790 találat a(z) TB cimkére
Külföldi munka - ha itthon is van bejelentett munkahely Kérdés
Tisztelt Dr. Radics Zsuzsanna! Köszönöm a teljes körű válaszát! Kérdésem azonban, hogy mi történik akkor, ha itthon bejelentett munkavállalóról van szó? Aki a bejelentett munkahelyén már fizeti a járulékokat, 40 órás munkavégzés után. És egy másik országban pedig csak mellékesen dolgozik, és időszakosan. Jól tudom, hogy arra tényleg csak 16%-os adó vonatkozik, és járulékokat nem kell már fizetni amiatt, mert egy bejelentett munkahelyen ez már megtörténik? Köszönettel
Gyes melletti munka: problémás lehet-e a kieső idő? Cikk
Gyes mellett dolgozó vállalkozó kismama csak fél hónapot dolgozik. Mi a teendő a járulékbevallással? Olvasónk kérdésére az Adózóna tb-szakértője, Széles Imre válaszol.
Egyszemélyes kft tagja: hogyan néz ki a munkaviszony? Cikk
Egyszemélyes kft tagja, tulajdonosa dolgozhat-e a cégben munkaviszonyban, s ügyvezetőként milyen adó- és járulékfizetési kötelezettség terheli? Olvasónk kérdésére az Adózóna szakértője dr. Radics Zsuzsanna válaszol.
Így változott a baleseti táppénz számítása Cikk
Az egészségbiztosítás pénzbeli ellátásaira való jogosultságok naptári napi átlagának kiszámítására vonatkozó módosító szabályokat 2013. július 5-én hirdették ki. A gyermekápolási táppénzzel kapcsolatos módosítások 2013. július 6-án léptek hatályba. Minden egyéb változás 2013. július 15-étől hatályos, azzal a kitétellel, hogy 2013. július 14-ét követően kezdődő jogosultságok esetében kell alkalmazni, írja a munkajog.hu.
Gyes utáni szabadság Kérdés
Az alábbiakban kérném szíves állásfoglalásukat. Egy dolgozó , aki 1976-ban született, 2010. 04.28-tól-08.26-ig táppénzes állományban volt, majd 2010.08.27-2011.02.10-ig tgyáson, 2011.02.11-2012.09.13-ig gyeden, és 2012.09.14.-2013.09.13-ig gyesen. Gyes után a munkáltatója nem kívánja foglalkoztatni. Mennyi szabadságot kell neki kifizetni, illetve jár-e neki végkielégítés, ha a munkáltató elküldi? 1994.04. 01. óta volt állományban, nem akarja a munkaviszonyát közös megegyezéssel megszüntetni, ami érthető is, hiszen úgy ment el szülési szabadságra, hogy visszavárják. Most a gazdasági helyzettel indokolja a munkáltató, hogy nem kívánja tovább alkalmazni. Kérném, hogy ha van rá mód, akkor még szeptember 13-a előtt szíveskedjenek tájékoztatni, hogy helyesen járhassunk el.
Egyéni vállalkozás gyet mellett Kérdés
Jelenleg gyermeknevelési támogatásban részesülök. Otthonomban kötetlen időbeosztásban egyéni vállalkozásom elindítását tervezem szakértői, tanácsadási terülelen. Érdeklődnék, hogy eben az esetben, mint egyéni vállalkozó, milyen kötelezettségek terhelnek?
Szakszervezeti tagoknak adható utalványok adózása Kérdés
Tisztelt Adózóna Szakértője! Ezúton érdeklődöm, hogy szakszervezeti tagjainknak adható utalványok - mivel nem munkáltatói kategóriások, hanem tagsági jogviszonyosok -, utalványok esetében milyen összegeket kell megfizetni adó- és járulék vonatkozásában. Ez ajándék, étkezési, kulturális és mindenfajta, a kereskedelemben vásárolható utalványra vonatkozik.
Rokkantsági ellátásos járulékai Kérdés
Rokkantsági ellátásban részesülő munkaviszonynál kell-e vonni 3% pénzbeni egészségbiztosítási és 1,5% munkaerőpiaci járulékot? A rokkantsági ellátás és a korhatár előtti, szolgálati stb. ellátások nyugdíjnak minősülnek-e? Köszönöm!
Szolgálati járandóság: mikor kell szüneteltetni és mikor nem lehet csökkenteni? Cikk
A szolgálati járandóság nem nyugellátás, ezért 2012. január 1-jétől a foglalkoztatott nem minősül nyugdíjasnak, az egyéni vállalkozás tagja pedig nem minősül kiegészítő tevékenységet folytató egyéni vagy társas vállalkozónak. A szolgálati járandóságot a személyi jövedelemadó mértékével (16 százalék) csökkentett összegben kell folyósítani, ami azonban nem lehet alacsonyabb a 2011. december 31-én hatályos kötelező legkisebb munkabér 150 százalékánál, ha a jogosultnak 2011 decemberére járó szolgálati nyugdíj havi összege ezt az összeget meghaladta. Mit kell még tudni a szolgálati járandóságról? Összefoglaltuk.
Plusz egy fő a vállalkozásban: az első alkalmazott - járulékok, tennivalók Cikk
A cég életének egyik jelentős állomása az első alkalmazott felvétele, amelyre sokszor előbb kerül sor, mint a vállalkozás tulajdonosai gondolnák. Ahhoz, hogy munkajogi szempontból is rendben legyenek a dolgok a cég körül, nem árt minél korábban számba venni a szükséges teendőket.
Egyszemélyes cég: így dolgozhat az ügyvezető részmunkaidőben Cikk
Egyszemélyes kft ügyvezetője dolgozhat-e 4 órás jogviszonyban? Olvasónk kérédésére, Dr. Radics Zsuzsanna, az Adózóna tb-szakértője válaszol.
Munka kiküldetésben: mennyi a járulék és az szja? Cikk
Elhúzódó külföldi kiküldetés esetén hogyan változik az szja- és járulékfizetés? Olvasónk kérdésére az Adózóna szakértője, dr. Radics Zsuzsanna válaszol.
Tb kiskönyv: mire jó és hogyan kell vezetni? Szakértői Kommentár
Mire jó a tb kiskönyv és milyen kötelezettségei vannak ezzel az igazolvánnyal kapcsolatban a foglalkoztatónak és a munkavállalónak? Összefoglaltuk.
KATA-s egyéni vállakozó, BT kültag járulékfizetési kötelezettsége Kérdés
Tisztelt Szakértő !Az alábbi témában kérem szíves tájékoztatása megadását:Megbízóm Kisadózók tételes adóját választó egyéni vállalkozó. Ugyanakkor megbízóm kültagja egy betéti társaságnak is, ahol nem köteles a személyes közreműködésre. Értelmezésem szerint, mint egyéni vállalkozó köteles havi 50.000 Ft Kisadózók tételes adójának megfizetésére, a Betéti társaságban nem válik biztosítottá, nem keletkezik járulékfizetési kötelezettség a tagsági viszonyára tekintettel. Jól értelmezem-e az egyéni vállalkozói és a társas vállalkozói jogviszony utáni járulék fizetési kötelezettséget ?Amennyiben, mint a betéti társaság kültagja - bár nem kötelezett személyes közreműködésre, de - tevékenységet végez a gazdasági társaságban, akkor úgy kell-e tekinteni, hogy ott biztosítottá válik és meg kell-e fizetni a főállású tagok utáni járulékokat ? Ha nem válik biztosítottá, fizethető-e ki akkor is tagi jövedelem a részére és annak milyen járulék vonzata van. Munkámhoz nyújtott segítségét megköszönöm.Tisztelettel:Borsosné Pál Ildikó
Jövedelemigazolás, biztosítási jogviszony, kifizető - mi változott? Cikk
Változtak a pénzbeli ellátásokra és tényleges, valamint szerződés szerinti jövedelmekre vonatkozó szabályok. A módosításokat elemző cikkünkben a jövedelemigazolást érintő változásokat, illetve a biztosítási jogviszonyról és egészségbiztosítási ellátásokról szóló igazolvánnyal kapcsolatos tudnivalókat is összefoglaltuk.