85 találat a(z) gazdasági növekedés cimkére

Lassan tér magához a magyar gazdaság Cikk

Idén már növekedésbe vált a magyar gazdaság a tavalyi visszaesés után. A kilábalás sebessége azonban várhatóan elmarad a korábban remélttől a 2023-ról örökölt áthúzódó hatás és a gyenge külső konjunktúra miatt. Az infláció mértéke jelentősen mérséklődik 2024-ben, és ezzel párhuzamosan a jegybanki alapkamat is tovább csökken – vélik az Erste elemzői.

Itt vannak a végleges adatok: 2023 a magyar gazdaság sötét éve volt Cikk

Tavaly a nyers adatok alapján 0,9, a szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok alapján 0,7 százalékkal maradt el a bruttó nemzeti termék (GDP) összértéke az előző évitől – erősítette meg mai közleményében korábbi becslését a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Töretlenül erősödik a horvát gazdaság Cikk

A horvát gazdaság teljesítménye 2,8 százalékkal bővült tavaly az előző évhez viszonyítva – közölte ma, első gyorsbecslése alapján a horvát statisztikai hivatal (DZS).

PwC: bíznak a gazdasági növekedésben a vezérigazgatók Cikk

A vezérigazgatók 54 százaléka a globális, 60 százalékuk a hazai gazdaság növekedési ütemének javulásában is bízik – derül ki a 13. PwC Magyarországi Vezérigazgató Felmérésből. A vállalatok több mint fele (58 százalék) áremelést, több mint harmaduk (36 százalék) pedig létszámbővítést tervez idénre, és tízből négy vállalatvezető vallja, hogy cége üzleti modelljén és folyamatain is változtatni kell a hosszú távú fennmaradáshoz. 394 forintos eurót, 1,7 százalékos GDP-növekedést és 8 százalékos inflációt várnak a magyar vállalatvezetők 2024-re.

Optimistábbak a vezérigazgatók, de cégük hosszú távú fennmaradása miatt aggódnak Cikk

Az előző évhez képest több mint kétszeresére, 18-ról 38 százalékra nőtt azoknak a vezérigazgatóknak az aránya, akik a globális gazdaság növekedését várják a következő 12 hónapban, ugyanakkor a fokozódó technológiai és éghajlati nyomás miatt a vezetők 45 százaléka aggódik vállalata hosszú távú fennmaradása miatt - derül ki a PwC 27. Globális vezérigazgatói felméréséből, amelynek összefoglalóját pénteken küldték el az MTI-nek.

2023 a válság éve az MNB szerint is Cikk

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) -0,6-(-0,4) százalékra változtatta az idei évi GDP-növekedési előrejelzését a korábban várt -0,5-0,5 százalékról. Az inflációs folyamatokat ugyanakkor valamelyest derűlátóbban ítéli meg a jegybank: a szeptemberben várt, éves összehasonlításban 17,6-18,1 százalékos prognózist 17,6-17,7 százalékosra változtatta ma kiadott legfrissebb, decemberi Inflációs jelentésében.

Húzd meg, ereszd meg! – Heti PénzPiac – 2023. 50. hét Cikk

A Global Tax-Office Kft. heti pénzpiaci összefoglalója az elmúlt hét fontosabb pénzpiaci és gazdasági eseményeit elemzi, melyek hatással lehetnek a hazai vállalkozások életére.

Negatívra módosította Kína adósbesorolásának kilátását a Moody's Cikk

Leminősítés valószínűségére utaló negatívra rontotta az eddigi stabilról Kína államadós-kockázati minősítésének kilátását a Moody's Investors Service.

Doppingolt gazdaság kötőféken – Heti PénzPiac – 2023. 46. hét Cikk

A Global Tax-Office Kft. összefoglalja az elmúlt hét fontosabb pénzpiaci és gazdasági eseményeit, melyek hatással lehetnek a hazai vállalkozások életére.

Készpénzmentesítést, digitális átállást! Itt a Bankszövetség válasza a miniszter hitelkövetelésére Cikk

A következő időszak pénzügyi és gazdasági kihívásaival szembeni helytállás érdekében lehetséges lépések sikeres megvalósításához a készpénzmentesítés és a digitális átállás felgyorsítása is szükséges – reagált a szövetség Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter ultimátumára, mely szerint növeljék a bankok a hitelkihelyezéseket, ha nem akarnak bankadót fizetni.

Ultimátum a bankoknak: bankadó helyett hitelezzenek! Cikk

A gazdasági növekedés helyreállítása érdekében a kormány az új bankadó kivetése és befizetése helyett a hitelezés újraindítását várja el bankszektortól – közölte Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter a Bankszövetség képviselőivel, köztük Jelasity Radován elnökkel folytatott hétfői tárgyaláson.

A második negyedévben az euróövezetben nőtt, az EU-ban stagnált a negyedéves GDP Cikk

A második negyedévben az euróövezetben nőtt, az EU-ban stagnált a GDP az előző negyedévhez viszonyítva, éves összevetésben pedig mindkettőben lassult a gazdasági növekedés – közölte az MTI.

Kezd magához térni a német gazdaság Cikk

Kismértékben, 0,1 százalékkal csökkenhet a német gazdaság idei teljesítménye az energiaársokk és a szigorodó pénzügyi feltételek miatt a Nemzetközi Valutaalap (IMF) prognózisa szerint. Jövőre és 2025-ben a német hazai össztermék (GDP) már mérsékelten nőhet, ahogy lassan megszűnnek a monetáris szigorítás késleltetett hatásai, illetve a gazdaság alkalmazkodik a magas energiaárakhoz.

Magyarország az unió szegényháza, hiába volt a tavalyi választások előtti pénzszórás Cikk

A magyar lakosság uniós összehasonlításban nagyon keveset költ fogyasztásra, ami az életszínvonalról is sokat elmond. A 2022-es magyar gazdasági növekedés nem volt kiemelkedő, de folytatódott a felzárkózás az uniós átlaghoz. Az Eurostat adataiból rajzoltunk képet a magyarokról – írja a hvg.hu.

Megroggyant a magyar gazdaság – a fizetett egészségügy, az autóipar, a mezőgazdaság a húzóágazatok Cikk

Magyarország bruttó hazai terméke (GDP) a nyers adatok szerint 0,9 százalékkal, a szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint 1,1 százalékkal csökkent az idei első negyedévben az előző év azonos időszakához viszonyítva – jelentette ma első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Műtéti költség adózása munkaviszonyban

Nagy Norbert

adószakértő

Részmunkaidőre váltás

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Cégautóval kapcsolatos áfalevonás.

Nagy Norbert

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink