68 találat a(z) hulladék cimkére
Import bérmunka igénybevételével
Kérdés
Az a terv, hogy egy kft. a jövőben nem nyers-, hanem mosott gyapjút ad el Kínának, és talált is gyapjúmosót Lengyelországban. A folyamat úgy nézne ki, hogy Dél-Amerikából a nyersgyapjú elhajózna Lengyelországba egy kikötőbe, onnan leviszik a mosóba, ami egészen délen a szlovák határnál van, majd mosás és újrabálázás után ismét konténerbe kerül, és elhajózik Kínába. A mosató fél a kft., a mosó pedig egy lengyel cég, amiről természetesen számla születik. Vámkezelésileg/könyvelésileg hogyan kell ezt az ügyeltet kezelni? Lehetséges, hogy nem kell utána vámot/áfát fizetni Lengyelországban hiszen hozzáadott bérmunka után, a gyapjú elhagyja az uniót. Bonyolítja a dolgot, hogy a mosás hulladék-képződéssel jár, azaz a behozott gyapjú mosás után akár 40 százalékot is veszít a súlyából, tehát ha behozok az EU-ba 100 tonna gyapjút, de aztán csak 60 tonnát viszek ki, mert a különbözet (por, ürülék, zsír) az hulladékként a mosóban marad. Erre van-e speciális szabály?
Elképesztő, mennyi élelmiszer végzi a kukákban Magyarországon!
Cikk
Az élelmiszerpazarlás elkerülésére figyelmeztet a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) uniós támogatással megvalósuló, Maradék nélkül című programja, amelynek keretében a hatóság azt is fölméri, hogy a magyar háztartások mennyi élelmiszerhulladékot termelnek – tudatta a Földművelésügyi Minisztérium.
Vas és beton hulladék értékesítése magánszemélynek
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk betontermék gyártással foglalkozik, így alapanyagként felhasználunk kavicsot, cementet, vasat stb. Alkalmanként előfordul, hogy az elfekvő vas alapanyag-készletből értékesítünk magánszemélynek. A mennyiség nagyon csekély, évi 2-3 alkalommal maximum 10-15 kilogrammot. Kérdésem, hogy ehhez nincs-e szükség előzetes bejelentésre, vagy engedélyre? Illetve ha ezt nem tettük meg, akkor milyen szankcióra számíthatunk? Ugyanez a kérdésem arra az esetre is, ha a keletkezett betontörmelékből (gyártás során keletkezett selejt miatti törmelék) értékesítünk, szintén magánszemélynek. Köszönöm a válaszát!
Hűtőtáska, hulladék: változások a környezetvédelmi termékdíjban
Cikk
Töredéke lesz a hűtőtáskák környezetvédelmi termékdíja a mostaninak, előnyösebb lesz meghatározott járművek után a kötelezettség, bizonyos tevékenységek pedig mentesülnek is alóla. Ismertetjük az Országgyűlés előtt lévő törvénymódosítás fontosabb elemeit.
Szatyoradó: változik a törvény, nem kell felirat a termékdíjmentességhez
Cikk
Benyújtotta az Országgyűlésnek a környezetvédelmi termékdíjról szóló törvényt módosító javaslatot a földművelésügyi minisztérium. Egyéb változtatások mellett megszűnik a termékdíjmentességhez előírt feliratozási kitétel a biológiailag lebomló zacskók és az elkülönítetten gyűjtött hulladékok gyűjtésére szolgáló zsákok esetén. Töredékére csökken a műanyag hűtőtasakok termékdíja.
Káresemény könyvelése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. tulajdonában lévő, 2013-ban vásárolt nagyobb értékű tehergépjármű totálkáros lett, a kivezetésével kapcsolatos könyvelési tételekben kérem a segítségét. A káresemény időpontjáig elszámoltuk az értékcsökkenést, a káresemény után viszont még értékesíteni tudtuk a totálkáros járművet minimális áron. Nem tudom, hogy ebben az esetben hulladékként esetleg készletre kell-e venni az eladási áron vagy tárgyi eszköz értékesítésként kezelem. 2013. évben beruházási kedvezményt is igénybe vettük, ebben az esetben van teendőnk, mivel a 4 év még nem telt el?
Bontott gépjárművek II.
Kérdés
A 2015. 12. 18-án feltett kérdésemre Bartha Katalin adott választ. További kérdésem merül fel azzal kapcsolatban, hogy ha másik áfás felhasználónak (gépjárműjavító cég) adom el a kiszerelt lámpát stb., szabad-e a vevő felé fordított adózással kiállítani a számlát? Akkor ez a lámpa hulladék? Előzetesen belső nyilvántartás szerint használható alkatrésznek minősítettük át a súlyra megvásárolt roncsok közül. Tisztelettel várom válaszukat.
Hulladék készletre vétele
Kérdés
Nullára leírt tárgyi eszköz hulladékanyagát mivel szemben kell készletre venni?