11376 találat a(z) gazdaság-rss cimkére

Cikk

Magyarországon számos különböző adó létezik, melyekre vonatkozóan általánosságban szabályozást az adózás rendjéről szóló törvény tartalmaz. Noha az egyes adók teljesen más tényállást adóztatnak, közös bennük, hogy különböző joggyakorlási elveket azonos módon kell érvényre juttatni, és ha ez nem sikerül, akkor az ezzel járó jogkövetkezményeket is azonos módon kell viselni.

Cikk

Társadalmi egyeztetés keretében 2023. június 27-éig lehet véleményezni a kiterjesztett gyártói felelősségi (EPR) rendszerrel összefüggő kormányrendelet módosítására vonatkozó tervezetet, amely elsősorban a forgócsomagolások és a készletre vétel tekintetében tartalmaz kiegészítéseket. Ebben a cikkben a tervezet szerinti legfontosabb módosításokat foglaltuk össze.

Cikk

A felmondási hullám világszerte folytatódik, mivel a megélhetési költségek növekedése arra készteti a munkavállalókat, hogy jövedelmezőbb állás után nézzenek – derül ki a PwC 46 ország és földrajzi terület közel 54 ezer munkavállalójának – köztük magyarországi válaszadók – megkérdezésével készült globális munkaerőpiaci kutatásából.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Tőkekivonás ingatlannal

Antretter Erzsébet

adószakértő, adótanácsadási üzletágvezető

Niveus

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2026 július
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink