332 találat a(z) családi adókedvezmény cimkére

Autista gyermek – családi adókedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik ügyfelünknek két kedvezményezett eltartott gyermeke mellett van egy nagykorú, autista szindrómás (F84-s kód) gyermeke. Az autista gyermek augusztus végéig kapott emelt összegű családi pótlékot, szeptembertől azonban erre már nem jogosult. Kérdésem az, hogy a szülők ez után (szeptembertől) hogyan számolják a családi adókedvezményt? Eltartottnak számít-e az autista gyermek csupán a tartós betegség miatt, vagy egyáltalán nem számolható vele a kedvezmény? Változik-e a helyzet, ha munkanélküliként regisztrálják, vagy ha elkezd dolgozni? Válaszát köszönöm!

Családi adókedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Van egy pár, akik nem házastársak és nem bejegyzett élettársak. Az anyának van egy lánya korábbi házasságból, amelyet közösen nevelnek a mostani párjával. A hölgy most terhes, a magzat már közös a párjával. Kérdésem a férfi igénybe tudja venni a 1.) nevelt nagyobb lány után a családi adókedvezményt? Ha igen, milyen jogcímen kell dokumentálnom? 2.) 90 napot meghaladó terhesség utáni adókedvezményt? Köszönettel !

Családi adókedvezmény: átlagosan ennyit nyertek a gyermekes munkavállalók Cikk

Több mint 310 milliárd forinttal támogatta tavaly az állam adó- és járulékkedvezmény formájában a legális keretek között dolgozó és gyermeket nevelő szülőket – tájékoztatta Izer Norbert adóügyekért felelős államtitkár az MTI-t.

Családi adókedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk 2019. 07. 02-án még megkapta tanuló gyermeke után a családi pótlékot, így a júliusi bért a családi adókedvezmény figyelembe vételével számfejtettük. Majd augusztusban megérkezett a határozat, hogy a családi pótlék folyósítása 2019. 06. 30-ával bezárólag megszűnik. Kérdésem, kell-e beadnom 1908-as önrevíziót 07 hóra, mert ezek szerint akkor már nem vehettük volna figyelembe az adókedvezményt, illetve vissza kell-e fizetnie a júliusra kifizetett családi pótlékot. Köszönettel várom válaszát.

Súlyos fogyatékosság kedvezménye Kérdés

Tisztelt Szakértő! Minden évben év közben, folyamatosan igénybe lett véve a családi szja- és járulékkedvezmény a munkabérből. A munkavállalónak Crohn-betegség miatt már korábban is járt volna a súlyos fogyatékossági kedvezmény is, amit azonban eddig nem vett igénybe. Most visszamenőlegesen az orvos kiadta az igazolást a betegség fennállásáról. Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e utólag önellenőrizni, és az első helyre sorolni a súlyos fogyatékossági kedvezményt, és utána érvényesíteni a családi szja-kedvezményt, majd ami megmaradt családi szja-kedvezmény, azt családi járulékkedvezményként igénybe venni az önellenőrzés során? Valamint az lenne még a kérdésem, hogy innentől lehet úgy kérni a munkáltatótól, hogy előbb vegye figyelembe a súlyos fogyatékossági kedvezményt az szja-előlegnél, majd ez után a megmaradt szja-ra és a járulékokra a családi szja, illetve járulékkedvezményt? Vagy van kötelező sorrend, és ha a családi kedvezményt igénybe veszem, nem tudom érvényesíttetni a súlyos fogyatékossági kedvezményt? Válaszát előre is köszönöm!

Családi adó- és járulékkedvezmény évközben kezdődő munkaviszony esetén Kérdés

A 2018. évi éves szja-bevallásom helyes kitöltéséhez, illetve önellenőrzéséhez kérnék segítséget. 2 kiskorú gyermekem van, családi pótlékot folyósítottak részemre 2018 teljes évben és egyedülállóként nevelem őket. Munkaviszonyom 2018. 09. 01-jén kezdődött. Jövedelmi adataim a következők voltak havonta. Munkabér: 283.946,-/hó Levont szja: 7.591,-/hó Megállapított eg.bizt. és nyj.: 48.271,-/hó Levont eg.bizt. és nyj.: 48.271,-/hó Ezt a bért 2018.09.-2018.12. hónapok között kaptam. Kérdésem mennyi szja-t, illetve járulékot tudok visszaigényelni? Köszönöm előre is segítségüket.

Családi adókedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk tanulmányi jogviszony mellett dolgozik nálunk. A Győr-Moson-Sopron Megyei Kormányhivatal határozata alapján családi pótlékot kap a testvére után, mivel ő a gyámja. Kérdésünk az, hogy a családi adókedvezményt érvényesítheti-e a testvére után? Előre is köszönöm válaszát!

Caládi adókedvezmény, vér szerinti apa, de élettárs Kérdés

Tisztelt Szakértő! A jogszabály azt írja, hogy "kedvezményre az jogosult, aki családi pótlékra jogosult; családi pótlékra az élettársakként együtt élő vér szerinti szülők is jogosultak." Ez akkor azt jelenti, hogy a vér szerinti apa, még ha nincsenek is összeházasodva, érvényesítheti az adókedvezményt. Üdvözlettel: B.-né https://adozona.hu/szja_ekho_kulonado/Csaladi_kedvezmeny_elettarsnak_WITVF8#utm_source=adozona.hu&utm_medium=email&utm_campaign=ado_daily&utm_content=201609_old_subscribed

Családi adókedvezmény családi pótlék híján Kérdés

Tisztelt Szakértő! Olyan esettel találkoztam, hogy 2018 decemberében született gyermek után a szülők "elfelejtették" a családi pótlékot megigényelni. Ezt 2019 áprilisában pótolták, de visszamenőleg csak 60 napra lehet családi pótlékot kérni. Kérdésem: 2018 decemberére, illetve 2019. január hónapra jár-e családi adókedvezmény úgy, hogy ezekre a hónapokra nem kaptak családi pótlékot? Köszönettel: Szabó-Szűcs Csilla

Családi adókedvezmény megosztása elvált szülőknél Kérdés

Ügyfelem egyik alkalmazottja (Apa) elvált az Édesanyától. A bírósági végzés értelmében a három kiskorú gyermekük szülői felügyeleti jogát közösen gyakorolják. 2018. január elején Apa a munkáltató számára átadott egy családi adókedvezmény 50-50 százalékára vonatkozó megosztási kérelmet, melyet Anya is aláírt. 2019-ben Apa elküldte a munkáltató bérszámfejtése részére (azaz nekünk) az szja-bevallási tervezetet. Ebben a NAV figyelmen kívül hagyta a munkáltató által 12 hónapon keresztül adott családi adókedvezményt és fizetendő adóként tüntette fel az ennek megfelelő összeget. Az jutott eszembe, hogy talán a feleség már benyújtotta a saját bevallását, ahol esetleg a teljes adókedvezményt igénybe vette. Igazam lett, az Anya ugyanis meggondolta magát, erről azonban nem tájékoztatott senkit. Mit tegyen az Apa? Van-e bármilyen joga ezt követően csökkenteni a befizetendő adót? Köszönöm, ha válaszolnak, üdvözlettel: CsK

Családi adókedvezmény Kérdés

A fiamnak a középiskola 4. osztály végén pótvizsgára kellett volna mennie, nem ment el, hanem elkezdett dolgozni szeptemberben, egyszerűsített foglalkoztatással, és mellette estin folytatja a tanulmányait. 2018. februárban volt 18. éves. Igénybe tudom-e venni a családi adókedvezményt, vagy csak augusztus 31-éig? Ezt a kérdést már feltettem, de a szakértő nem tudott kielégítő választ adni, mivel a gyerek keresetét nem adtam meg. Keresete a következő volt a 2018 évben. Augusztusban 103 500 forint volt a keresete mint részmunkaidős 6 órás. Szeptemberben, októberben, novemberben, és decemberben havonta 15 alkalmat dolgozott egyszerűsített foglalkoztatásként – havonta 114 000 forint volt a keresete (napi 7600 forint). Tehát ebben az esetben ezek a jövedelmek már rendszeresnek minősülnek-e, ha, igen akkor a családi kedvezmény és a családi pótlék csak októberig jár? (augusztus, szeptember, október a három egymást követő hónap, amikor jövedelme volt)

Családi adókedvezmény Kérdés

A fiamnak a középiskola 4. osztály végén pótvizsgára kellett volna mennie, nem ment el, hanem elkezdett dolgozni szeptemberben, egyszerűsített foglalkoztatással, és mellette estin folytatja a tanulmányait. 2018. februárban volt 18. éves. Igénybe tudom-e venni a családi adókedvezményt, vagy csak augusztus 31-éig?

Elvált szülők: mikor lehet megosztani a családi adókedvezményt? Cikk

Egy édesanya idén februárban elvált a férjétől, akivel három közös gyermekük van. A válás óta felváltva nevelik a gyermekeiket, a családi pótlékot viszont teljes mértékben az édesanya kapja. A gyermekek állandó lakcíme a volt férjével azonos. A családi adókedvezményt az édesanya veheti csak igénybe, teljes összegben, vagy a volt férje is élhet vele, megosztással? – kérdezte olvasónk. Surányi Imréné okleveles közgazda szakértőnk válaszolt.

Családi adókedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2019. februárban elváltunk a férjemmel, akivel eddig 3 gyermekünket közösen neveltük. Jelen pillanatban felváltva neveljük a gyermekeinket, a családi pótlékot én, az édesanya kapom teljes mértékben, megosztás nélkül. A kérdésem az lenne, hogy a családi adókedvezményt én vehetem teljes mértékben igénybe vagy a volt férjem is igénybe veheti-e megosztással? Amit még tudni kell, hogy a gyermekeink állandó lakcíme a volt férjem lakcíme.

Növelné a családi adókedvezményt, a csedet, a gyedet, az anyasági támogatást az MNB Cikk

A családi adókedvezmény béremelést követő növelését, a negatív adó engedélyezését, a négy-vagy többgyermekesek adómentességének kiterjesztését a családtagokra vagy akár a háromgyermekes édesanyákra, a 30 éves koruk előtt gyermeket szülő nők családi adókedvezményének emelését javasolja egyebek mellett a ma közzétett versenyképességi programjának családtámogatási fejezetében a Magyar Nemzeti Bank. Növelnék emellett az egyszeri anyasági támogatást, a csed és a gyed felső határát.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Készpénzes számla utalása

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

NAV ingó árverése

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

Bizalmi vagyonkezelő

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink