170 találat a(z) beszerzés cimkére

Kis értékű tárgyi eszközök nagy titkai – így kerülhető el a galiba Cikk

A napokban megjelent cikkemben a kis értékű tárgyi eszközök elszámolásával egy olyan – aprónak tűnő – könyvviteli hibára szerettem volna felhívni a figyelmet, amely később komoly galibát okozhat a cégnek. Olvasói hozzászólások, vélemények alapján úgy látom, nem hiábavaló kicsit még időznünk a témánál.

EKAER: hézagos a szabályozás, rövid a felkészülési idő, bírságveszély Cikk

A raktárosok, logisztikusok és beszerzők számára komoly fejfájást jelenthet, hogy mit kezdjenek egy más EU tagállamból érkezett szállítmánnyal, ha annak indításáról előzetesen nem kaptak információt, így azt az EKAER-ben sem tudták bejelenteni – írja blogbejegyzésében Hegedüs Sándor (RSM DTM partner).

Beszerzés adószámos magánszemélytől Kérdés

Adószámos (nem egyéni vállalkozó) magánszemélytől történő dísztárgyak beszerzése (a dísztárgyakat a magánszemély állítja elő az általa beszerzett anyagokból) esetén a beszerző vállalkozásnak milyen kötelezettségei vannak (szja, járulék, szochó, eho)? Az adószámos magánszemély az értékesítéséről számlát állít ki. A beszerző vállalkozás ezeket a tárgyakat továbbértékesíti. A magánszemély és a vállalkozás között nincs megbízás, a beszerzett tárgyakat nem kizárólag a beszerző részére "gyártja" le, bárki vásárolhat tőle.

Art 38§(3.a)-(3.B) pont értelmezése - beszerzés vizsgálata Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az ART. 38§. (3.a)-(3.b) pontjának értelmezésében kérném a segítségüket. A fenti jogszabály szerint 2013-tól a az adóalany szerződésenként, egy naptári hónapban 1,5 millió forint összegben teljesíthet készpénz szolgáltatást. Kérdésem lenne, hogy a folyamatos anyag és árubeszerzések esetében mit kell egy szerződésnek tekinteni? A szállító és vevő nem kötnek az egyes beszerzések esetében szerződést, mivel folyamatosan a vevői igényeknek megfelelően történik a beszerzés. Kérdésem lenne, hogy ebben az esetben mit kell egy szerződésnek tekinteni? Az adott áru és anyagbeszerzés összegét, vagy az összes folyamatos beszerzés összegét kell vizsgálni havi szinten? Tájékoztatásukat köszönöm!

Fordított áfa bevallás arányosítás esetén Kérdés

Fordított áfás termék beszerzése esetén mivel az áfát a vevő fizeti, a termékre eső áfa összegét bevallja az áfa 01-es lap 29. soron, alap és áfa összege.Viszont a beszerzéskor a levonható áfa összegét arányosítani kell, mivel nem tudja eldönteni a szervezet hogy áfás, vagy nem áfás tevékenységéhez használta fel pl a búzát. Az arányosítást 01-02 68-sorban kell szerepeltetnie. Ha ez igy van, akkor ebben az esetben a beszerzett búza után be kell vallani fizetni az áfát, viszont levonni csak arányosan lehet.Jól gondolom?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Értékpapírszámla, jelentési kötelezettség

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Cafeteriajuttatás – számla elszámolhatóság

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Temetési segély, számla nélküli elszámolás

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink