137 találat a(z) beszerzés EU-ból cimkére
EU-ból tárgyieszköz-beszerzés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magyarországi vállalkozás tárgyi eszközt szeretne beszerezni, melynek értéke 50 ezer euró, az eladó lengyelországi magánszemély. Kérdés: hogyan járunk el helyesen a beszerzéssel? Áfa tekintetében ez közösségi beszerzés lesz? A magyar vállalkozás közösségi beszerzésnek megfelelően kell, hogy eljárjon, amit jelentünk az A60-as nyilatkozaton? Magánszemély kell, hogy igényeljen közösségi adószámot a lengyel adóhatóságtól, és neki is jelentési kötelezettsége van? Köszönettel: Égei Emese
Mezőgazdasági őstermelő közösségi beszerzése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alanyi mentes őstermelő közösségen belülről szeretne gépet beszerezni. Valószínű az érték 10 ezer euró alatt lesz. Amennyiben nincs közösségi adószáma, áfával növelt értékű számlát fog kapni. Hogyan értelmezhető itt az értékhatár alatti adómentesség? Ha az értékhatár fölött lesz a beszerzés, és közösségi adószámot kér, abban az esetben mégiscsak áfát kell fizetnie (levonás nélkül) Magyarországon? Köszönöm a választ.
Közösségen belüli termékbeszerzés – késve érkezett számla Kérdés
Tisztelt Adózóna! Ez év június hónapban közösségen belüli termékbeszerzést bonyolított ügyfelünk. A számlát az olasz partner 2017. 06. 30-án állította ki, de csak július 22-én küldte meg e-mailben. A júniusi áfabevallást önellenőrizni kell? Jól gondolom-e? Várom válaszukat.
Selejtezést terhelő általános forgalmi adó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Harmadik országból vagy az Európai Unió más tagállamából beszerzett alapanyag rossz minőség okán történő selejtezése esetén keletkezik-e a belföldi székhelyű vállalkozásnak általánosforgalmiadó-fizetési kötelezettsége? Változtat-e az ügylet megítélésén, ha a selejtezés költségeit a partner fizeti? Segítségét előre is köszönöm!
Használtcikk-beszerzés EU-ból Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha egy használtcikk-kereskedő a terméket az EU-ból szerzi be, olyan adóalanytól: 1.) Aki rendelkezik közösségi adószámmal, akkor az az áfabevallásban hogy szerepel? Levonható áfa keletkezik? (Fizetendő áfa természetesen van.) 2.) Aki nem rendelkezik közösségi adószámmal, de egyébként van a tagállamban adószáma, akkor a felszámított áfa nem vonható le, és a magyar áfabevallásban nem kell szerepeltetni? Ha olyantól (magánszemély) szerez be árut, akinek nincs adószáma a tagállamban sem, akkor mi a teendő? Kell-e szerepeltetni az áfabevallásban? Ha igen, akkor hogyan? Ha egy olyan magyarországi adóalany, akinek van közösségi adószáma, EU-ból szerez be árut és azt ugyanabba a tagállamba értékesíti is (tehát nem lépi át a határt az áru, hanem tagállamon belül marad), akkor a magyar félnek áfás számlát kell kiállítania, vagy be kell jelentkeznie az adott tagállam adóhatóságához, és kérnie kell adószámot? Köszönöm a segítségét. Tisztelettel: Gulácsi Jánosné.
Hajóbeszerzés EU-ból Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyar kft. Görögországban, görög adóalanytól vásárolt egy 2003-as évjáratú hajót. A kérdésem az lenne, hogy áfafizetési kötelezettség keletkezik-e az ügylettel kapcsolatban? A fizetési kötelezettség függ-e attól, hogy a hajó magyar területre kerül vagy sem? Válaszát előre is köszönöm.
