26 találat a(z) digitális cimkére
Kiskereskedelmiadó-fizetési kötelezettség vár az online platformot üzemeltetőkre 2025-től Cikk
A 2025-ös adóévtől kezdődően az online piactér (platform) üzemeltetői is kiskereskedelmi adó fizetésére lesznek kötelezettek, amennyiben kiskereskedelmi tevékenységet végző értékesítőknek biztosítanak piacteret. Nézzük a szabályozás legfontosabb tudnivalóit!
Megerősítette együttműködését a Gazdasági Versenyhivatal és a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Cikk
Megújította csaknem 20 éve tartó szakmai együttműködését a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) és a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) – közölte a GVH csütörtökön az MTI-vel.
Egészségügyi ellátások – mutatjuk a telefonos időpontfoglalás szabályait Cikk
Korábbi cikkünkben tájékoztatást adtunk a járóbeteg-szakellátási digitális időpontfoglaló rendszer szabályairól. 2024. május 10-én jelent meg a belügyi ágazati feladatellátást támogató törvények módosításáról szóló 2024. évi XXV. törvény, amely többek között rendelkezik arról is, hogy a digitális időpontfoglalás mellett biztosítani kell a telefonos időpontfoglalást. Cikkünkben a telefonos időpontfoglalási rendszer szabályait ismertetjük.
Digitális munkaidő-nyilvántartási megoldások: figyeljen a buktatókra! Cikk
A munkáltatót többféle nyilvántartási kötelezettség terheli a munkaviszonyhoz kapcsolódóan. Az egyik ilyen, és ha súlyozni kellene, talán a legfontosabb, a beosztás szerinti és a rendkívüli munkaidő vezetését írja elő. A jogalkotó célja az, hogy egyrészt a felek közötti elszámolást segítse (a munkabér – ideértve a bérpótlékokat – számításának az alapja lesz), másrészt ellenőrizhető és igazolható legyen, hogy a munkaidőköz kapcsolódó követelmények (pl. pihenőidő megfelelő biztosítása) teljesülnek a társaságnál.
Európában tovább nőttek a beszedett jogdíjak Cikk
Összesen 12,1 milliárd euró jogdíjat szedett be tavaly 116 országban 255 közös jogkezelő. Ez az előző évihez képest sohasem látott mértékű, 26,7 százalékos növekedés, és a pandémia előtti utolsó év, 2019 főösszegéhez képest is 19,8 százalékos emelkedés – szerepel a jogkezelők nemzetközi szervezete, a CISAC éves jelentésében.
Deloitte: jelentős változások jöhetnek a számlázásban Cikk
Az Európai Bizottság számára is világossá vált, hogy az utóbbi évek piaci viszonyainak változásai miatt szükségessé vált a jelenlegi uniós áfaszabályok egyszerűsítése és korszerűsítése. Az erre kidolgozott javaslatcsomag több területet is érint, többek között a számlakiállítás és elektronikus számlázás terén, amely a hazai adózók jelentős részére számottevő változást hozhat, kötelező lesz például az elektronikus számlázás és jelentősen lerövidül a kötelező számlakiállítási határidő is – írja sajtóközleményében a Deloitte.
Térítésmentes támogatás kkv-knak digitális tudás fejlesztésére Cikk
A hazai kis- és középvállalkozások uniós versenytársaikkal összehasonlítva továbbra sem teljesítenek jól a digitális megoldások alkalmazása terén. A digitális gazdaság és társadalom index (DESI) alapján hazánk csupán 25. az EU vállalkozásait digitális integráltság szempontjából összevető rangsorban. Az Európai Bizottság által létrehozott Európai Digitális Innovációs Központok (EDIH-ek) hálózata a kkv-k és a közszféra szervezeteinek digitális felzárkóztatását hivatott elősegíteni. Hazánkban a most induló DigitalTech EDIH kkv-k százai számára nyújt térítésmentes támogatást kiberbiztonsággal, blockchain technológiával, edtech és fintech megoldásokkal, valamint üzletfejlesztéssel kapcsolatos kihívásaik megoldásában – írja sajtóközleményében a a DigitalTech EDIH és az IVSZ.
Javaslatcsomag a héa-szabályok módosításáról – ezek a részletek Cikk
Az Európai Bizottság 2022 végén terjesztette elő a HÉA Irányelv (és két tanácsi rendelet) módosítására irányuló javaslatcsomagját. Cikksorozatunkban részletesen elemezzük a javaslatot. Jelen írásban rámutatunk annak okaira, hogy a Bizottság miért tartja szükségesnek az irányelv módosítását, és megnézzük, hogy melyek azok a főbb területek, amelyeket a módosítás érint.
Nemzetközi lapszemle: kriptoeszközök tőkenyereség-adójának bevezetéséről döntött az olasz kormány Cikk
Néhány napja az olasz parlament elfogadta a 2023-as költségvetési törvényt, melynek részeként – hasonlóan a devizaértékesítésből származó tőkenyereségadóhoz – 26 százalékos kriptoadó bevezetéséről döntött – írja a The Cryptonomist.
K&H-agrárkutatás: a szektor fogékony az innovációra és a digitális fejlesztésre Cikk
Az agrárszektor fogékony az innovációra és a digitális fejlesztésre, ugyanakkor az alkalmazásban inkább az óvatos szemlélet jellemzi a gazdákat – közölte a K&H innovációs agrárkutatása alapján kedden az MTI-vel.
NAV: a digitális platformüzemeltetők új kötelezettségei Cikk
A digitális platformüzemeltetők új kötelezettségeiről szóló tájékoztatót tett közzé pénteken holnapján a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
Elfogadta a kormány a Nemzeti Digitális Állampolgárság Programot Cikk
Elfogadta a kormány a Nemzeti Digitális Állampolgárság Programot, amely megteremti az egyszerű, kényelmes és hatékony ügyintézés feltételeit – közölte az MTI-vel pénteken a Digitális Magyarország Ügynökség.
Már kapható a HVG Adó 2023 különszáma. Digitális változatban is Cikk
Megjelent a HVG szokásos Adó különszáma, ezúttal 12 adótörvénnyel, bennük kiemelve a 2022-as évközi, a 2023. január 1-jei, illetve az azt követő változásokkal. A kommentárokat – amelyek a fő adónemek mellett részletezik helyi adó, az illetékek és a számvitel módosításait is – az Andersen Consulting adótanácsadó cég munkatársainak és más adószakértőknek a közreműködésével ismertetjük.
Elon Musk átvette a Twitter irányítását, azonnal menesztett több felsővezetőt Cikk
Elon Musk csütörtök éjjel átvette a Twitter irányítását, és azonnal menesztette a vállalat vezérigazgatóját, pénzügyi igazgatóját és jogi vezetőjét – jelentették hírügynökségek pénteken a közösségi médium eladását ismerő belső forrásokra hivatkozva, közölte az MTI.
A Digitális Magyarország Ügynökség működéséről szóló részletszabályok jelentek meg Cikk
Megjelent a Digitális Magyarország Ügynökség (DMÜ) működését szabályozó kormányrendelet. Az állami szervezet felügyeli a kormányzati informatikát, valamint az e-közigazgatási, informatikai rendszerek és infrastruktúrájuk üzemeltetéséért, továbbá a kapcsolódó fejlesztések megvalósításáért is felel – tette közzé az MTI.