9841 találat a(z) gazdaság-rss cimkére
Online szolgáltatás áfája
Kérdés
Kompenzációs felár
Kérdés
Alapítvány adomány
Kérdés
Tanulmányi díj visszatérítése
Kérdés
Járulékfizetési kérdések egyéni vállalkozás szüneteltetésekor
Cikk
Szünetel az egyéni vállalkozó biztosítása az egyéni vállalkozói tevékenység szünetelésének ideje alatt, tehát ezen időszakban az egyéni vállalkozó nem biztosított, havi minimum járulék- és adófizetés nem terheli. Ellenben, ha más jogviszonyban sem áll fenn a biztosítása, és nem illeti meg az egészségügyi szolgáltatás, akkor egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére kötelezett. De mi történik abban az esetben, ha az egyéni vállalkozó elmulasztja bejelenteni a szüneteltetés végét, és a szünetelés alatt munkát végez?
Véglegesen átadott pénzeszköz
Kérdés
Építés helyszínén depózott humusz értékesítése
Kérdés
EPR-kötelezettség
Kérdés
Ekhós számla
Kérdés
Térítés nélküli ingatlanátadás kapcsolt vállalkozások között
Kérdés
Tizenhét hónapos mélypontra esett a rubel árfolyama az euróval és a dollárral szemben
Cikk
2022 márciusa óta nem látott szintekre gyengült hétfőn a rubel; a dollárral és az euróval szemben az orosz deviza árfolyama 2 százalékot gyengült a nap folyamán – közölte az MTI.
A lízingpiac 2 százalékkal nőtt, a szerződések száma 7 százalékkal csökkent az első félévben
Cikk
A magyar lízingpiacon a finanszírozott összeg 429,11 milliárd forintot tett ki az első fél évben, ami 2 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában, a szerződések száma ugyanakkor 7 százalékkal csökkent – tájékoztatta a Magyar Lízingszövetség hétfőn az MTI-t.
Komoly adóváltozás jöhet a cégeknek, már most érdemes felkészülni rá
Cikk
Alapjaiban reformálná meg az áfaszabályokat az Európai Bizottság egy javaslatcsomagja, mely a digitális korra való felkészülést és az uniós áfa szabályok korszerűsítését célozza. A tervezett változások több területet érintenének, többek között módosítanák, illetve megszüntetnék a vevői készlet egyszerűsítésének jelenlegi rendszerét – írja a Deloitte sajtóközleményében.
Gyengült a forint reggel
Cikk
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben hétfő reggel a bankközi devizapiacon péntek estéhez képest.
Árvaellátás, szülői nyugdíj: ezek a jogosultsági feltételek
Cikk
A társadalombiztosítási nyugdíjrendszer keretén belül a közeli hozzátartozó elhalálozása esetén, özvegyi nyugdíj mellett, az elhunyt jogszerző gyermeke részére árvaellátás, valamint a szülő, nagyszülő részére szülői nyugdíj is megállapítható.