Használt gépkocsi beszerzése az unióból Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem az EU-ból hoz be használt autókat, és itt kívánja azokat más cégeknek eladni. Kell-e áfát felszámítania az eladásnál Magyarországon, ha magánszemélytől vette az autókat külföldön, és nem volt levonható áfa az autón? Köszönettel: Céghmester
Kereskedelmi tevékenység áfája Kérdés
Tisztelt Adószakértő! Ügyfelünk, egy kereskedelmi társaság (kft.) az USA-ból és az EU-ból rendel árut, amelyet közvetlenül a vevőjéhez fuvaroztat (amely szintén egy magyar kft.). A magyar kereskedő helyesen jár-e el, ha mindent áfával számláz a belföldi vevőjének, függetlenül attól, honnan szállítják a beszerzett árut a magyar vevőhöz? Mi úgy gondoljuk, hogy a kereskedelmi kft. importál, illetve az EU-ból szerez be, amely egy-egy önálló ügylet, csakúgy, mint az értékesítései a belföldi vevőnek, amelyeket csak áfásan teljesíthet. A számlázás is így történik: a kereskedelmi kft.-nek a külföldi (USA- és EU-beli) szállítók számláznak (itt a szállítási cím pedig a kereskedelmi kft. vevője), illetve a kereskedelmi kft. számláz a belföldi vevőjének, árréssel növelt értékben. Segítségüket nagyon köszönjük! Üdvözlettel: Molnár Tibor
Fémkereskedelmi engedély Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kell-e fémkereskedelmi engedély olyan cégnek, amely alumíniumot importál az EU-ból, és Magyarországon értékesíti azt, magyar partnernek? Köszönettel: Céghmester
Áfa-visszaigénylés EU II. Kérdés
Tisztelt Szakértő! Köszönöm a választ. Inkább leírom a konkrét esetet, pontosítás végett. Segítséget szeretnék kérni, mindenhol mást hallok, olvasok. Adott egy magyar cég, amely egy német céget képvisel Magyarországon és Szlovákiában. Természetesen rendelkezik EU-s adószámmal. Ha elmegy a cég képviselője személyautóval, illetve teherautóval a partnercégekhez (Németországba, Szlovákiába), és menetközben tankol, autópályadíjat fizet, illetve szállodai szolgáltatást vesz igénybe, ezen összegeket kell-e szerepeltetni a 65-ös, illetve az A60-as bevallásokban, mint EU-s termékbeszerzést, illetve EU-s szolgáltatás igénybevételét? Nagyon köszönöm!
Közösségen belüli beszerzés esetén a fizetendő adó dátuma Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. közösségen belülről (Anglia) szerez be termékeket. A szállítást az eladó vagy harmadik fél végzi. Az angol eladó a részletes számlán csak a kiállítás dátumát és a fizetési határidőt tünteti fel, ami eltér a termékek tényleges átvételének dátumától. Tehát a termékszámlán nincs teljesítési dátum. Az eladó nem számít fel áfát, annak bevallása a vevő kötelessége. A kft. nem kap szállítólevelet az áru átvételekor, azaz a teljesítéskor. Ilyen esetben a fizetendő adót milyen dátummal kell megállapítani és bevallani? Például a számla dátuma 01.30., és a termékeket a kft. 02.05-én vette át. Ekkor melyik napot tekintjük a teljesítés napjának? Havi áfabevalló esetében melyik hónapban valljuk be a kapcsolódó áfát? Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel.
EU-s adószám hiánya Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. EU-s adószám hiányában szerzett be terméket, vett igénybe szolgáltatást az EU-ból, és csak ezt követően kért EU-s adószámot. A szolgáltatások némelyikéről nincs számla, de bankszámláról fizette ki a kft. a szolgáltatást, és helyes eljárás esetén Magyarország lenne a teljesítési hely. Vannak olyan szolgáltatásokról szóló számlák (Facebook), amelyeken szerepel a csak később igényelt és megállapított EU-s adószám, és nincs felszámítva külföldi (ír) áfa. Ezeket a beszerzéseket fel lehet tüntetni az áfabevallásban, illetve az A60-ason? Ha igen, melyik időszakban? Ha nem, lehet-e valahogyan orvosolni a mulasztást? Válaszát előre is köszönöm!
Áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyar cég szlovák cégnek terméket értékesít. A szlovák cég román cégnek továbbértékesíti az árut. A termék a magyar cég telephelyétől közvetlenül Romániába érkezik. A fuvarozást a szlovák cég szervezi, a költségeit ő viseli. Áfa szempontjából hogyan történik az ügylet helyes elszámolása? Köszönettel: Szombati Imréné
Használt gépjármű közösségen belüli beszerzése Kérdés
Alanyi adómentes betéti társaság EU-n belülről vásárolna használt személygépjárművet cégautónak. A vételár 10 ezer euró fölötti, az eladó a társaság papírjait bekérve az ottani áfa nélküli összeg kifizetését kéri. Ebben az esetben az áfát Magyarországon belül kell megfizetni? Később, a jármű értékesítésekor kell-e áfás számlát kiállítani a cégnek, hogyan kell adóznia az értékesítés után? Köszönöm.
Beszerzés EU-n belüli magánszemélytől Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kutyákkal kereskedő, magyar illetőségű társaság felvásárlási jegyen kutyát vásárol továbbértékesítési céllal, EU-n belüli magánszemélytől. A kérdésem az lenne, hogy milyen adminisztrációra van szükség a külföldi magánszeméllyel kapcsolatban (értem ezalatt például amikor a magyar magánszemélytől kérnek adóelőleg-nyilatkozatot)? A másik kérdésem az lenne, hogy ezen ügylet után keletkezik-e a társaságnak áfabevallási, -fizetési kötelezettsége? Ha igen, pontosan milyen vonatkozásban? Válaszát előre is köszönöm.