Ennyit gyengült év eleje óta a forint Cikk
Vegyesen alakult csütörtök reggelre a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben az előző esti jegyzéséhez képest.
Vegyesen alakult csütörtök reggelre a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben az előző esti jegyzéséhez képest.
Az Európai Unió Tanácsa megerősítette, hogy támogatja az Európai Parlament azon javaslatát, hogy egy évvel halasszák el az erdőirtásról szóló uniós rendelet egyes rendelkezéseinek hatálybalépését – tájékoztatott az uniós tanács szerdán.
Kárenyhítő juttatás iránti kérelmet idén 2024. december 2. napjáig lehet benyújtani (tekintettel arra, hogy 2024. november 30. munkaszüneti napra esik), kizárólag a Magyar Államkincstár (Kincstár) MKR (Mezőgazdasági Kockázatkezelési Rendszer) elektronikus kérelembenyújtó felületén – írja honlapján a Kincstár nyomán a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK).
Növekszik az anyajuhtartóknak szánt termeléshez kötött támogatási keret. 2025-től a támogatás 4 százalékkal emelkedik, ami évente több mint 880 ezer eurós (350 millió forint) többletforrást jelent a juhágazat számára – írja az Agrárminisztérium nyomán a magro.hu.
Változatlanul, vagyis 6,5 százalékon hagyta a Magyar Nemzeti Bank (MNB) az alapkamatát – jelentette be Virág Barnabás, az MNB alelnöke a Monetáris Tanács (MT) kamatdöntő ülése után. A döntés közel egyhangú volt, ám akadt egy tag, aki jelenlegi piaci környezetben is a kamatcsökkentés mellett szavazott annak ellenére, hogy a többség akarata és a piaci várakozások szerint sokáig nem lesz kamatcsökkentés – árulta el az alelnök, írja a nepszava.hu.
A hatályos szabályok szerint az adóalanyok csak abban a tagállamban járhatnak el alanyi adómentes adóalanyként, ahol gazdasági céllal letelepedtek. Az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény (áfatörvény) értelmében az az adóalany jogosult alanyi adómentességet választani Magyarországon, amely gazdasági céllal belföldön telepedett le, vagy amelynek lakóhelye vagy szokásos tartózkodási helye van belföldön – írja honlapján a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
A Magyar Közlöny 2024. évi 115. számában hat rendeletet hirdettek ki november 19-én.
A Magyar Fejlesztési Bank (MFB) befektetésével elindult az Európai Beruházási Alap (EIF) által kezelt Három Tenger Kezdeményezés innovációs alap, az MFB csatlakozásával vállalta, hogy 20 millió eurót biztosít növekedési szakaszban lévő közép- és kelet-európai vállalkozások fejlődésének finanszírozására.
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa nem változtatott keddi ülésén az alapkamaton, amely így változatlanul 6,5 százalék, nem változott a kamatfolyosó két széle sem. Az MNB alelnöke szerint hosszabb ideig változatlan maradhat a kamatmérték az inflációs kilátások és a külső környezet állapota miatt.
Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől