4244 találat a(z) egyéni vállalkozó cimkére
Egyéni vállalkozás megszüntetése, újraindítása 2
Válasz
Tisztelt Szakértő ! Köszönöm kimerítő válaszát! Azért kénytelen vállalkozását megszüntetni, mert a rokkantsági ellátás iránti kérelem benyújtásának napján nem állhat munkaviszonyban, illetve nem lehet működő egyéni vállalkozó. A kereseti korláttal kapcsolatban nem világos, hogy egyéni vállalkozónál mit kell számításba venni. A vállalkozói kivétet, vállalkozói adóalapot vagy a kettő együttes összegét? Tisztelettel CsCs
Táppénz
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő lenne: Egy magánszemély (fiatal nő) heti 36 órát meghaladó jogviszonyban rendőrként dolgozik, és emellett kiváltotta a vállalkozói igazolványát, mert edzőként is tevékenykedik, tehát főállás melletti egyéni vállalkozó is. Az adózó gyermeket vár, és főállásából veszélyeztetett terhes címmel táppénzre küldték, mivel a rendőri feladatok ellátása során számos esetben találkozhat olyan élethelyzettel (vér, szennyeződés stb.), mely a magzat életét is veszélyeztetheti. Ugyanakkor a várandós anyuka nem beteg, nem érzi rosszul magát, és pillanatnyilag még semmilyen módon nincs akadályozva mozgásában. Kérdésem az lenne, hogy elláthatja-e az anyuka az edzői feladatait így, hogy a rendőri munkájában veszélyeztetett terhesként felmentésre került? Nem minősül-e ez visszaélésnek vagy bármilyen módon szabályszegő magatartásnak? Válaszát előre köszönöm!
Nagyértékű Ingatlan elszámolása egyéni vállalkozó megszűnésekor
Kérdés
Az egyéni vállalkozó üzlethelyiséget vitt be alakuláskor a vállalkozásába. Megszűnéskor hogyan kell eljárni? A megszűnésig értékcsökkenést számolt el. A megmaradt nettó értékkel mi lesz? A megszűnés után, amennyiben értékesíti az üzlethelyiséget, hogyan fog adózni, mint magánszemély?
Családi adókedvezmény
Kérdés
Tisztelt Szakértő! 19 éves gyermekem OKJ-képzésben részesül, és ezzel párhuzamosan egyéni vállalkozó is volt. Kérdésem az, hogy érvényesíthetem-e a családi adókedvezményt azokra a hónapokra, amikor ő a képzés mellett egyéni vállalkozóként is tevékenykedett? Válaszát köszönöm.
Egyéni vállalkozó járuléka
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Leszázalékolt egyéni vállalkozónak milyen járulékfizetési kötelezettsége van? 80 százalék a leszázalékolás mértéke. Az öregségi korhatárt még nem töltötte be. Köszönöm a válaszát: Zsu
Gépjárműoktató egyéni vállalkozó
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó saját tulajdonában lévő személygépkocsival gépjármű gyakorlati oktatást végez. Ebben az esetben mint magánszemélynek, vagy mint egyéni vállalkozónak kell-e cégautóadót fizetni. Köszönettel:
Utalvány kártya elszámolása
Kérdés
Egyéni vállalkozó jövedéki adós termékeket vásárol a szállító által kibocsátott utalvány kártyával. A vevő a szállitó bankszámlájára fizet be egy bizonyos összeget. Az áru megérkezésekor az utalvány kártyával fizet. Egyéni vállalkozónál hogyan kell könyvelni? Válaszát előre is köszönöm.
Egyéni vállalkozás adószámos magánszemély egyszerre II.
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Köszönöm válaszát a hasonló című kérdésemre. A kérdés arra vonatkozott, hogy a katás egyéni vállalkozó a bérbe vett ingatlanokat rövid távon adja bérbe (fizetővendéglátás, ezt lehet, mert nem 68.20), és a saját tulajdonúakat ugyanerre a tevékenységre, de tételes átalányadó szerint szeretné hasznosítani. Tehát az egyéni vállalkozó és a magánszemély is ugyanazt tevékenységet folytatja, csak az egyéni vállalkozó bérelt ingatlannal, a magánszemély saját tulajdonúval. Válaszát előre is köszönöm!
Hogyan vállalkozhat, akit "leszázalékolnak"?
Cikk
Főállású egyéni vállalkozó 2016. szeptember 5-étől táppénzen van. Az elsőfokú komplex minősítés szerint egészségi állapotának mértéke 20 százalékos, D minősítési csoportba tartozik, rehabilitációja nem javasolt. Milyen lehetőségei vannak, ha továbbra is szeretné folytatni a vállalkozását? – kérdezte olvasónk. Széles Imre társadalombiztosítási szakértő válaszolt.
Egyéni vállalkozó tb-ellátása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Főállású egyéni vállalkozó 2016.09.05-től táppénzen van. Az elsőfokú komplex minősítés szerint egészségi állapotának mértéke 20 százalékos, kialakulásának időpontja 2016.09.01. Állapota alapján D minősítési csoportba tartozó, rehabilitációja nem javasolt. Kérem tanácsát, milyen lehetőségei vannak a vállalkozónak, ha továbbra is szeretné folytatni a vállalkozását. Köszönöm válaszát: CsCs
Üzletág átruházása
Kérdés
35 éve egyéni vállalkozóként dolgozom a ruházati kiskereskedelemben. Három bérelt üzletemből egy női és kettő férfi. Augusztus 1-jei öregségi nyugdíjazásom után kiegészítő tevékenységű egyéni vállalkozó vagyok. A női üzletágat tovább szeretném csinálni, míg a férfi üzletágat a gyerekeim által alapítandó társas vállalkozásra szeretném átruházni. A tevékenységük továbbra is ruházati kiskereskedelem lenne. A kérdésem az, hogy van-e lehetőség erre, és milyen kötelezettségek terhelik?
Kapcsolt vállalkozás
Kérdés
Tisztelt Cím! Kft.-nek kapcsolt vállalkozása-e az az egyéni vállalkozó, aki a kft.-ben 50 százalékos tulajdonos? (Adótörvény szerint, illetve a számviteli törvény szerint?) Bejelenteni csak akkor kell, ha van közöttük gazdasági tevékenység? A szerződéstől számított 15 napon belül? Válaszukat előre is köszönöm. Polyák Márta
Villanyszerelők bejelentése
Kérdés
Hivatkozva a 2017.07.31-ei tájékoztatásukra, hol lehetne erről bővebb információt kapni? Például pontosan hová, kinek, mit kell bejelenteni? Adott egy kft., aki villanyszerelési tevékenységet végez és villanyszerelőket alkalmaz. Ez esetben a cégnek, illetve a munkavállalóknak, esetleg egyéni vállalkozó alvállalkozóknak milyen kötelezettségei vannak a bejelentéssel kapcsolatban? Köszönettel: Léderer Györgyné
Katás egyéni vállalkozó szülni szeretne
Kérdés
Tisztelt Szakértő! 3 éve katás egyéni vállalkozó kisbabán gondolkodik. Eddig a havi 50 000 forintos katát fizette. Még nem terhes, a jövő év végére, vagy azt azt követő évben szeretné már saját kisbabáját dajkálni. Mikor lenne érdemes az 50 000 forintos katát 75 000 forintra felemelni? Mennyi csedre, gyedre számíthat? Köszönjük szépen a segítségét!
Szochokedvezmény
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó egyéni vállalkozásában fizeti a garantált bérminimum után a nyugdíjbiztosítási járulékot, 150% után az egészségbiztosítási járulékot, és 112,5% után a szochót (tehát a kötelezőt). Ugyanez a vállalkozó tulajdonos egy kft.-ben, ahol megbízási szerződéssel, 200 ezer forint díjazásért az ügyvezetői feladatokat látja el (természetesen szocho, szakképzési hozzájárulás van fizetve utána, illetve levonva nyugdíjbiztosítási, egészségbiztosítási járulék és szja). A fenti jogviszony a bérprogramba úgy van betőrzsölve, hogy alkalmazás minősítése: társas vállalkozó egyéni vállalkozás mellett, jogviszony típusa: önálló tevékenység, jövedelme/szja-bevallás 07. sor). Ezen egyéni vállalkozó, illetve kft. ügyvezetője betöltötte az 55. életévét, és a kft.-ben szerettük volna érvényesíteni 100 ezer forintig a szochokedvezményt, és sajnos a program nem engedte. Rosszul van meghatározva a státusza, vagy nem jár szochokedvezmény, ha valaki egyéni vállalkozó is? Vagy más a hiba? Válaszukat előre is köszönöm. Polyák Márta 70-3872719