5566 találat a(z) NAV cimkére

Kérdés

Tisztelt Szakértő! Múlt év őszén jelent meg az írás, miszerint a NAV új szolgáltatást vezet be "tesztjelleggel". A hónap végén értesítik az ügyfelet, ha már nem felel meg a köztartozásmentes adózói adatbázisban való szereplés feltételeinek. Valóban működik ez a szolgáltatás már? Cégkapus tárhelyünkre nem érkezett még ilyen tárgyú értesítés, pedig sajnos e hónapra kikerültünk az adatbázisból. Lehetséges, hogy a könyvelő kapja az értesítést? Köszönettel várom válaszukat: Kissné V. Katalin https://adozona.hu/altalanos/NAV_aki_mar_nem_felel_meg_a_koztartozasment_IU3IGT

Cikk

A NAV tájékoztatja a gazdálkodókat és a képviseletükben eljáró természetes személyeket, hogy 2019. június 5-étől számukra is elérhetővé vált az internetes bankkártyás fizetési lehetőség (az úgynevezett virtuális POS, továbbiakban:VPOS).

Cikk

Több mint 334 ezer regisztrált adózó, 41 millió számlaadatra vonatkozó beküldés, 14 ezer jogkövetési vizsgálat, félezer adóellenőrzés, két és fél milliárd forint nettó adókülönbözet, 363 ezer, a NAV ingyenes Online Számlázójával kiállított számla – ezek a számok jól mutatják a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerint a csaknem egy éve működő online számlarendszer sikerét.

Cikk

Csaknem egy tonna csirkehúst szállított, de csupán 495 kilogrammot tüntettek fel annak az autónak a szállítólevelén, amit a NAV munkatársai ellenőriztek Borsod megyében. A magyar cég több százezer forintos mulasztási bírságra, valamint visszamenőleges ellenőrzésre is számíthat – írja honlapján a NAV.

Cikk

2019. június 3. éjfélkor üt az utolsó órája az Online Számla adatszolgáltatáshoz kapcsolódó specifikáció és XSD séma 1.0. verziójának. Június 4. 0:00 órától a NAV Online Számla adatszolgáltatásban verziófrissítés lép életbe: a NAV kizárólag az 1.1-es verzióban fogadja be a számla-adatszolgáltatást. A jelenlegi verzió használata érvénytelenséget, így bírságot eredményezhet.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Reprezentáció adómentesen

Lucz Zoltánné

adószakértő

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2026 március
H K Sze Cs P Sz V
23 24 25 26 27 28 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink