46 találat a(z) csekély értékű ajándék cimkére

Csekély értékű ajándék 2020 Kérdés

Tisztelt Szakértő! A csekély értékű ajándék juttatásával kapcsolatban szeretnék néhány kérdést feltenni Önnek. 1.) Ha adott egy munkavállaló (férj) aki kap évente egyszer - mondjuk év végi ajándékként 16 100 Ft értékű ajándékutalványt, az ő felesége szintén egy másik alkalommal – húsvéti ajándékként – szintén ugyanilyen értékű ajándékutalványt, van két kiskorú gyermekük, akik közül az egyik még óvodás – ő kap egy mikuláscsomagot –, a másik gyermek iskoláskorú, ő pedig egy iskolakezdési utalványt szintén a csekély értékű ajándék értékét meg nem haladó értékben. Fenti feltételekkel adott gyakorlatilag 4x16 100 Ft juttatás így megfelel a csekély értékű ajándék kritériumainak vagy sem? 2) Közeli hozzátartozók e juttatás tekintetében: házastárs, testvér, szülő, gyermek, nagyszülő, unoka, örökbefogadott gyermek, bejegyzett élettárs (csak azonos nemű lehet), mostoha gyermek, nevelt gyermek, örökbefogadó szülő, mostohaszülő, nevelőszülő, munkavállaó élettársa (közös háztartásban élők). Ezen felsorolás érvényes-e a csekély értékű ajándékra vonatkozóan is, miután tudomásom szerint a SZÉP-kártya juttatás tekintetében a Ptk. szerinti közeli hozzátartozó fogalom fentiek szerinti, kibővített változata van érvényben. Válaszukat előre is köszönöm!

Csekély összegű ajándék Kérdés

Tisztelt Adózóna! Állásfoglalásukat kérnénk az szja-törvény 70. §-ában meghatározott, egyes meghatározott juttatásnak minősülő csekély értékű ajándék keretén belül adható ajándékutalvány besorolásával kapcsolatban. Az szja-törvény 69. §-ába tartozó meghatározásba beletartoznak-e az alábbi, készpénzre nem átváltható, de meghatározott körben szolgáltatásokra, termékre beváltható utalványok, mint Edenred kártya, Aji Kártyák, Shopmark utalvány, Allee utalvány? Ezekkel a kártyákkal előre meghatározott összegben (ebben az esetben a minimálbér 10 százalékát meg nem haladó mértékében), meghatározott elfogadóhelyeken lehet vásárolni terméket vagy szolgáltatást.

NAV: így adózik a mikuláscsomag Cikk

A mikuláscsomag ajándékozása kapcsán adókötelezettség is keletkezhet. Egyes meghatározott juttatás után a közterheket nem a Mikulásnak, hanem a „szponzoráló” munkáltatónak, kifizetőnek kell bevallania és megfizetnie – írja honlapján a NAV.

Csekély értékű ajándék Kérdés

Tisztelt Cím! Arra a kérdésre szeretnék választ kapni, hogy szja-törvény 70. § (6) a) pontja szerinti csekély értékű ajándék adható-e a munkavállaló hozzátartozójának, mely hozzátartozóknak, és a törvény mely szakasza teszi lehetővé a hozzátartozónak történő juttatást? Válaszukat előre is köszönöm! Szabó Gáborné

Csekély értékű ajándék Kérdés

Azt szeretném kérdezni, hogy csekély értékű ajándék adható-e munkavállaló családtagjainak is? Ha igen, családtagok többet is kaphatnak? Például anyuka (aki esetleg nyugdíjas) mondjuk 2 dolgozó gyermek révén, akik más-más munkahelyen dolgoznak? Válaszát köszönöm.

Csekély értékű ajándék Kérdés

Munkavállaló gyermekének adnék csekély értékű ajándékot, utalványt (14 900 forint). Ha mindkét szülő az én dolgozóm, kaphat-e apa és anya révén a gyermek juttatást egyszerre?

Csekély értékű ajándék Kérdés

Kinek adható a csekély értékű ajándék?

Céges ajándékok adózása: kinek, mi és mennyiért adható? Cikk

A karácsony és az év vége közeledtével gyakran ajándékozzák meg magánszemély ügyfeleiket a cégek. Érdemes előtte áttekinteni, milyen adózási szabályok mellett tehetik ezt meg.

Pizzéria nyereményjátéka Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy pizzéria nyereményjátékot indít, olyan formában, hogy a követői oldal megosztói között pizzát sorsol ki. Ez esetben ez jár-e adófizetéssel? A nyereményjátékok közé tartozik-e, szja-szempontból kell-e a kifizetőnek adót fizetnie? Lehetséges, hogy a pizza értéke – ami maximum 1500 forint – még nem tartozik ide? Van-e összeghatár? Ha a pizzák mellé ajándékba adnak bármilyen más terméket, az jár-e plusz adó- vagy járulékfizetési kötelezettséggel? Vagy az ajándék értéke, ami kb. 500 és 1000 forint között lehet, csekély összegű? Várom válaszukat.

Csekély értékű ajándék áfája Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás 150 darab naptárt (bruttó 750 forint/db) készíttetett, melyeken a vállalkozás logója is szerepel. A naptárokat üzleti partnercégek részére ajándékozta. A naptárak bruttó értékének az 1,19-szerese után megfizette a 16 százalék szja-t és a 27 százalékos ehót. Kérdésem: visszaigényelhető-e az áfa a naptárok értéke után? Köszönöm válaszukat.

Tanulók részére adott ajándék járulékai Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nonprofit kft. által működtetett gimnázium és szakképző iskola, amely felnőttképzéssel is foglalkozik, tanév végén könyv-, toll-, és egyéb jutalmakkal díjazza a tanulóit. Kérdésünk az lenne, hogy ezek az ajándékok járulékkötelesek-e? Válaszát előre is köszönjük: Novák Produkt Kft.

Csekély értékű ajándék vagy adomány Kérdés

Tisztelt Szakértő! Minek minősül, ha a vállalkozás esenként pénzzel vagy élelmiszerrel támogat rászoruló embereket, akiknek nem származik jövedelme a vállalkozástól? Lehet-e adománynak könyvelni? Vagy csekély értékű ajándék, ha nem éri el a törvény szerint megengedett mértéket?

Díszpolgárrá avatás ajándéka Kérdés

Tisztelt Szakértő! Zenét oktató tanárt az önkormányzat díszpolgárrá avat, mellyel egy arany kitűző járt, számla szerinti értéke 130 ezer forint. Nyilatkoztatták, hogy ezt a 2014. évi adóbevallásában szerepelteti, és a rá eső adót, járulékot megfizeti. Alkalmazhatók-e ebben az esetben a csekély értékű ajándékozás szabályai?

Ajándékutalvány adózása 2014 Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő: cégünknél nincs cafetéria-szabályzat. Minden dolgozónknak 100 ezer forint értékben Erzsébet ajándékutalványt szeretnénk adni, ami ételre, könyvre, ruhára, sok mindenre felhasználható. Adható ezen összeg béren kívüli juttatásként, vagyis 51,17 százalékos közteherrel? Vagy ezen utalvány forma csekély értékű ajándéknak minősül, és max évi 3×10 150 forint adható? Hogyan tudjuk megoldani, hogy a 100 ezer forint kifizethető legyen, és csak az 51,17 százalékos közterhet fizessük meg utána? Ha készítünk cafetéria-szabályzatot, akkor ezen belül ez megoldható? Köszönettel!

Csekély értékű ajándék: ennyi az annyi Cikk

Olvasónk azon háborgott, hogy a személyi jövedelemadóról szóló törvény túl alacsonyan húzza meg az úgynevezett csekély értékű ajándék értékhatárát. Surányi Imréné szakértőnk szerint a kérdező tévedett a konkrét számokat illetően.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Családi gazdaság kilépő tagja

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Munkabért terhelő párhuzamosan több letiltás

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink