciális szabály? Válaszát előre is köszönöm.
Pusztítóbb volt a vártnál a múlt szerdai vihar Cikk
A 2015. július 8-án délután az országon átvonuló vihar az idei év eddigi legnagyobb pusztítását okozta Magyarországon: az összesített adatok szerint a károk száma az előzetes becsléseknél jóval magasabb: megközelíti a 35 ezret. A károk becsült értéke közel 4,8 milliárd forint – tette közzé a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ) a legfrissebb adatokat csütörtökön.
Szerdai vihar: milliós károk is vannak Cikk
2015. július 8-án délután hatalmas vihar vonult végig az országon. A vihart követően ömlenek a kárbejelentések a biztosítókhoz: szakértői becslések szerint a károk száma megközelítheti a 20 ezret, a becsült kárérték pedig akár a 3 milliárd forintot is – tette közzé a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ) a legfrissebb adatokat pénteken.
Munkavállalói kártérítés összege nettó vagy bruttó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállaló által okozott kár: az Mt. értelmében gondatlanságból okozott károkért való kártérítési felelőssége 4 havi távolléti díjáig terjedhet. Ezt az összeget nettó vagy bruttó alapbérként tekintsük? Munkabérből 28 500 forintig lehet levonni, ha hozzájárul? Köszönöm.
Kétes kötelezettség Kérdés
Tisztelt Cím! Egy vállalkozás fuvarozást végzett, mely tevékenysége során az árut lopás miatt nem tudta kiszolgáltatni. Általános esetben a Ptk. szerint Ő a felelős, azonban az adott körülményekből adódóan felelősségét megalapozottan nem ismerte el, az ügy bíróság elé került. Kérdésem az lenne, hogy a kár összegét ki kell-e mutatni a könyvelésben, beszámolóban, hiszen a fél nem ismerte el annak tényét, és a bírósági eljárás pontosan arra irányul, hogy egyátalán felelős-e a fuvaros, és ha igen, milyen összeggel. A "káresemény" bekövetkezténék évét lezáró beszámoló elkészítéséig az eljárás nem záródik le. Ha a bíróság ítéletében kimondja, hogy a társaság felelős és kártérítéssel tartozik, természetesen kötelezettségként ki kell mutatni a könyvekben. De amíg ez a folyamat le nem záródik mi a teendő? Azért mert a biztosító azt állítja, hogy kártérítéssel tartozunk, szerepeltessük a beszámolóban, hiszen nem ismerjük el.
Cégvezetők figyelem: nő a felelősség a vállalat által okozott kárért Cikk
Március 15-étől válik hatályossá az új Polgári törvénykönyv (Ptk.), amely a biztosítások területén is jelentős változásokat hoz. Érinti az ajánlattételt, a kötvényesítést, az állománykezelést, a termékfejlesztést és a kárrendezést, valamint az ezeket támogató informatikai rendszereket is. Az egyik legkomolyabb horderejű módosítás ugyanakkor a cégvezetők felelősségi körére vonatkozik – hívja fel a figyelmet a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ).
Kicsire nem ad az MNB: csak 500 euró feletti hibáért fizet Cikk
Közleményben tudatta a Magyar Nemzeti Bank (MNB), hogy 2014-től összeghatárhoz köti a neki felróható hibából történt késedelmes, illetve nem megfelelően teljesített ügyletek miatti kárért.