11344 találat a(z) gazdaság-rss cimkére

Cikk

A stúdió apartmannak (1 szoba) 2 magánszemély tulajdonosa van, 50-50 százalékban. Az ingatlant magánszálláshelyként regisztrálták és üdültetésre adják bérbe. Ebben az esetben mindkét tulajdonosnak meg kell fizetni éves szinten a 38 400 Ft átalányadót vagy meg kell osztaniuk? Illetve abban az esetben, ha az egyik tulajdonos lemond a bevételről a másik javára, akkor hogyan kell helyesen eljárniuk? Lepsényi Mária adószakértő válaszolt.

Cikk

Egyéni vállalkozó Ausztriában vállal el egy egyszeri munkát, ami több hétig is eltarthat. A vállalkozó részmunkaidős alkalmazottjának van végzettsége hozzá, így ő ingázik ki naponta. Milyen bejelentések és engedélyek szükségesek a munkavégzéssel és a szerződéskötéssel kapcsolatban mind a munkáltató, mind a munkavállaló részére? A munkáltató kiküldetésben fogja elszámolni ezeket a napokat? Kell-e külföldi napidíjat fizetni az alkalmazottnak? Olvasónk kérdéseire Horváthné Szabó Beáta adószakértő válaszolt.

Cikk

Egyesület szponzori szerződés alapján nagyobb összeget kap áfásan. Be kell-e jelentkezni az áfába és ezzel áfaalany lesz-e? Az áfalevonás joga csak a szponzoráláshoz kapcsolódik, vagy az egyéb felmerülő költségek (például versenyekre autóbérlés, ellátás stb.) áfája is visszaigényelhető? Olvasónk kérdéseire dr. Csobánczy Péter közgazdász, jogász, adótanácsadó válaszolt.

Cikk

A Válasz Online évek óta figyelmeztet: egy szűk üzleti kör lényegében a sajátjaként kezeli azt a jegybanki vagyont, amely 2015–2016-ban „vesztette el közpénzjellegét”. A magántőkealapok mögött bujkáló csapat nemrég odáig is elment, hogy kvázi elzárja ezt a több százmilliárd forintot az új MNB-elnök, Varga Mihály elől – derül ki a valaszonline.hu tényfeltáró cikkéből.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Két munkakör

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Családi kedvezmény és családi pótlék

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2026 június
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink