102 találat a(z) egyetemista cimkére

Diákmunkásokból is hiány van Cikk

A nyári diákmunka területén is tapasztalható a munkaerőhiány a kevesebb tanuló, illetve a több álláslehetőség miatt – mondta Simon Balázs, a Magyarországi Diákvállalkozások Országos Érdekképviseleti Szövetsége (DiákÉSZ) főtitkára az M1 aktuális csatornán.

Egyetemista passzív féléves adókötelezettsége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném tájékoztatását kérni az alábbi üggyel kapcsolatosan. A 2016. szept.-2017. febr. I.féléves időszakban a 20 éves gyermek államilag finanszírozott nappali képzésen vett részt. A 2017. februárban kezdődő II. félévre passzíváltatta magát, a diákbérletbe már nem kapott matricát. A kérdésem az lenne, hogy kell-e egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnie? És ha igen, akkor mikortól? Vagy a tb. törvény 16. paragrafusa alapján vagy más törvény/rendelet alapján nem kell? Várom válaszát, melyet előre is köszönök.

Családi adókedvezmény Kérdés

Egyéni vállalkozó ügyfelemnek három gyermeke van. 2016 januárjában nyilatkozott, hogy a családi adókedvezményt feleségével 2:1 arányban igénybe kívánja venni. Ennek megfelelően számoltuk az adóját. Mára kiderült, hogy az első gyermek 2016 februárjában alapképzésben megszerezte a diplomáját, majd folytatta a tanulmányait egy másik egyetemen, nappali tagozaton. A középső gyermek leérettségizett júniusban, majd szeptembertől megkezdte egyetemi tanulmányait. A legkisebb gyermek még középiskolás. Hogyan számolható el jogszerűen a 2016. évi családi adókedvezményük? Hogyan alakul, ha a középső gyermek 2017 januárjában otthagyta az egyetemet, és más egyetemre jelentkezik a következő tanévtől?

Egyetemista munkavégzése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyetemista gyermekem diákszövetkezeten keresztül dolgozott. 2017. 01. hónapban államvizsgázik. Kérdésem a következő: meddig dolgozhat diákszövetkezeten keresztül? A diákszövetkezet tájékoztatása szerint 2017. 03. 31-éig. Köszönettel:

Családi kedvezmény 2017 Kérdés

Tisztelt Szakértő! Családi kedvezménnyel kapcsolatban lenne kérdésem az alábbi esetben: egy családban három gyermek él, ebből kettő kiskorú, egy pedig 19 éves, nappali tagozatos egyetemista. Az egyetemista gyermeknek az egyetem mellett van egy háromórás munkaviszonya, havi rendszeres 52 ezer forint nettó jövedelemmel. A kérdésem, hogy ebben az esetben mennyi családi kedvezményre jogosultak a szülők a három gyermek után?

Külföldi gyakornok foglalkoztatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk svájci egyetemistát foglalkoztatna, akinek 4 éves a képzése, és 6 hónap gyakorlat kellene neki. Január végétől július végéig foglalkoztatnánk. Milyen teendőink vannak? Megtehetjük, hogy díjazásban nem részesítjük, viszont a szállását fizetjük? Hogyan kell bejelentenünk, illetve milyen szerződést kell kötnünk vele? Köszönöm a segítségüket.

Nappalis egyetemista katás egyéni vállalkozása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban kérném a segítségét, hogy ha egy nappalin tanuló egyetemista kiváltja a katás egyéni vállalkozást, akkor neki elég csak a havi 25 000 forintot fizetni vagy rá az 50 000 forintos kata vonatkozik? Kérem, válaszát törvényi hivatkozással küldje! Köszönettel: Jancsó Katalin

Nappali tagozatos egyetemista mennyi katát fizet? Kérdés

Nappali tagozatra járó egyetemista katás egyéni vállalkozó szeretne lenni. Mennyi katát kell neki fizetni havonta, 25 ezer forintot vagy 50 ezer forintot? Csak nappali tagozatos egyetemista.

Nappali tagozatos hallgató társas vállalkozó és a kata Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nappali tagozatos hallgató ügyvezető és tag egy kft.-ben, így társas vállalkozónak minősül. Egyidejűleg van egy katás egyéni vállalkozása is. Főállású vagy nem főállású katásnak minősül? Előre is köszönöm válaszát! M. Rita

Egyetemista gyermek családi adókedvezménynél Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy család három gyermeket nevel, ebből kettő kiskorú, családi pótlék is jár utánuk. A harmadik gyermek most végez az orvosi egyetemen, 24 éves, de orvos-mérnök szeretne lenni, így még kettő évet kell nappali tagozaton tanulnia, de másik egyetemen. Eddig (06. hóig) beszámították a szülő családi adókedvezményébe, így a kiskorú gyermekek után a háromgyermekes adókedvezményből kettő gyermek után vették figyelembe a családi kedvezményt. Meddig lehet az egyetemista gyermeket a családi adókedvezménynél figyelembe venni? Megtisztelő válaszát köszönöm!

Gyakorlati képzés szervezése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik cégem gyakorlati képzés keretében (ez az egyetemtől kapott dokumentum pontos megnevezése) foglalkoztatna egy végzős egyetemistát. Sajnos ezzel kapcsolatban több információt kaptunk és nem tudjuk eldönteni, hogy melyik a helyes út. Ebben az esetben szükséges-e hallgatói munkaszerződést kötni a gyakornokkal és be kell-e jelentenünk a NAV felé? Erre az esetre is vonatkoznak a biztosításra, juttatási szabályzatra vonatkozó előrások (vagy ez csak arra az esetre vonatkozik, ha tanulószerződést és nem hallgatói munkaszerződést kötünk)? Illetve számfejteni szükséges-e az egyetemistának? Ha igen, akkor milyen összeg után (minimálbér 15-20-30 százaléka), és járulékokat szükséges vonni? Köszönettel: Kriszti

Gyakorlati képzés egyetemen Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelünk (kft.) egyetemista hallgatónak szeretne gyakorlati helyet biztosítani. A hozott iratanyagban egy együttműködési megállapodás volt, mely gyakorlatigényes alapképzési szak keretében folytatott gyakorlati képzés szervezésére irányul. (A felsőoktatásról szóló 2005. CXXXIX törvény alapján az egyetemmel 2012. 09. 01. előtt kezdődött hallgatói jogviszonyban álló hallgatóról van szó.) A szerződés szerint a hallgatói munkadíj legalább a minimálbér 15 százaléka, és kötelezettséget vállal a kft. a biztosított bejelentésére, illetve a tb-terhek elszámolására, befizetésére. Kérdésünk az, hogy az ilyen szerződéssel létrejött jogviszonyt milyen OEP-jogviszonykóddal kell bejelenteni a T1041-en, illetve a számfejtés során a bruttó juttatásból mit kell levonni, céges közteherként mit kell megfizetni? Kell-e jelenléti ívet vezetni? Betegség esetén jár-e betegszabadság, ha igen, milyen mértékben? Kötelező-e a nettó juttatást átutalással teljesíteni? A szakképzési hozzájárulás terhére hogyan lehet ezután, és milyen mértékben kedvezményt elszámolni? Válaszukat előre is köszönjük!

Családi gazdaság – járulék Kérdés

Van egy családi gazdaság, amelynek az egyik tagja (külön névre szóló őstermelői igazolványa nincs) nappali tagozatos egyetemista. A 2015. évben a családi gazdaságban az egy főre jutó bevétel 6,5 millió forintt volt. Kérdésem, hogy az egyetemista főállású őstermelőként járulékfizetésre kötelezett-e? Válaszukat előre is köszönöm.

Társas vállalkozó iskolai tanulmányok mellett Kérdés

Tisztelt Adózóna! Lányom társas vállalkozó iskolai tanulmányok mellett (bt. beltagja, a kültag én vagyok). Nem vesz fel a cégből fizetést. Én alkalmazottként be vagyok jelentve 8 órában. Most a lányom a főiskolán egy félévet passziválni szeretne, szeptembertől ismét aktív lesz. Kérdésünk, hogy lesz-e, és, ha igen. milyen járulékfizetési kötelezettsége e félév alatt? És, ha lesz egyéb munkahelye e félév alatt? Köszönettel: Szikszainé Éva

Családi kedvezmény Kérdés

Adott egy család 4 gyerekkel, két egyetemista, 2 kiskorú iskolás. A családi kedvezmény számításánál létszámban az eltartott egyetemistákat is figyelembe veszik. Kérdésem, hogy az egyik egyetemista mekkora összeghatárig (hó vagy év) vállalhat munkát, hogy a kedvezménybe a személye továbbra is beleszámítson?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Fejlesztési tartalék képzése/feloldása

Pölöskei Pálné

adószakértő

Szívességi földhasználattal kapcsolatban

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Tao szerinti értékcsökkenés

Pölöskei Pálné

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink