1573 találat a(z) ingatlan cimkére

Cégeladás – ingatlan Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérem segítségüket. Egy egyszemélyes kft. jegyzett tőkéje 3 millió forint. A kft. tulajdonában van egy ingatlan. A könyv szeritni értéke 5 millió forint. Az ingatlan piaci értéke mára már kb. 30 millió forintra emelkedett. A kft. tulajdonosa üzletrészét eladná 30 millió forint összegért. Két kérdésem van: 1. Ha az üzletrészt ezekkel a paraméterekkel adná el, akkor milyen adófizetési kötelezettsége keletkezik magánszemélyként? 2. Van-e valamilyen lehetőség ezt az adót csökkenteni? Ha például az ingatlant értékbecslés alapján piaci áron mutatnánk ki a könyvekben, ez jelentene-e változást az eladó adófizetésében? Köszönettel.

Ingatlanok szerzési értékének különös esetei Cikk

Az ingatlanértékesítésből származó jövedelem megállapításakor a bevétel mellett jelentősége van az ingatlan szerzési értékének is.

Ingatlanfoglaló készpénzben Kérdés

A ma megjelent készpénzfizetés-korlátozásról szóló cikk alapján kérdezem: ha cégként cégtől ingatlant vásárolok vállalkozási céllal, és a foglalót az eladó készpénzben kéri, akkor azt sem fizethetem készpénzben? Eléggé elterjedt a készpénzben való foglalózás. Nincs erre valamilyen külön szabályozás/kivétel?

Végelszámolás, ingatlaneladás, tagi kölcsön Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy bt., értékes, tehermentes ingatlannal, jelentős tőketartalékkal és viszonylag nagy összegű tagi kölcsönnel. A beltag nyugdíjba vonulása miatt végelszámolást határozott el. Az ingatlan 1998-ban került a bt. tulajdonába, így a piaci értéke lényegesen több, mint a könyvszerinti érték. Ha a bt. mindent értékesít (ingatlant piaci áron, készleteket árcsökkentéssel), akkor van fedezet a tagi kölcsön visszafizetésére. Kérdésem az, hogy szükséges-e piaci árra felértékeltetni az ingatlant értékesítés előtt vagy lehet eladni felértékelés nélkül, természetesen piaci áron? Köszönöm válaszát!

Illeték belföldi ingatlanvagyonnal rendelkező társaságnál tulajdonszerzés után Kérdés

"A" Társaság belföldi ingatlanvagyonnal rendelkező gazdasági társaság. "A" Társaság tulajdonosa 70 százalékban "B" Társaság, 30 százalékban kapcsolt félnek nem minősülő természetes személy. "B" Társaság 100 százalékos tulajdonosa egy természetes személy. Kérdés: "A" Társaság 30 százalékos tulajdoni hányadát képviselő üzletrészét a természetes személy tulajdonos értékesíti "B" Társaság tulajdonosának közeli hozzátartozója részére. A 30 százalék tulajdont szerző természetes személyt terheli-e illetékfizetési kötelezettség?

Fontos tudnivalók az ingatlan-bérbeadás szabályainak januári változásairól Cikk

Ingatlan bérbeadásánál mikor nem kell a bevételbe beszámítani az áthárított közüzemi díjat, és mikor muszáj? Mi a feltétele annak, hogy az ingatlankiadásból származó bevételből levonható legyen a bérelt lakás költsége? A NAV tájékoztatót közölt a legfontosabb tudnivalókról.

Több ingatlan bérbeadása esetén nyilatkozat Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő: Több bérbe adott ingatlan esetén nyilatkozhat a bérbeadó magánszemély eltérően a költségelszámolás módjáról? Tehát az egyikben 10 százalékról%-ról, a másikban 30 százalékról. Én eddig egységesen kértem a nyilatkozatokat, és most azt hallottam, hogy az idéntől ez megváltozott. Köszönettel: Ildikó

Lakás céljára szolgáló ingatlan átminősítése Kérdés

A vállalkozás vásárolt egy lakás céljára szolgáló ingatlant, melyet iroda céljára fognak használni, ennek tulajdonba kerülése február 10-e. Az adásvételi szerződést december hónapban kötötték. Azóta felújítások történtek. Az átminősítés majd csak ezután történik meg. Kérdés: az átminősítésig felmerült felújítási ráfordítások, illetve költségek áfája elszámolható-e?

Közösségi szolgáltatásnyújtás – ingatlan Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magyar építőipari vállalkozás német magánszemély részére kerítésépítést számlázna ki. Az ingatlan, amihez kapcsolódik a szolgáltatás, Németországban található. Kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben milyen áfakulccsal, és hogyan állítja ki a számlát a magyar vállalkozó. Köszönettel,

Ingatlan áfa Kérdés

Tisztelt Szakértő! Amikor a cég az általános szabályok szerinti áfát alkalmazza, és vesz egy régi lakóépületet, amit felújit, abban az esetben a felújitás áfája levonható? Tekintve, hogy az értékesítés két évnél régebben használatba helyezett ingatlan esetében áfamentes. Köszönettel:

Bérelt ingatlanon fűtés korszerűsítése és ehhez villanyóra igénylése Kérdés

T. Szakértő! Tanácsukat szeretném kérni: Egy kft. iroda céljára egy családi házat bérelne. Ehhez a fűtést korszerűsítené, ehhez vásárolna 2 vagy 3 db klímát. A fűtéshez igényelne kedvezményes tarifájú villanyórát, ami csak a fűtési szezon alatt működik. A mostani villanyóra a lakáson belül van és mivel új óra is lenne, ezért a mostani órát is új helyre kell tenni, falon kívülre a kerítéshez közel (ami több méter távolságra van). Gyakorlatilag a családi házban nagyon sok munka lenne /megszüntetni a régi korszerűtlen, drága fűtést (például cserépkályhabontás, sittszállítás, festés, homlokzat helyreállítás/). A bérbeadó magánszemély. Hogy számolhatóak ezek el kft. esetében, és az áfa visszaigényelhető-e minden egyes gazdasági eseménynél? Mi lesz, ha valamelyik fél megszünteti a bérleti szerződést úgy a bérbeadónál és a bérbevevőnél? Köszönöm válaszukatt

Céges ingatlan vásárlása külföldön Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. ingatlant vásárolt Ausztriában. Még nincs eldöntve az ingatlan sorsa, lehet továbbértékesítik, vagy befektetési szándékkal megtartják, de nem hasznosítják, esetleg a kft. üzleti tevékenységre is használja. Kérem segítségüket, hogy a fenti esetekben milyen kötelezettségei lesznek a cégnek, mikor szükséges bejelentkezni az osztrák adóhatóságnál? Köszönettel várom tájékoztatását,

Magánszemély által kft. részére bérbeadott lakás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magánszemély által kft. részére bérbeadott lakás esetén a magánszemély más településen bérbevett lakás bérleti díja levonható-e a bevételből, függetlenül attól, hogy a kft. nem lakás céljára használja az ingatlant?

Magánszemély bérbeadott ingatlanán végzett felújítás jövedelme Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély bérbe adja egy egészségügyi szolgáltatást végző bt.-nek a saját tulajdonát képező gazdasági ingatlanát. (Az ingatlantulajdonos a saját bt.-jének adja bérbe ) A bt. az ingatlant rendelővé alakítja át, amelyet idegen ingatlanon elvégzett beruházásként fog nyilvántartani és 6 százalékkal amortizálni . 1. Keletkezik-e a magánszemélynek bármilyen jövedelme a fent leírtak alapján a beruházás megvalósulásakor? 2. Ha a később a bérleti szerződés megszüntetésre kerül, akkor ezen időpontban a bt. terven felüli értékcsökkenésként leírja a beruházás nettó értékét, ezzel kell-e társaságiadó-alapot növelni? 3. A magánszemélynek keletkezik-e esetleg a szerződés felmondásakor jövedelme abból, hogy egy felújított ingatlant kapott vissza, és ha igen, akkor milyen módon lehet ezt megállapítani, és milyen adóterhekkel kell számolni (mintha a jelenben lenne a szerződés megszűnése). Válaszukat előre is köszönöm .

Bérleti díj szépségszalonban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magántulajdonú szépségszalonban fodrászok és kozmetikus vállalkozók helyet bérelnek. Kérdés, hogy ez ingatlanbérlésnek minősíthető vagy használati díjnak? A szalon tulajdonosa katás vállalkozó. álaszát köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt cégek minősítése

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Kölcsönkövetelés leírása, ha az adós elhunyt

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink