9 találat a(z) harmadik országbeli munkavállaló cimkére
Harmadik országbeli munkavállaló Magyarországról külföldre szökik: mit kell tennie a munkáltatónak? Cikk
Magyar munkáltatóhoz két évre szóló munkavállalási engedéllyel, munkaszerződéssel, az ide érvényes tartózkodásihely-igazolással rendelkező harmadik országbeli (mianmari) személy Németországba szökik. Minden következmény nélkül vállalhat ott munkát? – kérdezte olvasónk. Dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogi ügyvéd szakértőnk válaszolt.
Harmadik országbeli munkavállalók: ez a kulcsa a magyar és külföldi dolgozók hatékony együttműködésének Cikk
A magyar gazdasági növekedés fenntartásához elengedhetetlen a munkaerő-tartalék mozgósítása és a külföldi dolgozók behozatala. Egy dolog azonban a toborzás, és más a megtartás: a termelés folyamatosságához létfontosságú a fluktuáció csökkentése és az új munkatársak beilleszkedése. Az, hogy a magyar és külföldi munkavállaló hatékonyan, jó munkahelyi légkörben dolgozzon együtt, a vállalat és a dolgozók érdeke is. A megtartás kulcsa a kiválasztási folyamatok gondos megtervezése és végrehajtása, a hibalehetőségek minimalizálása. A legprofibb munkaerő-kölcsönzők a sok évtizedes tapasztalat alapján és a törvényi előírások szerint szigorú előszűrés után ajánlják a megfelelő magyar és külföldi jelölteket, valamint kiemelt figyelmet fordítanak a beilleszkedésükre, mellyel számos későbbi probléma megelőzhető – emeli ki Mihályi Magdolna, a Jobtain HR Szolgáltató ügyvezetője.
Harmadik országból érkező munkavállalók adó- és járulékkötelezettsége Cikk
A magyarországi munkáltatók egy része a szükséges munkavállalói létszámot külföldi dolgozókkal igyekszik betölteni. Cikkünkben a harmadik országokból érkező, magyar munkaviszonyt létesítő munkavállalók részére történő kifizetések, juttatások adó- és járulékkötelezettségére vonatkozó szabályokat járjuk körbe.
Bér és adózás Kérdés
Minősített kölcsönbeadók, utazási költségtérítés – ezek a rendeletek jelentek meg az éjjel Cikk
A Magyar Közlöny június 28-ai, 2022. évi 105. számában több munkajogi/foglalkoztatási tárgyú rendeletet hirdettek ki, valamint megjelent egy a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló rendeletben szabályozott utazási költségtérítést módosító kormányrendelet.
Utazási költségtérítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szingapúrból, munkavállalási engedéllyel fogunk foglalkoztatni egy munkavállalót. Szeretnénk megtéríteni a Magyarországra való utazásának (repülőjegy), költözésének, illetve a feladott csomagjainak költségeit. Az iránt szeretnénk érdeklődni, hogy ezt milyen formában tehetjük meg, milyen adó- és járulékvonzata lesz a juttatásnak, illetve milyen speciális szabályok vonatkoznak rá. Köszönettel: Mária
Nem EGT-állampolgár munkavállaló hazautazási költségtérítése Kérdés
Szerb állampolgár, szerb állandó lakhellyel rendelkező munkavállalónk részére szeretnénk a hazautazás költségét megtéríteni. A határon kívüli utazás költsége ugyanolyan módon és feltételek mellett téríthető, mint a belföldi szakasz? Milyen árfolyammal kell számolni a külföldi valutában kiállított utazási jegy értékét?
Ismét változnak a foglalkoztatás szabályai Cikk
Több ponton módosítja a foglalkoztatást érintő szabályokat a november 16-án kihirdetett 345/2017. kormányrendelet.
Harmadik országbeli alkalmazott Kérdés
Tisztelt Szakértő, Cégünk alkalmazni szeretne egy harmadik országbeli (izraeli) munkavállalót, aki a magyar hatóságoktól már megkapta a munkavállalási engedélyt. A kérdés az, hogy alkalmazható-e a munkavállaló rendes alkalmazottként, és ha igen, akkor milyen fizetendő adók és járulékok merülnek fel az esetében? Van-e szükség bármilyen igazolásra az anyaországából (például A1)? A munkavállaló 5 gyermekkel rendelkezik, ezek közül még 3 eltartott, de csak 1 gyermek 18 éven aluli. Ezen kívül a munkavállaló a saját országában egyéni vállalkozó és fizet maga után járulékokat. Segítségüket előre is köszönjük. Tisztelettel, Katalin