119 találat a(z) Központi Statisztikai Hivatal cimkére

Nem állt meg az árak emelkedése Cikk

2021. novemberben a fogyasztói árak átlagosan 7,4 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál. Utoljára 2007. decemberben volt legalább ekkora az infláció. Az elmúlt egy évben az üzemanyagok, illetve a szeszes italok, dohányáruk ára emelkedett a legnagyobb mértékben. A fogyasztói árak egy hónap alatt átlagosan 0,7 százalékkal nőttek, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.

6,1 százalékkal nőtt a gazdaság teljesítménye Cikk

A bruttó hazai termék volumene Magyarországon 2021 III. negyedévében 6,1 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához viszonyítva. A szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint a gazdaság teljesítménye az előző negyedévhez mérten 0,7, az előző év azonos időszakához képest 6,1 százalékkal emelkedett. 2021 I–III. negyedévében a gazdaság teljesítménye 7,1 százalékkal (a szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint 6,8 százalékkal) meghaladta az előző év azonos időszaki szintet, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.

Egy év alatt 18,5 százalékkal nőttek az ipari termelői árak Cikk

2021 októberében az ipari termelői árak átlagosan 18,5 százalékkal magasabbak voltak, mint egy évvel korábban. Az áremelkedés ütemét elsősorban a nyers-, az alap- és az üzemanyagok drágulása befolyásolta. A belföldi értékesítés árai 26,6, az exportértékesítés árai 14,3 százalékkal növekedtek. Az előző hónaphoz képest a belföldi értékesítési árak 5,8, az exportértékesítési árak 3,9, így az ipari termelői árak összességében 4,5 százalékkal emelkedtek, derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójából.

Itt vannak az adatok a III. negyedévi beruházásokról Cikk

2021 III. negyedévében folytatódott a beruházások 2020 IV. negyedévében kezdődött bővülése, a Covid–19-járvány által súlyosan érintett 2020. III. negyedévhez képest 12,4 százalékkal nőtt a volumen. Ehhez leginkább a feldolgozóipar járult hozzá. A fejlesztések folytatódó felfutása a vállalkozásoknak volt köszönhető, esetükben 22 százalékkal nőtt a volumen az előző év azonos időszakához képest. A szezonálisan kiigazított beruházási teljesítmény az előző negyedévhez viszonyítva 1,8 százalékkal bővült, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.

Lakásépítés, építési engedélyek: eltérő trendek a fővárosban és vidéken Cikk

2021 első három negyedévében 12 642 új lakás épült, 1,7 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban. A kiadott építési engedélyek és egyszerű bejelentések alapján építendő lakások száma 22 430 volt, 30 százalékkal több, mint 2020 azonos időszakában, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.

Nőtt az ipari termelés Cikk

2021 augusztusában az ipari termelés volumene 2,6 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit. Munkanaphatástól megtisztítva a termelés 0,6 százalékkal emelkedett. A növekedéshez a feldolgozóipari alágak többsége hozzájárult, a legnagyobb mértékben a villamos berendezés gyártása nőtt. A legnagyobb súlyú járműgyártás nagyrészt a globális félvezetőhiány miatti gyárleállások következtében jelentősen, 34 százalékkal visszaesett. A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás 2021 júliusához képest 2,7 százalékkal csökkent. A termelés volumene kissé meghaladta a járvány előtti, 2019. augusztusi szintet, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.

Nőtt az ipari termelés Cikk

2021 augusztusában az ipari termelés volumene 2,6 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit. Munkanaphatástól megtisztítva a termelés 0,6 százalékkal emelkedett. A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás 2021 júliusához képest 2,7 százalékkal csökkent. A termelés volumene kissé meghaladta a járvány előtti, 2019. augusztusi szintet, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.

Augusztusban lassult a lakbérek emelkedése Cikk

Augusztusban lassult a lakbérek emelkedése: az előző hónaphoz képest országosan és a fővárosban is 1 százalék körüli mértékben – országosan 1,1, Budapesten 1,2 százalékkal – drágultak a kiadó lakások. A hét hónapja tartó folyamatos emelkedés ellenére az árak az egy évvel korábbi szintet átlagosan mindössze 3–4 százalékkal haladták meg – állapította meg KSH-ingatlan.com-lakbérindexről szerdán kiadott legfrissebb jelentésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Egy év alatt 20 százaléknál nagyobb a növekedés az építőiparban Cikk

2021 júliusában az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 22,5 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. Az épületek építése 21,1, az egyéb építményeké 25,4 százalékkal magasabb volt a 2020. júliusi, rendkívül alacsony bázisnál. A szezonálisan és munkanaphatással kiigazított indexek alapján az építőipar termelése a júniusihoz képest 0,4 százalékkal csökkent, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.

Drágábban szerezhetünk jogosítványt Cikk

Egyetlen év alatt 10 százalékkal emelkedett a személygépjármű-vezetői tanfolyamok ára, ma már átlagosan 235 ezer forintba kerül egy jogosítvány megszerzése – írta keddi számában a Világgazdaság a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adataira hivatkozva.

Itt vannak a júliusi ipari termelési adatok Cikk

2021 júliusában az ipari termelés volumene 8,0 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit. Munkanaphatástól megtisztítva a termelés 10,2 százalékkal emelkedett. A növekedéshez a feldolgozóipari alágak többsége hozzájárult, azonban a legnagyobb súlyú járműgyártás csökkent. A legnagyobb mértékben a villamos berendezés gyártása nőtt. A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás 2021 júniusához képest 0,5 százalékkal mérséklődött. A termelés szintje hasonló volt, mint a járvány előtt, 2019 júliusában, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.

Júliusban az export és az import is csökkent júniushoz képest Cikk

2021. júliusban az export euróban számított értéke 10, az importé 15 százalékkal nagyobb volt az előző év azonos időszakinál. A termék-külkereskedelmi egyenleg 379 millió euróval romlott. Júniushoz viszonyítva a kivitel értéke 9,5, a behozatalé 1,8 százalékkal kisebb lett. A júliusi exportforgalom előző hónaphoz mért lassulásához – a júliusi ipari adatok alapján – a nagy súlyt képviselő járműgyártás teljesítményének csökkenése is hozzájárulhatott. Az export euróértéke 5,4, az importé 8,5 százalékkal magasabb volt a 2019. júliusinál, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) tájékoztatójában.

Elképesztően drágult minden – itt vannak a KSH adatai Cikk

2021. augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 4,9 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál. Az elmúlt egy évben a szeszes italok, dohányáruk és az üzemanyagok ára emelkedett jelentősen. A fogyasztói árak egy hónap alatt átlagosan 0,2 százalékkal növekedtek, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal gyorstájékoztatójában.

Negyedéves termék-külkereskedelmi adatokat közölt a KSH Cikk

2021. júniusban a kivitel és a behozatal volumene egyaránt 16 százalékkal emelkedett az előző év azonos időszakához viszonyítva. A 2019. júniusihoz mérten a külkereskedelem volumene az exportban 17, az importban 16 százalékkal bővült. Az aktívum 629 millió euró volt, az egyenleg 98 millió euróval romlott az egy évvel korábbihoz képest. Májushoz viszonyítva az export szezonálisan és munkanappal kiigazított volumene 1,6, az importé 1,8 százalékkal csökkent, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.

Itt vannak a negyedéves adatok a gazdaság teljesítményéről Cikk

A bruttó hazai termék volumene Magyarországon 2021 II. negyedévében 17,9 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához viszonyítva. A szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint a gazdaság teljesítménye az előző negyedévhez viszonyítva 2,7, az előző év azonos időszakához képest 17,7 százalékkal emelkedett. 2021 I. félévében a gazdaság teljesítménye 7,6 százalékkal (a szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint 7,2 százalékkal) meghaladta az előző év azonos időszaki szintet, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorsjelentésében.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Telek aktiválása

Nagy Norbert

adószakértő

Családi kedvezmény válás után

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Növénybiztosítás díjbekérő, számla?

Nagy Norbert

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink