147 találat a(z) házastárs cimkére

Kapcsolt vállakozás Kérdés

X magánszemély 50 százalékos részesedéssel rendelkezik "A" Kft.-ben, ahol a szavazati jog arányos az üzletrészek arányával és X magánszemély nem ügyvezető. X magánszemély felesége 100 százalékos tulajdonosa "B" Kft.-nek, amelyben X magánszemély ügyvezető önálló aláírási joggal.. Kapcsolt vállalkozás-e A és B Kft.?

Transzferár Kérdés

Egyszemélyes kft. ügyvezetője vagyok. Házastársam egy másik kft. 81 százalékos részesedésű tagja és ügyvezetője. Az egyszemélyes kft. ingatlant és járműveket ad bérbe a másik kft.-nek. Kapcsolt vállalkozás vagyunk-e, és kell-e transzferár-nyilvántartást vezetni 2017-ben, ha mindkét kft. kkv-nak minősül?

Házassági különvagyon Kérdés

Tisztelt Szakértő! Érdeklődnék, hogy az anyukám tulajdonát képező gépjármű – amelynek én vagyok az üzembentartója – házassági külön vagyonnak számítana-e, ha azt az anyukám évek múlva nekem ajándékozná?.Ha a házastársamnak van tartozása, akkor ezt az ingóságot az ajándékozás után lefoglalhatja a NAV? Nekem kell majd ezt bizonyítani utólag? Ha a házastársamnak a bt.-ben köztartozása van, az az én saját bt.-mben lévő (anyukám és én alapítottuk még a házasság előtt) vagyont is érintheti? Előre is köszönöm Üdvözlettel: Reinhardt Éva

Kapcsolt vállalkozás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben szeretném kérni állásfoglalásukat. Fennáll-e a kapcsolt vállalkozás az alábbi cégek valamelyike között, ha: "A" Kft.-ben két tulajdonos van 50-50 százalékos tulajdonrésszel, és ügyvezető mindkettő, egyenlő jogokkal. "B" Kft.-ben egyszemélyes tulajdonos 100 százalékban az "A" Kft. egyik tagjának fia. "C" Kft.-ben "A" Kft. másik tulajdonosának felesége gyakorolja az ügyvezetői jogokat, valamint "A" Kft.-ben 4 órás bejelentett munkaviszonnyal is rendelkezik. Kereskedelmi kapcsolat áll fenn "A" Kft. és "B" Kft. között, valamint "A" Kft. és "C" Kft. között is. A fentiek alapján valamelyik esetben fennáll-e a kapcsoltság? Válaszukat előre is köszönöm: V. Beáta

Mögöttes felelősség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Férjem bt.-jét 2014 januárjában, kft.-jét pedig 2015 márciusában számolták fel adótartozás miatt. Saját céggel rendelkezem, amelyből osztalékot veszek ki. Kérdésem, hogy ha veszek egy gépjárművet a saját nevemre, akkor a férjem miatti mögöttes felelősség révén akár el is veszíthetem? Úgy tudom, hogy a mögöttes felelősség a felszámolástól számított 5 éven belül bármikor fennállhat, és emiatt én mint feleség, az ingóságaimmal felelek. Kérem, hogy ebben engem megerősíteni, vagy ellenkező esetben cáfolni szíveskedjenek. Az is érdekel, hogy mikortól vehetek valamit a saját nevemre. Előre is köszönöm a válaszukat.

Élettársak, elvált szülők családi kedvezménye Cikk

A jogosulatlanul igénybe vett családi kedvezmény súlyos következménnyel járhat, ezért nem árt a jogosultságra vonatkozó előírások felidézése, különösen azok számára, akik élettársi kapcsolatban vagy elvált szülőként nevelnek saját, közös, vagy nem közös gyermekeket.

Házastársak ajándékozási illetéke Kérdés

Tisztelt Szakártő! Szeretném segítségét kérni abban a kérdésben, hogy a házastársak illetékmentessége akkor is alkalmazható-e, ha az ajándékozás különvagyonból történik? Vagyis a felek házassági szerződést kötnek és a házassági szerződés által érintett különvagyon ajándékozása esetén kell-e illetéket fizetni? Segítségét előre is köszönöm!

Özvegyi nyugdíj: ki kaphat, mikor éled fel? Cikk

A hatályos társadalombiztosítási szabályok szerint özvegyi nyugdíjra az elhunyt jogszerző házastársa, a bejegyzett élettársa, az elvált házastársa és az élettársa szerezhet jogosultságot.

Kapcsolt vállalkozások Kérdés

"A" Kft. 50%-os tulajdonosa a férj, "B" Kft. 25%-os tulajdonosa a feleség. "A" Kft. "B" Kft.-ben 25%-os tulajdonrészt vásárol. "A" Kft. ezt követően tagi kölcsönt nyújt "B" számára. Be kell-e jelenteni a tagikölcsönnyújtásra tekintettel a NAV-nak a kapcsolt feleket? Köszönettel, CsK

Adómentes lakáscélú munkáltatói támogatás: ezekre kell ügyelni Cikk

Fontos-e az adómentes lakáscélú vissza nem térítendő munkáltatói támogatásnál a támogatott ingatlanban szerzett tulajdoni hányada, a házasság, a beköltözők száma? Olvasói kérdésekre Surányi Imréné okleveles közgazda válaszolt.

Kapcsolt vállalkozás Kérdés

Melyik vállalkozás kapcsolt vállalkozása A Kft.-nek? A Kft. tulajdonosok: András 20%, László 20%, Ákos 30%, Erika 30% A Kft. családi vállalkozás, a szülők: Ákos és Erika, a gyermekek András és László B Kft. árut értékesít A Kft.-nek, nem tulajdonosa A Kft.-nek. B Kft. tulajdonosa Anna, aki András felesége, tulajdoni hányada 100%. C egyéni vállalkozó, alapanyagot szállít A Kft. részére. Nem tulajdonosa A Kft.-nek. C Kft. tulajdonosa Mariann, 100%-ban, aki László felesége. D Kft. bérmunkát végez A Kft.-nek. D Kft. tulajdonosai: András 33%, László 33%, Ákos 33% Köszönettel.

Kapcsolt vállalkozás Kérdés

Kedves Szakértő! Azt szeretném kérdezni, hogy kapcsolt vállalkozás-e, ha az egyszemélyes kft.-nek a kft. tulajdonosának felesége, aki egyéni vállalkozó – szolgáltatást számláz? Köszönettel: Kocsisné

Adókban és illetékekben a bejegyzett élettársak jogai azonosak a házastársakéval Cikk

Az ombudsman fellépése nyomán a bejegyzett élettársak immár a házastársakéval azonos adó- és illetékkedvezményre jogosultak. A bejegyzett élettársakat is megilletik mindazon adójogi kedvezmények, amelyeket a törvény a házastársaknak biztosít.

Megúszhatja az ingatlan-bérbeadás utáni ehót, ha osztozik a bevételen Cikk

Több tulajdonosa van egy ingatlannak, amelyet bérbeadással hasznosítanának. Van-e rá mód, hogy fele-fele arányban osztozzanak az abból származó bevételen, és így ne kelljen egészségügyi hozzájárulást (eho) fizetniük? – kérdezte olvasónk. Lepsényi Mária adószakértőnk válaszolt.

Evából katába, többes jogviszony Kérdés

Tisztelt szakértő! Az alábbi kérdésben szeretném a segítségét kérni: egy házaspárnak két vállalkozása van. Egy kft., melyben a feleség a többségi és a férj a kisebbségi tulajdonos, illetve egy bt., melyben a férj a többségi, a feleség a kisebbségi tulajdonos. Mindkét társaság az eva hatálya alá tartozik. Jelenleg a férj is és a feleség is a bt.-ben töltik ki a teljes biztosítási jogviszonyukat, a férj tagként, a feleség alkalmazottként, és itt fizetik meg a teljes adó- és járulékkötelezettségüket. 2017. január 1-jétől a bt. ki szeretne lépni az evából és katás vállalkozóvá kíván válni. A férj a havi 50 ezer forint befizetésével szeretne eleget tenni az adó- és járulékkötelezettségének. A feleség mindkét vállalkozásban folytat tevékenységet. Kérdésem, hogy a feleség is eleget tehet-e a bt.-ben (kisebbségi tagként) a havi 50 ezer forint megfizetésével a rá vonatkozó adó- és járulékkötelezettségének, és ha igen, akkor őt is be kell jelenteni, mint főállású katást? A kft.-ben a tervek szerint (hasonlóan a jelenlegi állapothoz) az eva megfizetésével van lehetősége az osztalék kivételére. Köszönöm a segítségét!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

2508-as kitöltése – alkalmazás minősége

dr. Radics Zsuzsanna

tb-szakértő, jogász

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

Végkielégítés

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 február
H K Sze Cs P Sz V
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 1 2

Együttműködő partnereink