532 találat a(z) egyszemélyes kft. cimkére

Nyugdíjas tag ügyvezető Kérdés

Egyszemélyes kft. törzstőke és ajándékozás Kérdés

Végelszámoló díjazása – kata adózás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft.-ben az ügyvezető társasvállalkozói jogviszonyban látja el az ügyvezetői feladatokat. Mellette mellékállású katás egyéni vállalkozóként tevékenykedik. A kft. elveszítette vevőkörét, egyszerűsített végelszámolással kerül megszüntetésre 2020-ban. Szeretném megkérdezni, hogy a végelszámolási feladatokat elvállalhatja 0 forintért mint végelszámoló úgy, hogy a katás egyéni vállalkozásában megfizeti a havi 50 000 forintot? Köszönettel!

Jogviszony kérdése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Két egyszemélyes kft.-nek ugyanaz a magánszemély a tulajdonosa. Az egyik kft.-ben teljes munkaidős munkaviszonyban látja el az ügyvezetői teendőket, a másik kft.-ben ezért nem fizet járulékokat. Mindkét cégben személyesen részt vesz a vállalkozás tevékenységében. A kialakult helyzetben egyáltalán nincs munkája, 100 százalékban le kellett állnia. A mentesített tevékenységek között ennek ellenére nincs benne a tevékenységi köre, így a járulékokat fizetnie kellene. Miután egyáltalán nincs személyes közreműködése, csak az ügyvezetői minimális feladatokat látja el, megoldás lehet-e, hogy a munkaviszonyát visszavesszük minimális óraszámra? Kell-e így a másik cégben járulékot fizetnie a minimálbér után? Ha igen, akkor ezt hogyan lehet elkerülni, mivel tényleg nincs bevétele, nem tudja végezni a tevékenységét? Esetleg ha ott is pár órás munkaviszonyban végezné az ügyvezetői teendőket, az elég lenne? Segítségüket köszönöm. Némethné

Öregségi nyugdíjas járulékfizetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy egyszemélyes kft. (amely 2014-ben alakult bt.-ből kft.-vá), ahol a tag és egyben ügyvezető öregségi nyugdíjas lett. Az alapító határozatban nincs aláhúzva, hogy ő hogyan végzi az ügyvezetőségét (megbízási/munkaviszony). A tag orvos és munkát végez, kérdésem az, lehet-e úgy számfejteni, hogy csak az szja-t fizeti meg? Van, aki azt mondja, hogy mivel egyszemélyes a kft., csak tagi jogviszony lehetséges, munkaviszony nem. Ebben kérném az állásfoglalását, hogy lehet-e járulékot optimalizálni vagy sem. Várom mielőbbi válaszát. Köszönettel.

Biztosítotti jogviszony – katás bt. és egyszemélyes kft. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. tag-ügyvezetője az ügyvezetést és a társaság tevékenységében való személyes közreműködést 40 órás munkaviszonyban látja el. Ezen magánszemény (a kft. tagja és ügyvezetője) egy kata szerint adózó bt. beltagja is, ahol szintén tevékenységet végez. A kft.-ben a 40 órás munkaviszony után járó munkabér után a munkavállalói és munkaadói terheket fizeti (nyugdíjjárulék, egészségbiztosítási járulék, szocho) a bt.-ben havi 25 ezer forint katát fizet. Hogyan változik a kft.-ben a fizetendő dolgozói és a munkaadói terhe, ha a munkaszerződést heti 40 órásról 5 órásra módosítják, és hogyan változik ez esetben a kata havi fizetendő összege a bt.-ben? Köszönöm szíves válaszát!

Egyszemélyes kft. egyszerűsített végelszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. egyszerűsített végelszámolása esetén a 21/2006. (V. 18.) IM rendelet hányas számú mellékletét kell kiállítani és beküldeni a cégbíróság részére?

Vissza nem adott kölcsön kft. tagjának halála esetén Kérdés

Tisztelt Adózóna! Az alábbi kérdésre kérjük szíves válaszát. Működő egyszemélyes kft. ügyfelünk hirtelen meghalt. Mindent egyedül intézett, a családtagjai nem voltak beavatva a vállalkozás ügyeibe. A kft. nagyobb kölcsönt adott az elhaltnak, ami nem került visszafizetésre. A kölcsönre a mindenkori jegybank kamat +5% került előírásra minden évben 12. 31-ével (egyéb bevétel). A vállalkozást az örökös fiúgyermek működteti tovább. Mi a teendő a kölcsönnel, felel-e az örökös az örökölt magánvagyon erejéig (szja, szocho)? A különbözet vagy az egész kölcsön lehet-e behajthatatlan követelés? A kölcsönadott összegből a család nem tud felmutatni semmit. Köszönettel: Sárosi Györgyné

Ingatlanbővítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély az 1/1-es saját tulajdonú ingatlanának bővítésével a saját egyszemélyes kft.-jét bízta meg. Ez az ingatlan a kft. székhelye is. A bővítés összege (anyag plusz munkadíj) kb. 10 000 eFt. A bővítmény egy iroda, a hozzá tartozó mellékhelyiségekkel. A magánszemély és a kft. között ügyvéd által készített megállapodás alapján a kft. 5 évig – a beruházás fejében – ingyen használhatja az irodát. 5 év után a kft. bérleti díjat fog fizetni a magánszemélynek. Kérdésem: az ingatlan tulajdonosát milyen adófizetési kötelezettség terheli az első 5 évben? Szakértői válaszukat előre is köszönöm: Takácsné

Nyugdíjas társas vállalkozó jövedelme Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy konkrét ügyben szeretném segítségét kérni. Adott egy egyszemélyes kft., egy öregségi nyugdíjas taggal, aki 2019-ben megbízási jogviszonyban látta el az ügyvezetői feladatokat 0 forintért. A tavalyi év fellendülése miatt úgy döntött idén jövedelmet venne ki, havonta munkabér formájában. Amennyiben jól értelmeztem a jogszabályokat, mivel a Gt.-t hatályon kívül helyezték, egyszemélyes kft. tulajdonosa is köthet saját magával munkaszerződést. Nyugdíjas munkavállalóként pedig nincs más járulék mint a levont szja? Ez esetben az ügyvezetés ellátásáért van egy jogviszonya, ami után megfizeti az egészségügyi szolgáltatási díjat, a munkaviszony után pedig a levont szja-előleget. És nincs más járulék? Ez így megfelel jogszabályoknak? Válaszát előre is köszönöm! S. Móni

Egyszemélyes kft. nyugdíjas tagja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. nyugdíjas tagja a társasági szerződés alapján megbízási jogviszonyban látja el az ügyvezetői teendőket, vagyis társas vállalkozónak minősül. Ezért díjazásban nem részesül, így csak az egészségügyi szolgáltatási járulék megfizetésére kötelezett. Lehetséges-e, hogy a jövőben a társas vállalkozói jogviszonya mellett munkaviszonyt is létesítsen a gazdasági társasággal, vagyis ő lenne a munkáltató, illetve a munkavállaló egy személyben? Válaszát előre is köszönöm!

Milyen biztosítási jogviszony keletkezik a megalakulást követően? Kérdés

Egyszemélyes kft. alakult 2020. január 30-án, alapítói okiratban a vezető tisztségviselői feladatokat (ügyvezetői) munkaviszonyban látja el. Kérdés: az egyedüli tagot milyen biztosítási jogviszonyban kell bejelenteni? Saját magával az ügyvezetői feladatokra munkaviszonyt létesít, és ekkor az alkalmazás minősége 1101 munkaviszony, a FEOR szám 1210 gazdasági szervezet ügyvezető igazgató, heti 40 óra? A többi tevékenységet – például weboldal-készítés – is az egyetlen személy végzi, erre kell-e egy másik jogviszonyt is létesíteni?

Egyszemélyes kft. egyszerűsített végelszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. végelszámolást szeretne egyszerűsített módon. Csak az alapító tag van bejelentve. Nincs külön tisztségviselő. Lehet-e ő a végelszámoló, vagy bízza meg a könyvelőjét a végelszámolással? A kötelezően kitöltendő formanyomtatvány szerint a végelszámoló által előkészített iratok alapján ő hoz határozatokat. Lehet a saját maga által előkészített iratokból döntéseket hozni, vagy kötelező egy másik személy közbeiktatása? Köszönöm a válaszát! Takácsné Anci

Változások az egyéni vállalkozásoknál Cikk

Egyéni vállalkozóból egyszemélyes kft.-vé válás, áttérés eváról, vállalkozói igazolványok, az egyéni vállalkozói tevékenység megkezdésének és a változásoknak a bejelentése, bevételt csökkentő kedvezmények – mind-mind olyan téma, amit érintettek a közelmúlt jogszabályváltozásai.

Egyszemélyes kft. – tagi jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy egyszemélyes kft. ügyfelünk esetében az ügyvezető és a tulajdonos személye azonos. Az ügyvéd a társasági szerződésben megbízási jogviszonyt tüntetett fel. Kérdésem, hogy lehet-e ebben az esetben megbízási jogviszonyos? Vagy munkaviszonyosként kell bejelenteni, társas vállalkozóként? Hogyan kell a T1041-esen jelenteni? 1101-es kóddal vagy 1451-essel? Nincs máshol heti 36 órát elérő jogviszonya. Köszönjük!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Családi gazdaság kilépő tagja

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Munkabért terhelő párhuzamosan több letiltás

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink