1397 találat a(z) adatszolgáltatás cimkére
Adatszolgáltatási határidő Esemény
Megszavazta a parlament a legújabb adócsomagot Cikk
Megszavazta az Országgyűlés a jövő évi adóváltozásokról szóló törvényjavaslatot.
20 millió forinttal is büntetheti a NAV a kapcsolt vállalkozásokat Cikk
December 31-éig nyilatkozniuk kell a 2018-as üzleti évet érintően a CbC (Country-by-Country) jelentésben érintett hazai vállalkozásoknak, ha el akarják kerülni a NAV által kiróható súlyos bírságot. A jelentéstételre nem kötelezett cégeknek is érdemes a tavaly óta történt esetleges változásokra figyelmet fordítaniuk – emlékeztet a nemzetközi adótanácsadó és könyvvizsgáló Crowe FST.
Adózási határidők 2019. december 2-8. Cikk
Adózási határidők a NAV tájékoztatása szerint.
Kaució számlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! A társaság üzlethelyiséget adott bérbe egy másik vállalkozásnak.A bérleti szerződés alapján a bérbevevő 1 millió forint biztosítékot (kauciót) ad a bérbeadónak. A bérbeadó jogosult a biztosíték összegéből levonni a bérleti időtartam alatt felmerült károk értékét, és a ki nem egyenlített közüzemi szolgáltatások értékét. A helyiség eredeti állapotának helyreállítása érdekében kalkulált javítási költségek értéke 319 700 forint+áfa, a festési költségek értéke pedig 1,7 millió forint+áfa. A biztosíték összegét a felek beszámítják a festési munkák értékébe. Ekkor viszont már a biztosíték ellenértéknek minősül, és áfaköteles. Kérdés: hogyan kell kiállítani a bérbeadó társaságnak a biztosíték összegéről a számlát, és hogyan lehet beszámítani a festési munkák értékéről kiállított számlába, hogy az megfeleljen az áfatörvény és a NAV online számla rendszer adatszolgáltatási kötelezettségének?
NAV számlázó kontra pénztárgéphasználat Kérdés
Tisztelt Szakértők! Kérem szíves segítségüket a következő esettel kapcsolatban! Ügyfelem NAV online számlázó rendszerben készíti számláit. Tevékenysége kapcsán pénztárgéphasználatra kötelezett. A NAV online számlázó rendszer minden számláról továbbítja az adatszolgáltatást, így kérdés merült fel a pénztárgép használatával kapcsolatban. A NAV számlázó esetében a teljes adattovábbítás következtében viszont nem tudom, hogyan kellene a pénztágépet használni? Mikor és hogyan kell beütni a készpénzes számlákat? Mi a gyakorlat arra vonatkozóan, hogy ellenőrzés során a pénztárgép rovancsolása kapcsán a házipénztár egyezik-e? Tehát a pénztárgéphasználat hogyan valósul meg? A készpénzes számlákat nem gyűjtőbe, hanem „pénzbe ütik” be? A gyakorlat egy másik cégnél az volt, aki nem NAV számlázó programot használ, hogy a 100 e Ft alatti áfás készpénzes számlákat a pénztárgépbe beütöttük a 100 e Ft feletti számlákat nem, hiszen ott az adatszolgáltatás megvalósult a NAV számlázón keresztül. Ha számlázó programot használ egy cég, akkor nem kell a pénztárgépbe ütni a készpénzes számlákat csak a nyugtás bevételeket? Gyakorlati megvalósítás is érdekelne, valamit a pénzkezelési szabályzat erre való iránymutatása? A pénztárgép használatát nem választó vállalkozók esetén a tárgyhót követően a PTGSZLAH nyomtatványon szolgáltatunk adatot és nem jött elő problémaként a NAV vagy más egyéb számlázó adatszolgáltatása. Kérem szíves állásfoglalásukat! Üdvözlettel: Szabó Anita
Adatszolgáltatási határidő Esemény
Adatszolgáltatási határidő Esemény
Adatszolgáltatási határidő Esemény
Kész a legújabb adótörvény-módosító csomag Cikk
Új adótörvény-módosítási csomagot nyújtott be a kormány az Országgyűlésnek, amelynek célja a gazdaság további fehérítése – közölte a Pénzügyminisztérium.
Adózási határidők 2019. november 18-24. Cikk
Adózási határidők a NAV tájékoztatása szerint.
Adatszolgáltatási határidő Esemény
NTAK egyéb szálláshely adatszolgáltatás Kérdés
Tisztelt Adószakértők! Egy helyrajzi számon található különálló épületek maximum 8-8 szobával, egy tulajdonossal bíró különböző adószámú cégek üzemeltetésében. Ebben az esetben jár-e az ingyenes szoftver? Köszönöm!
Online számlázóprogram, pénztárgép és számlajelentés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Jelenleg egy kivás optikában a készpénzes és a bankkártyás vásárlásokat is beütjük az online pénztárgépbe, a nyugtát pedig természetesen odaadjuk a vevőnek. Esetenként a vásárlók számlát kérnek a vásárlásról, melyet benyújtanak majd az egészségpénztár vagy a munkáltatójuk felé. Ezeket a számlakéréseket átutalásos vagy készpénzes számlatömbökből teljesítjük jelenleg. Ezeket a számlákat külön nem jelentjük le a PTGSZLAH nyomtatványon, mert ezeket is beütjük a pénztárgépbe. Helyesen járunk el jelenleg? A jövőben szeretnék egy online számlakiállító programból (például szamlazz.hu) kiállítani a számlákat, melyeket az adatok megadása után ott helyben kinyomtatnánk és átadnánk a vevőnek. Ezeket a vásárlásokat továbbra is beütnénk a pénztárgépbe. Ebben az esetben az így kiállított számlákat le kell jelenteni a PTGSZLAH nyomtatványon következő hónap 15-éig? Jellemzően nincsenek 100 ezer forint áfatartalmú számlák a normál üzletmenet során. Hogyan alakul ilyenkor a NAV online adatszolgáltatási kötelezettségünk? Előre is köszönjük a választ.
Adózási határidők 2019. november 11-17. Cikk
Adózási határidők a NAV tájékoztatása szerint.