12 találat a(z) bizonylatadás cimkére

Átengedett jegybevétel Kérdés

Egyesület számlaadási kötelezettsége Kérdés

Egyesület bevétele Kérdés

Meghökkentő bizonylatolás: számla gépelt írólapon Cikk

Belföldi, alanyi mentes, katás egyéni vállalkozó közösségen belül adóalany felé nyújtott zenei szolgáltatásának bizonylatolását egy írógéppel megírt dokumentummal teljesítette. Ez alapján történt az ellenérték jóváírása. Milyen módon pótolható a jogszabálynak megfelelő számlaadási kötelezettség? – kérdezte olvasónk. Dr. Verbai Tamás, a HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt. vezérigazgatója válaszolt.

Katás számlaadási kötelezettsége Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következőkben kérném a segítségét: Belföldi, alanyi mentes, katás egyéni vállalkozó közösségen belül adóalany felé nyújtott zenei szolgáltatásának bizonylatolását egy írógéppel megírt bizonylattal teljesítette. Ez alapján történt az ellenérték jóváírása. Milyen módon pótolható a jogszabálynak megfelelő számlaadási kötelezettség? Köszönettel: Kácsorné Surányi Éva Audit SK Kft.

Tárgyi eszköz értékcsökkenési leírásának módosítása Kérdés

Fuvarozó cég minden kamionra a lízingszerződés futamideje (3-4 év) alapján számolja (számvitel szerint) az értékcsökkenést. Van-e lehetőség menet közben áttérni (mondjuk 2017-ben beszerzett kamion értékcsökkenését 2019-ben megváltoztatni) a kamion valós használatának (akár 7 év is lehet) megfelelő időre esetleg az adótörvény által előírt kulcsnál is kevesebb értékcsökkenés elszámolására? Milyen bizonylatolási kötelezettséggel jár?

Új pénztárgépszabályok szeptember végétől, mutatjuk a részleteket Cikk

Szeptember végétől bővül az online pénztárgép használatára kötelezett tevékenységek köre. A 2016. április 2-án életbe lépett módosításokkal több ponton változott, illetve új szabályokkal bővült a 48/2013. NGM-rendelet. Az értelmező rendelkezések új fogalmakkal egészültek ki, és több helyen is pontosítja a vonatkozó előírásokat a jogszabály.

Feles bérletben terményértékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérném a segítségét. Adott egy magánszemély, akivel társaságunk felesbérleti szerződést kötött. Ennek értelmében nem pénzben meghatározott a bérleti díj, hanem társaságunk a magánszemélytől bérelt területen megtermelt termény 1/5 részét köteles kiadni a bérbeadónak minden év december 31-éig. Kérdésem lenne, amennyiben a magánszemély nem tart igényt a terményre, járható-e az az út, hogy mégis pénzben kapja meg az ellenértéket? Ebben az esetben a termény piaci árán kifizethető a bérleti díj? Amennyiben ez nem járható út, úgy az a megoldás marad, hogy a magánszemélytől visszavásároljuk a terményt. Mivel a magánszemély a terményértékesítést nem rendszeres gazdasági tevékenység keretében (nem üzletszerűen) végzi, így adószám kiváltása nem szükséges? Ebben az esetben elég egy adásvételi szerződés az értékesítés lebizonylatolására?

Részvételi díj bizonylatolása Kérdés

Tisztelt Szakértők! Szeretném a véleményüket kérni a következőkkel kapcsolatban: Egy vállalkozás (kft.) rendezvényt szervez, melyre várja mind magánszemély, mind nem magánszemély (vállalkozás) részvételét. A részvételi díjat még a rendezvény előtt kell megfizetniük vagy átutalással a szervező bankszámlájára, vagy ún. rózsaszín csekken, postai úton a szervező postacímére történő kézbesítés útján. A kérdésem, hogy a magánszemélyek által banki átutalással történő befizetés esetén minden egyes magánszemélynek külön-külön kell-e számlát kiállítani, vagy van lehetőség például adott napon beérkezett összegekre egy "összesítő" számlát kiállítani? A rózsaszín csekken magánszemélyek által történő befizetésnél lehet-e nyugtát kiállítani, tekinthető-e a csekken történő pénzfeladás készpénz-helyettesítő fizetési eszközzel történő fizetésnek, vagy ebben az esetben is számlát kell kiállítani a nem adóalanyok részére is? Az adóalanyok által történő részvételidíj-befizetés előlegnek minősül-e, tekintettel arra, hogy még a rendezvény, tehát a teljesítés előtt jóváírják a szervező bankszámláján az átutalt díjat? Köszönöm válaszukat!

Őstermelő bizonylatadása Kérdés

Tisztelt Adózóna! 2015-ben a teljes évben szüneteltettem katás egyéni vállalkozásomat, azonban magánszemély átalányadózó őstermelőként volt 60 ezer forint bevételem termény értékesítéséből. Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban: – Jól tudom-e, hogy ha máshonnan nem származott jövedelmem, akkor ezt bevallanom sem kell 2015-re? Ha tényleg nem kell bevallani, akkor az adóhatóság honnan fogja tudni, hogy 2016-ban milyen járulékokat kell negyedévente bevallanom? Mert azt elviekben a 2016-os év jövedelme határozná meg. – Évente egy alkalommal értékesítek terményt egy magyarországi kft.-nek. Milyen típusú bizonylatot kell adnom a vevőnek? Adásvételi szerződés elég, vagy nyugtát/számlát kell kibocsátanom? Esetleg egyik sem és elég, ha a betétlapban jelzem az értékesítés tényét? Ez esetben a vevő hogyan tudja elszámolni a költségét? Köszönettel, Szentesi Péter

Pénz-visszafizetési garancia szolgáltatásnál Kérdés

Egy képzésekkel, tréningekkel foglalkozó cég elégedettségi garancia bevezetését tervezi az általa szervezett képzésekre vonatkozóan. A tréningen való részvétel feltétele az esedékes díj előzetes átutalása, a résztvevő az összegről áfás számlát kap. A tréninget követően meghatározott ideig a résztvevő – amennyiben nem elégedett a képzéssel, vagyis a kapott szolgáltatással – érvényesítheti az elégedettségi/pénzvisszafizetési garanciát, azaz visszakérheti a képzés részvételi díját, ez a befizetéshez hasonlóan átutalással történne. Hogyan, és milyen bizonylatok kiállításával lehet ezt adminisztrálni az ügyfél és a vállalkozás között?

Gyógynövény-felvásárlás bizonylata Kérdés

Tisztelt Szakértő! Erdőn, mezőn gyűjtött gyógynövényeket egyéni vállalkozó meg akarja vásárolni a gyűjtőktől (magánszemélyek, esetleg adóazonosító nélkül) továbbértékesítés érdekében. A gyűjtőknek nincs őstermelői igazolványuk. Mi az elfogadható bizonylatolási forma a gyűjtött növények felvásárlásának költségként való elszámolhatósága érdekében? Köszönöm válaszát!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink