8 találat a(z) NGM rendelet cimkére

Itt az első NGM-rendelet a munkavédelmi oktatási tematikáról Cikk

A munkavédelmi törvény (Mvt.) február 1-jei változtatása révén a nemzetgazdasági miniszter a rendeletében meghatározott álláshelyek, munkakörök esetében általános munkavédelmi oktatási tematikát határozhat meg, mely esetben a munkavédelmi oktatás a tematika átadásával vagy elérhetővé tételével is teljesíthető. A 6/2024. NGM-rendelet az első ilyen miniszteri joggyakorlás.

Két új kormányrendelet és egy NGM rendelet jelent meg tegnap este Cikk

Két korábbi rendeletét módosította a kormány és egy GFM rendeletet a nemzetgazdasági miniszter – derül ki a január 1-ei, 12. számú Magyar Közlönyből.

Transzferárazás – lehetetlent kérnek tőlünk Cikk

Az Európai Unióban található kapcsolt vállalkozások transzfer árképzési dokumentációjára (EU TPD) vonatkozó magatartási kódexről szóló állásfoglalás (2006/C 176/01) a „masterfile concept” alkalmazását és szabályait foglalja össze. Magyarország elfogadta a magatartási kódex tartalmát, és igyekezett annak megfelelő szabályokat alkotni, de – mint eddig oly sokszor – most is túllőtt a célon…

Diákmunkaprogram: tizenhatezer feletti jelentkező két hét alatt Cikk

A Nemzetgazdasági Minisztérium 300 millió forinttal 2,6 milliárd forintra bővítette a nyári diákmunka programra szánt összeget – mondta Cseresnyés Péter, a Nemzetgazdasági Minisztérium munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkára az M1 csatornán.

Pénztárgép pénzkészlet-összetétele Kérdés

Tisztelt Szakértő! A 48/2013. NGM rendelet 49/A § (2) bekezdésének értelmezésében kérem segítségét, amelyet a 9/2016. NGM rendelet 2016. 04. 02-től léptetett hatályba. Hogyan kell értelmezni a következő mondatot: „A pénztároló eszközben levő pénzkészletnek összeg és összetétel szerint meg kell egyeznie a pénztárgépen bizonylatolt értékesítések és egyéb pénzmozgások egyenlegével.” Utána a (3) bekezdésben található a következő: „... a pénzkészlet összetétele a pénznek a 4. melléklet 6. pont 6.2. alpontja szerinti bejegyzésre előírt részletezettséggel történő megbontását jelenti.” Miután megnéztem a hivatkozott alpontot, sajnos azután sem egyértelmű számomra a rendelkezés lényege. Most akkor az sem mindegy, hogy a pénzkészlet milyen címletekben lévő bankjegyekből és érmékből áll össze? És ha igen, akkor a pénztárgépbe valahogy az is be kellene legyen ütve, hogy milyen címleteket fogad el az eladó, illetve milyen címletekben ad ki a pénztárból? Vagy valami másről van esetleg szó? Kérem, legyen szíves megmagyarázni, miről is kíván rendelkezni a rendelet. Válaszát előre is köszönöm!

Ismeri az EFER-t? Ezért döcög az egyszámlás adóutalás Cikk

Csökkenti az adminisztrációt és a költségeket az egy éve bevezetett EFER, mégsem igazán működik. Mit jelent a rövidítés, milyen gátjai vannak az egyszerű adóutalási rendszer elterjedésének? Összefoglaltuk az egyszámlás adóátutalásról is szóló rendelet módosításait.

Mikor kell gépi nyugtát adni, s mikor nem? Mutatjuk a részleteket! Cikk

Olvasói kérdések tömkelege érkezik szerkesztőségünkhöz azzal kapcsolatban, hogy mikor kell a nyugtaadási kötelezettséget gépi úton teljesíteni, s mikor nem. Cikkünkben összefoglaljuk, milyen rendelkezéseket kell figyelembe venni.

Adómentes munkáltatói lakáscélú támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkáltató munkavállalójának támogatást szeretne adni, ehhez kapcsolódóan lenne néhány kérdés: 1/ Használt lakás vásárlásához lenne a támogatás, nem meglévő hiteltörlesztésre. Jól értelmezem, hogy a 15/2014 NGM rendelet erre is ad lehetőséget? 2/ A munkavállaló nevén jelenleg is van lakás, ez kizáró ok? 3/ A munkavállaló, ha értékesíti jelenleg meglevő lakását, mielőtt a munkáltató által támogatott lakást megvásárolja, az megfelel az "adómentességnek"? 4/ Hogyan kell értelmezni az adómentesen adható 30 százalék, maximum 5 millió forinot? A vásárolandó lakás teljes vételárát kell kiindulási alapul venni a 30 százalék számításánál, vagy mivel a vásárolandó lakást fele-fele tulajdoni hányaddal vásárolják meg a házastársak, csak a munkavállalóra eső 50 százalékos tulajdoni hányadra eső vételár 30 százalékát adhatja a munkáltató adómentes támogatásként? 5/ Hogyan kell kiszámolni az adómentesen adható munkáltatói támogatás összegét, ha a munkavállaló a jelenleg tulajdonában levő lakást elcseréli egy nagyobbra, ahol a tulajdonos már ő és felesége lesz? Ez bővítésnek számít, vagy csak az újonnan szerzett lakás értéke lesz mérvadó? Köszönettel: Kazánné Hődör Anikó

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Ingatlan szerzésének időpontja

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink