8 találat a(z) NHP Hajrá cimkére
MNB: az NHP Hajrát követően piaci alapon is stabil a vállalatok finanszírozása Cikk
2021 harmadik negyedévében a hazai vállalatok hitelállománya nemzetközi összehasonlításban is kiemelkedő mértékben bővült. A hitelállomány egy év alatt 9 százalékkal nőtt, a bankok által tartott vállalati kötvényeket is figyelembe véve pedig az éves növekedési ütem 15 százalékos volt. Az NHP Hajrá keretösszegének kimerülése nem okozott feszültséget a vállalatok finanszírozásában: a piaci alapú hitelek új kibocsátáson belüli részaránya a negyedév során meghaladta a 75 százalékot, megközelítve a járvány előtti részesedését. A lakossági hitelállomány dinamikus negyedéves bővülésének köszönhetően 16 százalékos éves növekedés valósult meg. A negyedév során megkötött hitelszerződések volumene meghaladta a járvány előtti szinteket, melyben a 2021-től elérhető új otthonteremtési intézkedések érdemi szerepet játszottak, olvasható a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elemzésében.
Ezek a friss adatok az NHP Hajráról Cikk
Tavaly áprilisi elindítása óta mintegy 38 ezer kkv jutott kedvező kamatozású forráshoz a Növekedési Hitelprogram Hajrá (NHP Hajrá) konstrukció keretében. A közel 2 600 milliárd forint összegben létrejött ügyletek több mint felét a működést segítő forgóeszközhitelek tették ki, több mint egyharmaduk pedig új beruházások megvalósulását szolgálta. Az idén 8 éves Növekedési Hitelprogram 2013-as indulása óta 73 ezer vállalkozás forráshoz jutását biztosította, olvasható a Magyar Nemzeti Bank (MNB) honlapján.
NHP Hajrá: több mint 34 ezer kkv és 2220 milliárd forint az eddigi mérleg Cikk
Tavaly áprilisi elindítása óta több mint 34 ezer kkv jutott kedvező kamatozású forráshoz a Növekedési Hitelprogram Hajrá (NHP Hajrá) konstrukció keretében. A 2220 milliárd forint összegben létrejött ügyletek több mint felét a működést segítő forgóeszközhitelek tették ki, míg egyharmaduk új beruházások megvalósulását szolgálta. Az idén 8 éves Növekedési Hitelprogram 2013-as indulása óta 70 ezer vállalkozás forráshoz jutását biztosította, olvasható a Magyar Nemzeti Bank (MNB) oldalán.
Az MNB 3000 milliárd forintra emeli az NHP Hajrá keretösszegét Cikk
Tavaly áprilisi elindítása óta több mint 31 ezer kkv jutott kedvező kamatozású forráshoz a Növekedési Hitelprogram Hajrá (NHP Hajrá) konstrukció keretében. A 2044 milliárd forint összegben létrejött ügyletek több mint felét a működést segítő forgóeszközhitelek tették ki, míg egyharmaduk új beruházások megvalósulását szolgálta. Az elhúzódó járványhelyzet kedvezőtlen gazdasági hatásaira és a vállalkozások részéről tapasztalt jelentős igényre tekintettel a Monetáris Tanács az NHP Hajrá keretösszegének 500 milliárddal forinttal, 3000 milliárd forintra történő megemeléséről döntött, olvasható a Magyar Nemzeti Bank oldalán.
Népszerűek az Nhp Hajrá! hitelkonstrukciói – ilyen céllal veszik igénybe őket Cikk
Főképp beruházásokra kérik a Növekedési hitelprogram (Nhp) Hajrá! hiteleit a cégek, a szerződött összegek október végéig már meghaladták a 600 milliárd forintot az MTI-nek nyilatkozó hitelintézetek adatai szerint.
Kezességvállalási konstrukció beruházási hitelekhez kkv-k számára Cikk
Beruházási hitelekhez kapcsolódó kezességvállalási konstrukciót indított az MFB Csoporthoz tartozó Garantiqa Hitelgarancia Zrt., az Investment hitelgarancia a gazdaságvédelmi akcióterv keretében elindított, 500 milliárd forintos Krízis garanciaprogram keretében érhető el kkv-k számára – közölte a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. hétfőn az MTI-vel.
A mikrovállalkozások állnak gyorsabban talpra a járvány után? Cikk
A vártnál sokkal jobban kezelték a koronavírus okozta válsághelyzetet a hazai kisvállalkozók, a számlaforgalmi adatok és a hitelfelvételi kedv alakulása alapján a szektor gyors visszarendeződésre lehet számítani – derül ki az Erste Bank elemzéséből.
Növekedési Hitelprogram Hajrá: így számíthat fel költségeket a bank Cikk
A Monetáris Tanács április 7-ei döntésének értelmében 2020. április 20. óta elérhető el az MNB mikro-, kis- és középvállalkozások számára meghirdetett Növekedési Hitelprogram Hajrá (NHP Hajrá) konstrukciója. A hitelintézeteknél és pénzügyi vállalkozásoknál igényelhető, 1500 milliárd forintnyi, maximum 2,5 százalékos fix kamatozású forrás az eddigieknél szélesebb körben használható, elősegítve a koronavírus gazdasági hatásainak átvészelését, a kkv-k megerősödését és további növekedését, olvasható az MNB honlapján.