11 találat a(z) biztosítási ügynök cimkére

Biztosítási ügynöki tevékenység Kérdés

Áfa-visszaigénylés alanyi/tárgyi mentes kft.-ként Kérdés

Áfa arányosítása – biztosítási ügynök Kérdés

Életbiztosításokkal csalt a nyugdíjas nő, üzletkötők falaztak neki Cikk

Nyugdíjasok nevére kötött életbiztosításokat egy 72 éves nő, ezért többrendbeli, jelentős kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás, valamint hamis magánokirat felhasználása miatt vádat emeltek ellene – közölte a Fővárosi Főügyészség.

Táppénz alatti bevétel egyéni vállalkozónál Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó biztosítási ügynök hosszabb kórházi kezelésre, majd azt követően táppénzes időszakra kényszerült. Kérdésem, hogy táppénz alatt kiszámlázhatja-e a biztosítási ügynöki jutalékait, melyek a következőkből tevődnek össze: 1. Kötési jutalék: egy éven belül megkötött biztosítási szerződések kötési jutaléka (még a táppénzes időszak kezdete előtt kötötte a biztosítási szerződéseket). 2. Fenntartási jutalék: egy évnél régebben kötött biztosítási szerződések állománymegtartásáért járó jutalék. Tehát az egyéni vállalkozó ténylegesen nem végez kereső tevékenységet a táppénz időszaka alatt, "csupán" a korábban megkötött biztosítási szerződésekért járna neki díjazás. Ha jár neki díjazás, a táppénzt nem vonják meg tőle? Kérem, a válaszában a jogszabályhelyeket is jelölje meg. Köszönettel: Schlág Judit

Katás vállalkozás és a feltételezett munkaviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Tudom, hogy lerágott csont már, de mégis minden fórumon, előadáson más és más választ kapunk a következő kérdésre. A jogszabály szerint vannak kötelező elemei annak, hogy mit tekintünk bújtatott jogviszonynak, és mi lehet vállalkozás, azaz katás szerződéses jogviszony. Ha jól értelmezem, ha kettő ebből nem áll fenn, akkor már nem bújtatott jogviszony. Vállalkozóim közűl 2-3 biztosítási, és egypáran oktatási tevékenységet végeznek, nem munkaszerződésben vagy megbízási díjért, hanem számláznak mint katás vállalkozók. A biztosítóval olyan szerződés van, hogy a jutalékot kiszámlázzák, és egyben havonta kiszámlázzák neki az egyközhasználatot (fénymásoló, szkenner, gépkocsi bérleti díj). Tevékenységüket nem az irodában, hanem otthon vagy az ügyfélnél végzik. A számítógépes programot is bérlik a cégtől. Tehát nem a cég eszközeivel "ingyen", hanem ellenértékként végzi velük a munkát. De hát más programmal nem is dolgozhat. Az óraadó pedig kénytelen az iskola osztályában tanítani a gyerekeket, tehát ő is fizet ezért bérleti díjat és az óraszám az elszámolási egység. Az iskolában zárt láncú rendszerrel oktat, hiszen idegen eszközt nem engednek a számítástechnikusok rávinni a rendszerre. Most futótűzként terjedt el a hír, hogy a megyében rászálltak a katás vállalkozókra, biztosítási ügynökökre, óraadó tanárokra, gépkocsioktatókra, biztonsági őrökre stb. Egyik sem tud 50%-os megosztásban megbízót találni, örül, ha egy helyről van bevétele. A biztosítós független, órában dolgozik.

Biztosítási ügynök kata alanya lehet-e? Kérdés

Biztosítási ügynök kata adózási formát választana. A katatörvény 14. § (3) bekezdésében előírt feltétel olyan formában teljesül, hogy a kisadózó az eszközöket, valamint a helyiséget is ugyanazon személytől bérli, akinek számláz. Ennek alapján lehet-e kata alanya?

Biztosítási tevékenység alanyi adómentes áfahatár Kérdés

Tisztelt Szakértő! Biztosítási tevékenységet főfoglalkozásként végző egyéni vállalkozó számlakiállítási kötelezettségét a biztosító végzi számlázó program keretében. Folyamatos számlázás révén a számlakiállítás az adott hónapban történik, a teljesítési időpont viszont a fizetési határidő. Ebben az esetben a fenti bevételeket mikor kell számításba venni az alanyi adómentesség értékhatárának számításakor: a számla keltekor, a teljesítés időpontjában, vagy a bevétel beérkezésekor? Köszönöm válaszukat!

Egyéni vállalkozó Kérdés

Biztosítási ügynök egyéni vállalkozó öltöny költségét elszámolhatja? Az édesapjától szívességi használatra kapott autóra 500 kilométer átalányt el lehet számolni? Köszönöm.

Biztosítási ügynök – Kata Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem, hogy Ön szerint egy későbbi utólagos ellenőrzéskor megállja-e a helyét, ha a biztosítási ügynök kata adózást választ? A törvényi feltételekkel tisztában vagyok, a kérdés azért merült fel, mert egy vállalkozónak azt az információt adta a könyvelője, hogy a tevékenységére "ráhúzzák" a munkaviszony elemeit, s később ezért utólag tételes adózónak fog minősülni – természetesen szankciókkal. Véleményünk szerint a katatörvényben foglaltak szerint megdől a munkaviszony vélelme, hisz a megrendelő nem adhatott utasítást a tevékenység végzésének módjára vonatkozóan, illetve a tevékenység végzéséhez szükséges eszközöket nem a megrendelő bocsátotta a vállalkozó részére. Válaszukat előre is köszönjük.

Biztositási ügynök költségelszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy biztositási ügynökkel keveredtem vitába, mely során ő azt állitja, hogy a ruházkodás költségei elszámolhatók a vállalkozási tevékenység költségeként, mert nem járhat mindig ugyanabban a ruhában. Az én álláspontom az, hogy ruházkodni akkor is kell, ha valaki nem egyéni vállalkozó, ezért nem szívesen számolnám el a ruhavásárlások számláit, mert nem egyértelműen a vállalkozási tevékenység végzéséhez felmerülő költségről van szó. Kinek van igaza? Válaszukat előre is köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Nyugdíjazás

Széles Imre

tb-szakértő

Holding cégek üzletrészének adás-vétele

Kneitner Lea

okleveles nemzetközi és igazságügyi adószakértő

Aktiválás után felmerülő költségek

Kneitner Lea

okleveles nemzetközi és igazságügyi adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 január
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink