228 találat a(z) gyermek cimkére

Külföldről hazatérő kisgyermekes család Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2,5 éve Londonban élő egygyermekes család fog hazaköltözni november végén. A férj folyamatosan munkaviszonyban van, a feleségnek 2017.06.30-án a határozott idejű munkaviszonya megszűnt Londonban. 2017.07.25-én odakinn megszületett a gyermekük, értelemszerűen magyar állampolgár. Az anya az ottani alanyi jogon járó ellátást kapja. Hazaköltözés esetén milyen ellátásban részesülhetnek, milyen feltételekkel és mikortól? A gyermek itthon bölcsődébe megy, az anya is dolgozni fog. A szülők a Taj kártyát kiköltözéskor leadták, mikor kérhetik meg újból? A gyereknek mikor igényelhető a taj kártya? Milyen feltételeknek kell megfelelniük, ahhoz, hogy a lehető legjobb megoldást választhassák? A szülőknek lakcímük van itthon, itthonról az egyszeri anyaságit kapták (és van babakötvényük). Gyedet kaphatnak-e az apa jogán, ha igen, mennyit? Elnézést a sok kérdésért, de az unokámról van szó és a legjobbat szeretném nekik. Előre is köszönöm a válaszát. Tisztelettel: Juhász Istvánné

Kapcsolt vállalkozás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünknél kedvezményes kiválással új társaság jött létre "A" cég, ahol az anya 100%-ban tulajdonos és egyben ügyvezető. "B" cégben 98.92%-ban rendelkezik tulajdoni hányaddal. Ebben az esetben A-B kapcsoltnak tekinthető. "C" vállalkozásban Fiú1 54%-ban tulajdonos, ahol egyben ügyvezető, Fiú2 27%-os tulajdoni hányaddal rendelkezik, az anya részesedése 19%. D vállalkozásban Fiú1 részesedése 26,75%, Fiú2 részesedése 26,75%. B cégben a Fiú2 ügyvezető, részesedése 0,08%. A kérdésem az lenne, hogy a C kapcsolt vállalkozásnak tekinthető-e A-B-D-vel?Válaszukat előre is köszönöm!

llleték öröklés esetén. Példákkal Cikk

Bár az örökölt vagyontárgyak után általában nem kell illetéket fizetni, hiszen az egyenes ági rokonok (szülő – gyermek, nagyszülő – unoka stb.) és a házastársak közötti vagyonmozgásokat az illetéktörvény mentesíti az öröklési illeték alól, előfordulhatnak olyan öröklési ügyek, amelyekkel összefüggésben az örökösnek mégis keletkezik illetékfizetési kötelezettsége. Ismertetjük a részletszabályokat.

Nem a tulajdonos adná bérbe a lakást II. Kérdés

Kedves Lepsényi Mária! Hadd pontosítsam azonos című kérdésemet. A család nagykorú gyermekének tulajdonába került egy lakás. Ennek bérbeadását készítik elő. (A lakásbérleti szerződések szokásos formulája szerint "a ... lakás a bérbeadó tulajdonában van".) Ezt azonban nem a tulajdonos, hanem az ő nyugdíjas édesanyja szeretne bérbe adni, aki egy másik, saját tulajdonú lakásában lakik. Tehát nem bérlemény további bérbeadásáról van szó. Lehet-e a gyermeke lakásának bérbeadója az édesanya úgy, hogy a bérleti díjat is ő kapja, és az szja-t is ő fizeti? Újabb válaszát külön köszönöm.

Gyermekkereskedelemmel foglalkozó klinikát lepleztek le Ukrajnában Cikk

Az ukrán hatóságok lelepleztek egy mesterséges megtermékenyítéssel foglalkozó klinikát Kijevben, amely éveken át hamis dokumentumokkal külföldre adott el ukrán béranyák által megszült gyermekeket – hozta nyilvánosságra Szerhij Knyazjev országos rendőrfőnök hétfőn Kijevben.

Gyerekkedvezmény az szja-ban Kérdés

Tisztelt Szerkesztő! Kérdésem, hogy magyar cégnél dolgozó, akinek Magyarországon van lakhelye, a munkáltatójától kapott jövedelemigazolás alapján igénybe veheti-e a családi kedvezményt, ha a gyermek 4 éves és a lakhelye Szerbia? A család egyébként együtt él. Válaszukat köszönöm.

Nyugdíj: gyermekek után ilyen kedvezményeket érvényesíthet Cikk

Az állami nyugdíjbiztosításban a biztosítottak számos kedvezményeket vehetnek igénybe a gyermekeik után a nyugellátásuk megállapítása során. A kedvezmények hol közvetlenül, hol közvetve jelentkeznek a nyugdíj megállapításakor.

Az árszínvonalhoz kötnék az osztrákok a külföldiek családi pótlékát Cikk

Az osztrák koalíciós kormány döntött az Ausztriában dolgozó külföldieknek nyújtott családi pótlék árszínvonalhoz kötéséről szerdán. Az új jogszabály várhatóan 2019-től lép életbe, és évente mintegy 100 millió eurót (több mint 31,3 milliárd forintot) takaríthat meg vele a bécsi kormány.

Táppénz Kérdés

Tisztelt Szakértő! Jelenleg gyesen lévő anyuka a második kisbabáját várja, és táppénzre szeretne menni. Az alábbi jogviszonyokkal rendelkezik: 1. munkáltató: 2014. április 1-től, munkaviszony heti 5 órában, 2. munkáltató: 2014.11.01-től, munkaviszony heti 40 órában 2017. 04. 05-től a munkaidő heti 20 órára csökkent, a munkabére változatlan maradt. 3. egyéni vállalkozó: 2017.02.28-tól munkaviszony mellett, 2017.04.05-től főfoglalkozású. Az egyéni vállalkozásában nem volt járulékfizetési kötelezettsége, mert gyeden majd gyesen volt. Kérdésem, hogy milyen jövedelem- és mely jogviszony alapján állapítják meg a táppénzt a magánszemély részére?

Bejárással kapcsolatos költségtérítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik új dolgozónknak van egy 8 éves kislánya, akit renszeresen visz az iskolába. Tudom, hogy a gyermek 10 éves koráig kell költség térítés adni, csak azt nem tudom, hogy a kilométert hogyan kell ilyenkor megállapítani lakhely-iskola-munkahely és ezt duplázva vagy csak a lakhely-munkahely? Üdv. Anita

Súlyosan fogyatékos gyermek után lehet-e adókedvezményt igénybe venni? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az egyik ismerősöm megkért, nézzem meg az adóbevallását a NAV oldalán. Hozott orvosi igazolásokat a kislányáról az ő nevére, hogy tartós súlyosan fogyatékos BNO N 1190, betűjele C, a betegség, ha jól olvasom: Polyeystás vese. Kérdésem, hogy a gyermek után, az édesanya bevallásánál figyelembe lehet-e venni az adókedvezmény, hiszen az édesanya nevére adták ki a kislányra szól, magasabb családi pótlékot is folyósítanak számukra. Várom megtisztelő válaszát.

Több házasságkötés, több gyermekszületés Cikk

A 2011-es 1,23-as mélypont után 2017-re 1,5-re emelkedett a teljes termékenységi arányszám; 2010-hez képest 1,4 százalékkal több gyermek született úgy, hogy közben a 20 és 40 év közötti női korosztály létszáma 10 százalékkal csökkent. A házasságkötések száma is megugrott: 42,5 százalékkal több házasságot kötöttek tavaly, mint 2010-ben. Emellett kevesebb a válás és az abortusz – fejtette ki a Magyar Idők hétfői számában Fűrész Tünde, a közelmúltban létrejött Kopp Mária Intézet a Népesedésért és a Családokért elnöke.

Kisgyermekei vannak, gyeden, gyesen volt? Így számolhatja ki szabadságát! Cikk

Az adozona.hu gyes/gyed szabadság kalkulátora a munkavállaló részére a munkaviszonya alapján kötelezően járó fizetett szabadság napjainak a számát határozza meg egy adott évre. A szabadságra való jogosultságot a szülésével kapcsolatos távollét (szülési szabadság és a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság) figyelembevételével állapítja meg. Így a születési szabadság kezdetét kötelezően ki kell tölteni a kalkulátor helyes működéséhez.

Családi adókedvezmény 2. Kérdés

Tisztelt Adószakértő! Családi adókedvezmény utólagos érvényesítésével kapcsolatban szeretném állásfoglalásukat kérni. Élettársakról van szó, akik jelenleg is külön lakcímen vannak bejelentve, de természetben egy lakásban élnek. 2015-ben terhességre való tekintettel jogosultak az első gyermek után a családi adókedvezmény igénybevételére. Az anyának nem volt annyi jövedelme, hogy igénybe vegye a teljes adókedvezményt. Megoszthatja e az édesanya a családi adókedvezményt az élettársával? Ugyanez a kérdésem a 2016-os adóévre, ahol az édesanya első gyermeke és a második magzatára tekintettel jogosult a családi adókedvezményre, szintén megoszthatja e az édesapával, aki az élettársa is egyben a magzat utáni adókedvezményt? A gyerekek közösek. A magzatra tekintettel, ha csak az édesanya tudja igénybe venni a kedvezményt, lehet-e úgy beállítani, hogy megosztással, az édesanyánál kettő kedvezményezettel számolok, és az édesapa élettársnál egy gyermekkel (megszületett gyermek)? Köszönöm: Balogné

Családi adókedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Családi adókedvezmény utólagos érvényesítésével kapcsolatban szeretném állásfoglalásukat kérni. Élettársakról van szó, akik jelenleg is külön lakcímen vannak bejelentve, de természetben egy lakásban élnek. 2015-ben terhességre való tekintettel jogosultak az első gyermek után a családi adókedvezmény igénybevételére. Az anyának nem volt annyi jövedelme, hogy igénybe vegye a teljes adókedvezményt. Megoszthatja e az édesanya a családi adókedvezményt az élettársával? Ugyanez a kérdésem a 2016-os adóévre, ahol az édesanya első gyermeke és a második magzatára tekintettel jogosult a családi adókedvezményre, szintén megoszthatja-e az édesapával, aki az élettársa is egyben a magzat utáni adókedvezményt? A gyerekek közösek. Köszönettel: Balogné

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt cégek minősítése

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Kölcsönkövetelés leírása, ha az adós elhunyt

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink