662 találat a(z) cégautóadó cimkére

Cégautóadó – nyíltvégű pénzügyi lízing Kérdés

Kérem segítsenek, eltérő a véleményünk a kollégáimmal. Van egy cég, amely 2012. óta nyílt végű pénzügyi lízing keretében rendelkezik egy személygépkocsival. Üzembentartóként a cég szerepel. Kérdés az, hogy kell-e cégautóadót fizetnie a cégnek? Vagy azt a lízingcég fizeti, és esetleg továbbszámlázza? Vagy a lízingcégnek sem kell fizetnie?

Üzembentartói jog értékesítése cégautóadó elkerüléséért Kérdés

Egy kft. a tulajdonában álló személygépkocsi üzembentartói jogát eladta az egyik dolgozó nevelt gyermekének 1000 forintért. Az ügyletre a cégautóadó fizetés elkerülése érdekében került sor. A továbbiakban az autó fenntartásának minden költségét a forgalmi engedélybe bejegyzett üzembentartó fizeti. A kft. könyveiben az autó értéke 0 forint. A gépjármű adóról szóló törvény szerint csak a tartós bérlethez kapcsolódóan bejegyzett üzembentartói jog esetén nem terheli cégautóadó kötelezettség a kft.-t. Ha feltételezzük, hogy tartós bérletbe adta a cég az autót, akkor kell-e az autó használatáért bérleti díjat számláznia és milyen összegben? Kell-e ragaszkodnia a piaci árhoz vagy attól lényegesen elmaradó árat is meghatározhat-e? Helyes-e a kft. eljárása, hogy megtakarítsa a cégautóadót? Segítségüket köszönöm előre is.

Cégautóadó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Tehergépkocsinak minősül-e az a Renault Clio, amelynek forgalmi engedélyében az együttes tömeg 1505 kg, az ülések száma vezetővel együtt 2 darab, és a jármű kategóriája N1. Vagy személygépkocsi kategóriába sorolandó és kell utána cégautóadót fizetni? Köszönöm válaszát!

Gépkocsi Kérdés

Szeretnék letisztázni egy kérdést, mert mindenféle választ találok. Kft. tulajdonában van egy személygépkocsi, cégautót fizeti rendesen. Milyen költség áfáját számolhatja el 100 százalékban, melyik csak költség? Valamint, ha szeretne vásárolni egy kisteherautót a kft. részére, visszaigényelheti-e az áfáját?

Adóbevallások Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy ha a bevallói típuskód havi, havonta melyik bevallásokat kell leadni? Cégautóadó-kötelezettségünk van. Válaszát előre is köszönöm!

Egyéni vállalkozó – cégautóadó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó költségelszámolásával kapcsolatban a következő kérdések merültek fel. Hogyha a magánszemély a lízingelt autóját az egyéni vállalkozáshoz használja, akkor a vezetett útnyilvántartás tételes költségelszámolásnak minősül-e a cégautóadó szempontjából? Ebben az esetben cégautóadót köteles fizetni? Ha igen, akkor a vezetett útnyilvántartás alapján a vállalkozás érdekében felmerült egyéb, autóval kapcsolatos költségeit (például gépjárműadó, műszaki vizsga, javítási költség) arányosan elszámolhatja? Válaszukat előre is köszönöm. Üdvözlettel: Ácsné Huszti Erika

Munkába járás támogatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kérni, hogy ha egy munkavállaló, aki (nem azonos körzethatárok figyelembevételével) nem veszi igénybe a tömegközlekedési lehetőségeket, és saját tulajdonú személygépkocsival közlekedik a munkahelyére, akkor kérhet-e munkába járás címén költségtérítést? Ebben az esetben mit köteles fizetni a munkáltató? Ha nem köteles, de ad a munkáltató 9 forintos (NAV norma szerint) hozzájárulást, akkor az nem adómentes és annak minden járulékát, adóját meg kell utána fizetni? A munkavállalónak kötelező-e a cégautóadót megfizetnie? Segítségét előre is köszönöm!

