985 találat a(z) Nébih cimkére
Nébih felfüggesztés Kérdés
Tisztelt Tanácsadó! Tekintettel arra, hogy az Európai Bizottság a vizsgálat idejére felfüggesztette a progresszívan sávos felügyeleti díj alkalmazását, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal felhívja azon ügyfelei figyelmét, akik a vonatkozó díjkategóriába eső (napi fogyasztási cikkek értékesítéséből származó árbevétel alapján megállapított) felügyeleti díj kötelezettséggel rendelkeznek, hogy ezen összeg vonatkozásában további tájékoztatásig a befizetési kötelezettségük szünetel. http://portal.nebih.gov.hu/web/guest/-/hirdetmeny-a-savos-dijfizetes-felfuggeszteserol Egyértelmű megfogalmazásban szeretnék választ kapni. Kérdésem arra a megjegyzésre vonatkozik, hogy "akik a vonatkozó díjkategóriába eső (napi fogyasztási cikkek értékesítéséből származó árbevétel alapján megállapított) felügyeleti díj kötelezettséggel rendelkeznek" megjelölés az összes ügyfelet jelenti? Kik azok a napi fogyasztási cikk árbevétele alapján fizető alanyok? A kis- és nagykereskedők? Ki az, akire a felfüggesztés nem vonatkozik? Példa: mivel választhatnak a tételes bevallás (0,1 %) alapján számított díj vagy mikrovállalkozás esetén az évi húszezer forintos átalány megfizetése között, ez utóbbiak (20 ezresek) július 31-én esedékes kötelezettsége továbbra is fennáll? Előre is köszönöm a választ. Tisztelettel: C. K.
Utcai árus Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy bt. utcai árus, az ajándéktárgyak mellett üdítőt és jégkrémet is árul. Kérdés, hogy a Nébih felé van-e bevallási kötelezettsége, és ha van, mikortól érvényes?
Megújult NÉbiH Kérdés
A "NÉbiH-bevallás 2015-ben" c. kérdésre kapott választ köszönöm, azonban továbbra sincs megnyugtatóan rendezve a bevallás problémája. 2015. 05. 15-én megjelent: Az egyéni vállalkozók sem mentesülnek az élelmiszerlánc-felügyeleti díj bevallása alól, amelynek határideje május 31. http://hvg.hu/kkv/20150515_Ismet_szivnak_az_egyeni_vallalkozok Miért jelentek meg a fentiek a sajtóban (hvg.hu-n)? Miért nem azt közölték, hogy az egyéni vállalkozóknak nullásan kell bevallást adni?! Ha bevallást be kell nyújtani, akkor nyilván adatokkal fel kell tölteni. Az iparűzési adóban is közölni kell az egyéni vállalkozóknak is a nettó árbevételüket (Elképzelhető, hogy a NÉbiH-rendelet jogalkotói elsiklottak azon tény felett, hogy az egyéni vállalkozó nem alanya a számviteli törvénynek.) A 2015. május 5-én hatályba lépő módosítások alapján, melyeket a NÉbiH felé 2015. június 1-jéig benyújtandó, a 2015. évre vonatkozó bevallás elkészítése során is alkalmazni kell, noha a napi fogyasztási cikkeket értékesítő üzletek továbbra is a már említett sávosan progresszív díjtáblázat alapján kötelesek az élelmiszerlánc-felügyeleti díj kötelezettségüket megállapítani, – azonban a kalkuláció során nem a napi fogyasztási cikkek, hanem csak az Éltv. 74/B. § (2) bekezdése szerinti, a NÉbiH hatáskörébe tartozó termékek előző évi nettó árbevételét kell figyelembe venniük.
NÉbiH-bevallás 2015-ben Kérdés
Kérem az eligazítást az élelmiszerlánc-felügyeleti díj bevallását érintően. Egy írás megjelent róla: A már bemutatott szabályok egyértelműsítése mellett további kedvező változást hoz, hogy 2015-től már a személyi jövedelemadó köteles jövedelmek után nem, kizárólag az értékesítés nettó árbevétele után keletkezhet díjfizetési kötelezettség. Ezáltal az egyéni vállalkozók teljes mértékben mentesülnek az élelmiszerlánc-felügyeleti díjfizetés alól (http://blog.rsmdtm.hu/2015/04/elelmiszerlanc-felugyeleti-dij-majus-5-tol-modosulnak-a-szabalyok). Kerestem, de nem találtam meg ezt a jogszabályban. Nincs kitöltési útmutatója a bevallásnak, a bevallás egyes sorainak a tartalmát hárman, háromféleképpen értelmezik a NÉbiH telefonos ügyfélszolgálatán. Április 27-én módosult a jogszabály, Ha jól értem, bevezették a "egyéb napi fogyasztási cikkek" fogalmát, ennek a bevétele 500 millióig nulla kulcs alá tartozik, de a boltok nem tudják árucikkek szerint részletezni a múlt évi bevételüket, nincs külön gyüjtő. Nem világos, hogy milyen tartalommal készüljön a most májusban beadandó bevallás. Válaszukat előre is köszönöm. C.K.
Nébih - FELIR Kérdés
Tisztelt Szakértő! A cég, melyet könyvelek, egy egészségügyi segédeszközöket forgalmazó kft. Fő tevékenységi köre 4646 Gyógyszer, gyógyászati termék nagykereskedelem. Ennek keretében elsősorban hazai kórházak, magánpraxist vezető orvosok részére értékesít gyógyászati segédeszközöket, melyeket a közösség más tagállamából szerez be, így ő az első hazai forgalmazó. A cég által forgalmazott termékek között megtalálható a 38089490 VTSZ számú fertőtlenítőszer is (melyet a kórházak a kórtermek feltőtlenítésére használnak), mely beleesik az EKAER 2. számú Egyéb kockázatos termékek körébe. Ahhoz, hogy ezt a terméket az ekaeren keresztül jelenteni tudja a cég FELIR-számot kell kapnia, melynek előfeltétele, hogy bevallást tegyen a Nébihen keresztül. A Nébih-bevallást kitöltve több kérdés is felmerült bennem: – Ebben az esetben a cég által végzett kereskedelmi tevékenység kiskereskedelemnek vagy nagykereskedelemnek minősül? A Nébih-bevallás kiemeli, hogy kiskereskedelemnek elsősorban a lakosság számára történő értékesítés számít. Ebben az esetben erről nem beszélhetünk, viszont a kórházak már tovább nem értékesítik a terméket, hanem felhasználják a tevékenységük ellátásához. Kérdésem ezzel kapcsolatban az lenne, hogy a cég tevékenysége a vázoltak alapján beleesik a „6. Állatgyógyászati termék előállítása és forgalmazása” kategóriába vagy a „9. Fenti kategóriák szerint elkülönítve nem nyilvántartott, illetve nem besorolható” kategóriába tartozik? Előre is köszönöm válaszukat! Földházi Sz.
Ezt is tudni kell az EKÁER-ről az élelmiszerkereskedőknek Cikk
Az élelmiszerlánc-felügyeleti hatóság hatáskörébe tartozó termékek esetén csak azokhoz a fuvarokhoz ad az EKÁER-rendszer számot, amelyek szállítói már rendelkeznek FELIR (élelmiszerlánc-felügyeleti információs rendszer) azonosítóval – figyelmeztet az adóhatóság.
Kiskutyák értékesítése Kérdés
Tisztelt Cím! Egy egyéni vállalkozó kiskutyákat szeretne eladni internetes hirdetés útján. Milyen módon teheti ezt meg, be kell jelenteni a tevékenységi körébe a kisállat-kereskedelmet? Kell hozzá telepengedély, illetve ÁNTSZ-engedély (ami azt hiszem, már Nébih)? Kell adásvételi, vagy elég a kiállított számla eladáskor? Áfásan kell számlázni? Mi a helyzet, ha külföldre viszik a kiskutyákat; az export értékesítés, és be kell vallani az A60-as bevallásban? Végül, ha ezt az egész tevékenységet, mint magánszemély végzi, akkor milyen adóvonzata van az egész eladásnak, és milyen papírokat kell kiállítani? Válaszukat előre is köszönöm.
Ezért vontak ki 37 ezer liter UHT tejet a forgalomból Cikk
Huszonnégy helyszínen több mint 37 000 liter cseh és szlovák UHT tej forgalmi korlátozását rendelték el azt követően, hogy rajtaütésszerű ellenőrzéseket tartottak a kereskedőknél a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) és a kormányhivatalok szakemberei a múlt héten.
Bor, mámor, revizor Cikk
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal „Prés 2014” elnevezéssel, országos ellenőrzéssorozatot indított a borpiac védelme érdekében, elsődleges cél az EU tagállamaiból tartályban szállított borok illegális forgalomba hozatalának megakadályozása.
Bahajthatatlan követelés társasági adó Kérdés
A következőkben kérem a segítségüket: a behajthatatlan követelést elszámoltam hitelezési veszteségként. A társasági adó alapot megnöveltem ezzel az összeggel. Csökkenthetem-e a társasági adó alapomat a Tao. trv. 7. § (1) n pontja szerint ezzel az összeggel? A Nébih-dijat 2013-ban elő kell írni, függetlenül attól, hogy 2014-ben és 2015 januárjában fizetjük?