40 találat a(z) betéti társaság cimkére
Kényszertörlés Kérdés
Bt. kültag Kérdés
A közkereseti és a betéti társaságokat érintő Ptk.-változások Cikk
A jelenlegi polgári törvénykönyv (2013. évi V. törvény, Ptk.) 2014 márciusa óta hatályos, így annak közel 8 éves alkalmazási ideje alatt a jogalkalmazók részéről rengeteg visszajelzés érkezett. Éppen ezért a tavalyi év nyarán sor került a kódex átfogó felülvizsgálatára a jogi személyeket tárgyaló rész vonatkozásában.
Kapott támogatás katabevétel-e? Kérdés
Betéti társaság egyszerűsített végelszámolás mérleg beszámolói Kérdés
2108-as bevallás Kérdés
Betéti társaság: ügyvezető megbízási szerződésének aláírása Kérdés
Számlaadat-szolgáltatás Kérdés
Jogviszonyváltozások járványhelyzetben: íme két példa Cikk
A járvány miatt kialakult gazdasági helyzet sok vállalkozás számára szükségessé teszi a jogviszonyok újragondolását, különös tekintettel az egyéni és társas vállalkozásokra. Ennek legfontosabb szempontjaira két példán keresztül szeretnénk felhívni a figyelmet.
Többes vállalkozó járulékfizetése Kérdés
Üdvözlöm! Van egy katás egyéni vállalkozó, aki főfoglalkozásként végez munkát havi 50 000 forintos adó megfizetése mellett. Nemrégen alakított egy betéti társaságot, ahol a beltag nyugdíjas, a nevezett egyéni vállalkozó kültag. Megbízási jogviszonyban, nem 0 forintért látja el az ügyvezetői teendőket, és majd a képződött nyereséget osztalékként kívánja kivenni. Kérdésem, hogy melyik vállalkozásban tekinthető főfoglalkozásúnak? Jól gondoltuk-e hogy a katás vállalkozás is főfoglalkozásnak minősül, vagy a bt. kültagjaként kell megfizesse legalább a minimálbér szerinti tagi járulékot a rá vonatkozó jogszabály szerint. A kültagsága alapján esetleg a járulék összegére való tekintettel lehet-e munkaviszonyos, vagy a munkaviszonyban lehet-e részmunkaidős? Még egy fontos dolog, hogy a kültag 90 százalékban tulajdonos, és az építőipari munkát is ő tudja elvégezni, mert neki van hozzá szakképesítése. Várom válaszukat!
Szocho Kérdés
Társaságunk ügyfélköréhez tartozik egy járóbeteg-ellátással foglalkozó betéti társaság, mely társaságnak a kültagja egy főállású katás egyéni vállalkozó. A betéti társaság osztalékot szeretne fizetni. Kérdés: osztalékfizetés esetén a kültag főállású katás egyéni vállalkozónak hogyan kell számítani a szociális hozzájárulási adót?
Betéti társasági kültagja lehet katás? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy bt., ahol a beltag már katás, de a kültag is szeretné személyesen részt venni a munkában. Őt bejelenthetjük mint katás tagot?
Bt. kültag felelőssége Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy betéti társaság kültagja személyes közreműködési kötelezettséget vállal a társaság tevékenységében (előtte nem vett részt a társaság tevékenységében). Kérdéseim: 1. A kültag felelőssége ezzel a kötelezettségvállalással korlátlan lesz-e vagy sem, azaz ezen kötelezettségvállalás fennállása alatt, ezzel egyidejűleg egyéni vállalkozói tevékenységet folytathat-e? 2. A személyes közreműködői kötelezettségvállalást kötelező-e a társasági szerződésnek tartalmazni, tehát azt módosítani kell-e a kötelezettségvállalással egyidejűleg? Válaszát előre is köszönöm!
Betéti társaság és vállalkozás Kérdés
Jelenleg betéti társaság tagja és üzletvezető vagyok, tulajdoni részem 75%-os Kérdésem: ha megszüntetem a betéti társaságot végelszámolással, akkor mikor nyithatok egyéni vállalkozást utána? Amikor az ügyvéd megírja a társaság megszűnéséről a cégbíróság felé a végelszámolási kérelmet, vagy amikor a cégbíróság bejegyzi azt. Hogy megy ennek az ügyintézése időben?
Orosz beltag járulékai Kérdés
Tisztelt Szakértő! Betéti társaság kettő beltaggal, egy kültaggal alakult 23 éve. A magyar beltag, aki azóta már nyugdíjas, ki szeretne lépni a társaságból, amely évek óta nem működik. Maradna egy orosz beltag, aki már nem tartózkodik Magyarországon. A nullás bevallásokat a könyvelő beadná, ellenérték nélkül, hogy a cég költségei minimálisak legyenek. Az orosz beltag, aki hazájában nyugdíjas, mint ügyvezető keletkeztet valamilyen kötelezettséget? A magyar nyugdíjas ügyvezető, ha nem tudja átadni a tulajdonjogát az oroszoknak, akkor halálát követően mi történik (gyermekeinek nem kell ez a cég)? Mi lenne a legköltségtakarékosabb megoldása a cég fenntartásának? Köszönettel!