Cégautóadó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha a kft. tulajdonosa térítés nélkül rendelkezésre bocsátja a cégnek a saját autóját, és a szerződésbe beleírják, hogy a fenntartással kapcsolatos költségek a kf.-t terhelik, kinek kell megfizetni a cégautóadót? Az autót a kft. ügyvezetője (az autó tulajdonosa) használja céges ügyek intézésére és esetlegesen kisebb dolgok szállítására. Útnyilvántartást (vagy ő jobban szeretne menetlevelet) vezet. Köszönettel: Bné

Cégautóadó tartós bérlet esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy ha személygépkocsi tartós bérlete esetén útnyilvántartás bizonyítja a kizárólag üzleti célú használatot (az áfa visszaigényelhetősége mellett), a cégautóadó alól mentesíti a bérbevevőt? Köszönettel: Papp Éva

Cégautóadó autó bérbeadás esetén Kérdés

Tisztelt Szakértők! Szeretném megtudni, hogy ha egy kft. személygépkocsi bérbeadásával szeretne foglalkozni, és e célből gépkocsikat vásárol, akkor a cégautóadót ez esetben is meg kell fizetnie?

Cégautóadó Kérdés

T. Szakértő! Ügyvédi iroda szemésen közreműködő tagja, üzleti útjai során saját szgk-ját használja, részére útnyilvántartás alapján az elismert költségtérítés kerül kifizetésre, az iroda vallja be a cégautó használatot, és megfizeti az adót, amit költségként számol el. Helyes-e ez a gyakorlat? Ha nem, hogyan kellene? Köszönettel Pauer József

Cégautóadó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk vásárolt egy Isuzu típusú kishaszongépjárművet. A számlán szereplő VTSZ száma: 8704. A forgalmi engedélyben szereplő járműkategória: N1G (terepjáró tehergépjármű). Műszaki adatok: Együttes tömeg: 3000 kg Saját tömeg: 1 987 kg Ülések száma vezetővel: 5 Hengerűrtartalma: 2499 cm3 Kérdésem az lenne, hogy a fenti gépjárműre kell-e cégautóadót fizetnünk? (Az áfa összegét visszaigényeltük, mivel 8704 a VTSZ.) Várom válaszát!

Gépkocsihasználat költségelszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelem egy kft. ügyvezetője. A kft. kiküldetési rendelvény alapján számol el költséget az ügyvezető részére megtérített üzemanyagköltség (norma + 9 Ft/km). Az ügyvezető azonban nem tulajdonosa az autónak, hanem hatósági nyilvántartásba bejegyzett üzembentartója, a tulajdonos az ügyvezető lánya. Az ügyfél szerint ez így szabályos, mert a kiküldetési rendelvény elszámolásához a gépjármű-felelősségbiztosítás megfizetéséről szóló igazolással kell igazolni a tulajdonjogot. De úgy tudom, kiküldetési rendelvény alapján csak a saját, illetve a házastárs tulajdonában álló személygépkocsi után lehet kiküldetési rendelvény alapján szja- és cégautóadó-mentesen költséget elszámolni. Ráadásul a cégautóadó esetében az adó alanya a tulajdonos, szemben a gépjárműadóval, ahol az üzemben tartó az adóalany. Ebben az esetben cégautóadó-fizetési kötelezettség keletkezik, ráadásul a tulajdonos lánya a kötelezett, aki még a gépjárműadót sem tudná levonni, hiszen annak fizetésére az üzembentartó kötelezett. De ha az üzembentartó a költségelszámolás megkezdését követő 8 napon belül nem értesíti írásban a tulajdonost, akkor az üzembentartó válik kötelezetté: ekkor viszont az üzembentartó jogosult a gépjárműadó levonására. Az ügyvezetőnek ez esetben útnyilvántartás vezetésével kellene igazolnia költségeit, hogy érvényesíthesse az szja-bevallásban, mint költséget a térítés bevételével szemben? Ha ez nem történik meg, akkor az munkaviszonyból származó jövedelem: szja+tb-köteles. Tényleg van rá mód, hogy a személygépkocsi üzemben tartója is elszámolhasson kiküldetési rendelvénnyel költségtérítést az autóra? Ha nem, akkor a szabálytalan elszámolásnak mik a jogkövetkezményei! Köszönettel.

Személygépkocsi bérbeadása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha adószámos magánszemély ad bérbe cégnek személygépkocsit ellenérték fejében, milyen fizetési kötelezettségek terhelik a céget és a magánszemélyt a kifizetett jövedelem után? A cégautóadó-fizetési kötelezettség a magánszemélyt vagy a céget terheli, ha a tulajdonos és az üzembenntartó is a magánszemély? Köszönjük a választ.

Személygépkocsi bérbeadása Kérdés

Kedves Szakértő! Ha adószámos magánszemély ad bérbe cégnek személygépkocsit, milyen fizetési kötelezettségek terhelik a céget és a magánszemélyt a kifizetett jövedelem után? A magánszemélyt terheli az szja, az eho és a cégautóadó is? Köszönjük a választ.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Társasház

Pölöskei Pálné

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink