390 találat a(z) ingatlanértékesítés cimkére
Ingatlanértékesítés áfamegítélése 2020 után
Kérdés
Van egy vállalkozó, aki 2019. évben elkezdett egy 8 lakásos társasházat építeni. Az építés folyamán folyamatosan állít ki részszámlát, illetve előleget kér, majd a lakások használatbavételi engedélye után kiállítja a végszámlát, ez viszont már áthúzódik a 2020. évre. Az építési engedély, illetve a bejelentési kötelezettség már 2018. november után történt. A részszámláknál és az előlegnél az 5 százalékos áfát számolta fel, a végszámlát, amikor kiállítja, hogyan kell számolni az áfával? Köszönöm előre is a segítséget.
Alanyi adómentes egyéni vállalkozó ingatlanértékesítése
Kérdés
Tisztelt Bartha László úr! Az előző kérdésemre (https://adozona.hu/kerdesek/2019_6_2_Alanyi_adomentes_egyeni_vallalkoz_onn) öntől kapott válaszhoz kapcsolódva szeretném még megkérdezni, hogy amennyiben az ingatlanértékesítés nem minősül sorozatértékesítésnek, viszont, amint ön is írja: "az egyéni vállalkozó áfa adóalanyisága nem különül el a magánszemély más gazdasági tevékenységéből eredő adóalanyiságától", és az új ingatlan értékesítésből származó bevétel meghaladja az alanyi adómentesség határát, ezt az ügyletet áfa felszámításával kell-e elszámolnia az egyéni vállalkozónak?
Alanyi adómentes egyéni vállalkozó új ingatlant értékesít
Kérdés
Alanyi adómentes egyéni vállalkozó értékesít egy új ingatlannak minősülő lakást, a házastársával együtt. A tulajdoni arányok: 50-50%. Az ingatlanértékesítés nem minősül sorozatértékesítésnek az áfatörvény 259. § 18. pontja alapján. Kérdéseim: 1.) Az egyéni vállalkozónak a tulajdonrésze értékesítésekor kell-e áfát felszámítania? 2.) Ha áfásan kell értékesítenie, a vevő részére a számlát a vételár feléről kell kiállítania? 3.) Ha áfásan kell értékesítenie az ingatlant, az értékesítést bele kell számolnia az alanyi adómentes értékhatárba?
Ingatlan értékesítéséből származó jövedelem bevallása
Cikk
A szerzés időpontjától függően kell meghatározni a jövedelmet a számított összegből (a bevétel és a költség különbözete) az ingatlan, az ingatlanra vonatkozó vagyoni értékű jog 2018. évi átruházása esetén.
Kivás adóalany ingatlanértékesítése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérném szíves állásfoglalását. Van egy kivás cég, melynek tárgyi eszközei között van egy iroda, amit értékesíteni szeretne. A tárgyi eszköz nettó értéke 10 millió forint, az eladási ár 25 millió forint. Az értékesítés a kiva alapját hogyan érinti? Valamint, ha térítés nélkül adja át az ingatlant, az miként hat ki a kivaalapra? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Tóth Mária
Ingatlanértékesítés lejelentése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Részvénytársaságunk ingatlanokat értékesített magánszemélynek és kft. részére egyaránt. Van-e bármilyen lejelentési kötelezettsége a cégünknek, ha igen, hol milyen formában az ingatlanértékesítésről? Válaszát köszönjük előre is.
Fordított áfa
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Két adóalany között zajlott le egy fordított áfás ingatlanértékesítés; viszont a kérdésem az, hogy a vevő vonatkozásában, alanyi jogon beállítható az áfa a levonások közé, vagy be kell jelentkezni az ingatlannal kapcsolatban az áfakörbe és csak akkor állítható be az áfa a levonások közé?! Nagyon megköszönném, ha segítene.
Ingatlanértékesítés teljesítési időpontja
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Gazdasági társaság a tulajdonában lévő ingatlant eladta a következő feltételekkel: a szerződés aláírásának napján (04.02.) a vevő előleget utalt, a fennmaradó összeget 09. 01. napjáig kell kiegyenlíteni. Az eladó a teljes vételár kiegyenlítéséig a tulajdonjogot fenntartja, egyben kötelezettséget vállal arra, hogy a teljes vételár kiegyenlítésével egyidejűleg visszavonhatatlan hozzájárulását adja ahhoz, hogy az ingatlan tulajdonjogát a vevő javára bejegyezzék. Ebben az esetben milyen teljesítési dátummal kell a számlát kiállítani, az ingatlant a könyvekből kivezetni? Köszönöm válaszát!
Ingatlanértékesítés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az ingatlannak fele-fele arányban tulajdonosa egy hölgy és az élettársa. Nem bejegyzett élettársak. Az ingatlanon – közösen – több millió forint értékben értéknövelő beruházást hajtottak végre. Az összes számla az úr nevére szól. 5 éven belül eladják az ingatlant. Megoszthatják-e az igazoltan értéknövelő beruházásra költött összeget a tulajdoni hányad arányában a jövedelem meghatározásakor, annak ellenére, hogy csak az egyikük nevére szólnak a számlák? Válaszát köszönöm. Némethné T. Krisztina
Ingatlanértékesítés áfája
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. az eddig telephelyéül szolgáló ingatlanát (több telek egymás mellett, plusz építmény) értékesíteni szeretné. A cég az általános szabályokkal szembeni adókötelessé tételt választotta. Most egy szlovák cég érdeklődik az ingatlan után. Kérdésem az lenne, hogy feléjük hogyan kell számláznunk? Még nem derült ki, hogy telephelyként szeretnék működtetni vagy továbbértékesítés céljából vásárolnák meg. Előre is köszönöm válaszát!
Ingatlanértékesítés utáni adózás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemélyek édesapjuktól ajándékozás címén jutottak 2010-ben különböző besorolású (út, ipartelep, erdő) ingatlanokhoz, amelyeket 2019-ben értékesíteni szeretnének. Keletkezik-e adófizetési kötelezettségük? Válaszát köszönöm. Tisztelettel: Kálmánné
Ingatlanértékesítés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemély 2016-ban 3 millió forintért vásárolt ingatlanát 2018-ban 8 millió forintért értékesítette. Az ingatlanon saját erőből végzett jelentős felújítási munkálatokat, melyekről semmilyen számlával (anyagról sem) rendelkezik. Csak az illetékről és az ügyvédi díjról van számlája. Kérdésem, hogy ebben az esetben lehetőség van-e úgy elszámolni a bevételt, hogy az árbevétel 25%-át tekintjük jövedelemnek. Válaszát előre is köszönöm.
Ingatlanértékesítés – szja-bevallás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy ingatlan 2018 végén került eladásra. A vevő a foglalót megfizette, de a vételár fennmaradó része 2019-ben teljesült. Az ingatlan adóköteles, mert nincs 5 éve az eladó nevén. Kérdésem, hogy a 2018-as bevallásban fel kell tüntetnem az eladást vagy csak a 2019-esben? Vagy mindkettőben? Ha mindkettőben, akkor a költségeket a megfizetett vételár arányában kell betenni? Várom szíves válaszát! Köszönöm!
Ingatlanértékesítés számlázása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Köszönettel vettem válaszát az alábbi linken feltett kérdésünkre, egyúttal szeretnék ugyanehhez a témához pontosító kérdést feltenni: https://adozona.hu/kerdesek/2019_2_19_Ingatlan_adasvetel_szamlazasa_nuj Az ingatlan adásvételi szerződése 2019. január 23-án kelt, összesen 23 000 000 Ft értékben, az alábbi fizetési ütemezéssel: – foglaló fizetése az adásvételi szerződés napján készpénzben 500 000 Ft, – a foglaló második részlete: 2019. 01. 25-én 1 800 000 Ft, banki utalással. A vételár fennmaradó részének kiegyenlítése két részletben: 2019. 03. 25-ig 5 700 000 Ft, 2019. 03. 31-ig 15 000 000 Ft. Az adásvételi szerződés szerint a birtokbaadás a teljes vételár kiegyenlítésével egyidőben történik. A foglaló készpénzben befizetett részéről (500 000 Ft) pénztárbevételi bizonylatot állítottunk ki, a második, banki utalással teljesített összegről csak a bankkivonat az egyedüli bizonylat. Abban kérnénk a segítségét, hogy mindezt hogyan tudjuk helyesen kiszámlázni annak tükrében, hogy januári teljesítésű számlát a rendszerünk már nem enged kiállítani. Kérjük segítségét minden egyes tranzakció helyes számlázásához: foglaló 1., foglaló 2., előleg, utolsó vételárrész. Válaszát előre is köszönjük!
Ingatlanértékesítésből származó jövedelem adózása
Kérdés
Szeretnék segítséget kérni a következő esetre vponatkozóan. Magánszemély vásárolt egy ingatlant 2015. évben 20 millió forintért, majd ráépít, bővíti, de számlája nincs semmiről. Eladja az ingatlant 2018. évben 120 millió forintért. A kérdésem az lenne, hogy mi lesz ebben az esetben a bekerülési érték, választhatja a bevétel 75 százalékát kitevő költségelismerést? Nagyon sok vita van abból, hogy ha a magánszemélynek kedvezőbb a 75 százalékos költségelismerés, akkor azt szeretné választani. Van-e erre vonatkozóan valamilyen jogszabály, ahol egyértelműen leírják, hogy mikor lehet a 75 százalékos költségelismerést választani?