38 találat a(z) biztonság cimkére
Újabb termékvisszahívások: baromfivirsli és hekktörzs kerül kivonásra a forgalomból
Cikk
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) honlapján tájékoztat a Baromfivirsli 240 g, a Baromfivirsli füstölt 240 g, valamint a Golden Seafood Gyorsfagyasztott tengeri hekktörzs 900 g termék visszahívásáról.
10 milliárd keretösszegű támogatás és marad a méhészek szja-kedvezménye
Cikk
Folyamatosan nő a Magyar Méhészeti Nemzeti Program által biztosított keret, 2010 óta már 19 milliárd forinttal támogatták a termelőket. Fenntartják a méhészek személyi jövedelemadó-kedvezményét is – jelentette be Nagy István agrárminiszter a Sió-Eckes Kft.-vel közös, a méhek védelmében tett intézkedésekről szóló sajtótájékoztatóján Siófokon – tette közzé az Agrárminisztérium a kormány.hu-n.
Munkabiztonság, munkavédelem – munkáltatói kötelezettségek
Cikk
A munkáltató felelős az egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzés követelményeinek megvalósításáért, ennek módját a jogszabályok keretei között ő jogosult meghatározni. Garanciális szabály, hogy az egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzés követelményeinek teljesítése helyett a munkáltató pénzbeli vagy egyéb megváltást a munkavállalónak nem adhat. Cikkünkben a munkavégzés tárgyi és személyi feltételei mellett a munkáltató főbb munkavédelmi kötelezettségeit ismertetjük.
Főleg az idősebbek és a kriptovalutás befektetők a kiberbűnözők áldozatai
Cikk
Tavaly tizenhét éves csúcsot döntött az informatikai adatvédelmi incidensek költsége – közölte a kiberbiztonsági megoldásokat fejlesztő ESET, az adatok szerint a támadások mögött álló leggyakoribb indíték a felhasználói adatok ellopása, miközben az idősek aránytalanul nagy mértékben esnek áldozatul a kiberbűnözésnek: az összes csaláshoz kötődő pénzveszteség 28 százalékát a 60 év felettiek szenvedték el, ami körülbelül 1 milliárd dolláros veszteséget okozott a korcsoport számára.
Online vásárlás: sok a csalási kísérlet, de csökkenthetők a biztonsági kockázatok
Cikk
A karácsonyi időszakban megugró internetes vásárlások biztonságát fenyegető csalókra hívta fel a figyelmet, és az online fizetések biztonságának jelentős növelésére osztott meg javaslatokat az IT-biztonsággal foglalkozó Sicontact Kft.
Online vásárlás: egyelőre kevesen érzik biztonságosnak
Cikk
Miközben a fogyasztóknak csak 29 százaléka érzi kifejezetten biztonságosnak az internetet, több mint felük mégis gyakran vásárol a világhálón az egyik vezető kiberbiztonsági vállalat, az ESET felmérése szerint.
A magyar munkavállalók áldozatot is hoznának munkahelyük megtartása érdekében
Cikk
A koronavírus-járvány hatására tartós változásokra számítanak a foglalkoztatásban a magyar munkavállalók, akik egyre fontosabbnak tartják a munkahelyük biztonságát, amelyért áldozatokra is hajlandók, ám a többség ennél is előbbre helyezi a bérszínvonal megőrzését – derül ki a Randstad Workmonitor 34 országban, köztük Magyarországon végzett átfogó kutatásából.
Zárlat, éles szél, anyaghiba: elektromos közlekedési eszközöket tesztelt az ITM
Cikk
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) akkreditált műszaki laboratóriuma a családok, gyermekek biztonsága érdekében összesen 14 elektromos rollert és hoverboardot vizsgált meg. A laboreredmények alapján mindössze két roller használata veszélytelen, az összes többi eszköz forgalmazását megtiltotta a hatóság, olvasható a minisztérium honlapján.
Gyermektáborokat és aquaparkokat látogat a fogyasztóvédelem
Cikk
A rendszeres ellenőrzéseknek köszönhetően 2020-ban a nyári gyermektáborokban felállított élményeszközök, trambulinok, ugrálóvárak több mint háromnegyede mindenben megfelelt az előírásoknak. Az aquaparkokban, strandokon felállított csúszdák, vízi ugrálóvárak még ennél is jobban szerepeltek, csak tizedük üzemeltetési körülményei kapcsán tárt fel problémát az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) által elrendelt országos fogyasztóvédelmi vizsgálat.
Indokok, amiért sokan készpénzzel fizetnek
Cikk
A magyarok közel fele megszokásból fizet készpénzzel, miközben a háztartások többségének van bankkártyája, és ismerik a bankkártyás fizetést – ez derült ki az elektronikus fizetési szokásokról készült országos, reprezentatív kutatásból.
Huawei-botrány: kiberbiztonsági szakértők szerint túlzóak a vádak
Cikk
Eltúlzottnak és megalapozatlannak tartják az AP hírügynökség által megkérdezett kiberbiztonsági szakértők a kínai Huawei Technologies Co. mobil hálózati berendezései biztonsági kockázatairól felhozott vádakat.
Adatlopás: nem elég az erős jelszó az e-mailek védelméhez
Cikk
Az e-mailek védelméhez nem elég az erős jelszó, több biztonsági elemre is szükség van ahhoz, hogy az elektronikus levelek ne kerüljenek illetéktelen kezekbe. Ilyen például az a végponttól végpontig terjedő megoldás, amikor az üzenetet titkosítják a küldőnél még mielőtt az eljutna a hálózatra, majd a fogadó gépe dekódolja – hívta fel a figyelmet a keddi nemzetközi biztonságos internet nap (Safer Internet Day - SID) alkalmából az ESET IT-biztonsági vállalat.
Csaknem 1800 tonna élelmiszer kivonását kezdeményezte tavaly a Nébih
Cikk
Az idei évtől június 7-e a biztonságos élelmiszerek előnyeiről szól majd. A tematikus világnap szükségességével először 2015-ben kezdtek el foglalkozni a szakemberek, végül az ENSZ 2018. december 20-án elfogadta a javaslatot. Az Agrárminisztérium, a magyar élelmiszerlánc-biztonságért felelős és az iránt maximálisan elkötelezett szervezetként, üdvözli az Élelmiszerbiztonsági Világnap bevezetését – fogalmazott a döntés kapcsán Zsigó Róbert élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkár, olvasható a Nébih honlapján.
Nőhet a kriptovaluta-bányászattal összefüggő támadások száma
Cikk
Az idén tovább nő a fertőzött gépek segítségével, a felhasználó tudta és engedélye nélkül végzett (cryptojacking) kriptovaluta-bányászattal összefüggő támadások száma, miközben a kiberbűnözők okoseszközöket és otthoni okosmegoldásokat is felhasználnak majd a bányászfarmok építéséhez – derül ki az ESET IT-biztonsági vállalat 2019-es kiberbiztonsági előrejelzéséből.
5 másodperces szabály és társai: élelmiszerhigiéniai mítoszokat gyűjtenek
Cikk
Az élelmiszerbiztonsággal kapcsolatos, széles körben elterjedt mítoszok, „városi legendák” összegyűjtésére vállalkozott a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). Az érdeklődők az „élelmiszeres mítoszokat” augusztus végéig online űrlapon küldhetik el a hivatal számára. A legnépszerűbb legendákat szakértői elemzésnek veti majd alá a Nébih.