23 találat a(z) gyártás cimkére

Nyílászáró gyártása és beépítése Kérdés

Egy hónapra leáll a termelés télen a kecskeméti Mercedes-gyárban Cikk

A szokásos téli termelési szünetet várhatóan december 18-a és 2021. január 17-e között tartja a kecskeméti Mercedes-gyár, és előre tervezetten októberben is szünetel néhány napra a gyártás – közölte a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. hétfőn az MTI-vel.

Befejezte a szabadonálló felülfagyasztó hűtőgépek gyártását az Electrolux Jászberényben Cikk

Befejezte a szabadonálló felülfagyasztó hűtőgépek gyártását az Electrolux Jászberényben az eredeti terveknek megfelelően június 30-án, a termékcsoport gyártása külső partner bevonásával folytatódik – közölte az Electrolux vállalati kommunikációja szerdán közleményben az MTI-vel.

Áru vagy gyártás? Kérdés

Tisztelt Adózóna! Cégünk élelmiszer-nagykereskedelemmel foglalkozik. Nemrég egyes húsáruk értékesítésének elősegítése, a vevői igények még pontosabb kielégítése érdekében a hűtőházunkban elkülönítettünk egy helyiséget, ahol a húsáruk egy része a következő munkafolyamatokon megy keresztül (természetesen nem végzünk minden munkafolyamatot minden terméken, hanem egy termék 1 vagy 2 vagy max. 3 munkafolyamaton esik át): szeletelés, kockázás, csíkozás, darabolás, filézés, darálás, sokkolás, csomagolás. A Számviteli törvény elég szűkszavúan definiálja az áruk fogalmát: „(2) A készletek a vállalkozó tevékenységét közvetlenül vagy közvetve szolgáló olyan eszközök, a) amelyeket a rendszeres (szokásos) üzleti tevékenység keretében értékesítési céllal szereztek be, és azok a beszerzés és az értékesítés között változatlan állapotban maradnak (áruk, göngyölegek, közvetített szolgáltatások), bár értékük változhat,” Kérdésem: a munkafolyamatok elvégzése után továbbra is áruként tarthatom nyilván a készletemet, vagy ez már termékelőállításnak, -gyártásnak minősül a számvitelben, amely más könyvelést, illetve önköltségszámítási szabályzat készítését vonja maga után? Segítségüket köszönöm! Üdvözlettel: Bugram Gábor

Fordított vagy egyenes áfa Kérdés

A cég, amelynek a könyvelését végzem, alvállalkozóként bejelentésköteles, építkezésekhez vasanyaggyártást és -beszerelést végez. A fentieket külön-külön és együtt is megrendelik. A gyártás okoz gondot, amely magában foglalja a vasanyag rajz szerinti méretre vágását és hajlítását. Amikor önállóan csak a gyártást rendelik meg, áfásán számlázzák. A vasanyagot és a szerelési munkálatokat fordított áfásan számlázzák. A gond akkor merül fel, amikor a vasanyagot gyártással, esetleg még a beszerelést is megrendelik. Ebben az esetben a gyártást nem lehetne mellékszolgáltatásnak tekinteni, mivel a vasanyag árához képest a gyártás ára elenyésző, kg-ként 17 Ft. Muszáj a számlázásnál a vasanyagot fordítottan, a gyártást áfásan,a szerelést fordítottan számlázni. Szeretnék a vasanyag kilónkénti árát gyártással és szereléssel megállapítani. Ebben az esetben a számlázás hogyan történjék? Köszönöm a segítségüket: Vasóczki Ildikó

Németországban történő értékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk társasjátékok értékesítésével foglalkozik. Terveink szerint a jövőben németországi gyártót is bevonunk a társasjátékok legyártásába. A német gyártó által elkészített társasjátékot németországi bérraktárban tárolnánk és közvetlenül ebből a raktárból értékesítenénk németországi vevők részére. Kérdésünk, hogy emiatt be kell-e jelentkeznünk német áfa-, illetve társasági adóalanynak, vagy magyar adóalanyként beszerezhetjük, tárolhatjuk és értékesíthetjük-e Németországban a termékeinket. Amennyiben a német gyártótól Magyarországra beszállítjuk a játékot, itthon tároljuk és a magyarországi raktárból szállítjuk ki a német partnereknek eladott terméket, változik-e a tranzakció megítélése, ugyanis mindenképpen szeretnénk elkerülni a németországi adófizetési és adminisztrációs kötelezettséget. Válaszukat előre is köszönjük.

Saját előállítású készlet és csomagolása számviteli elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kisvállalkozás saját tervezésű, előállítású ruházati termékeket forgalmaz. A termékekhez beszerzi az anyagot, levarratja és nyomatot készíttet rá. Hova könyveljük ezen költségeket, ha év közben nincs mennyiségi nyilvántartás és egyből 5-ös számlaosztályba könyvelünk? A vállalkozás a termékeket egyedileg díszdobozba csomagolja, melyet szintén megvásárol. A szállítás postán keresztül történik. A kiállított számlában a vállalkozás csak az egyedileg gyártott ruházati terméket számlázza egy összegben. Hova könyveljük a csomagolóanyagot és a szállítási költséget? Köszönettel:

Pénztárgép kötelezettség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy egyéni vállalkozó főtevékenysége 952911. Ruházati és egyéb konfekcionált termékek javítása. Bejelentett még a 141301.Felsőruházat gyártása,szabó (kivéve: munkaruházat) m.n.s.,141901. Öltözékkiegészítő gyártása m.n.s.,141401. Alsóruházat gyártása m.n.s.,1410905. Bébiruházat gyártása-tevékenységek. Kérdésem hogy ha gyártás is történik ugyanabban a helyiségben ( megjegyzem, hogy a vállalkozó a saját ingatlanában elkülönített helyiségben végzi a tevékenységét) kötelezett-e a pénztárgép használatára? Köszönöm a választ. Tisztelettel.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Elektromos személygépkocsi

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Brazil szolgáltatás elszámolása itthon

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink