51 találat a(z) CMR cimkére

Áfamentes számlázás igazolás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Csehországba szállítunk ki általunk gyártott gépeket. A fuvarozónk szerint a cseh cégnek a CMR első példánya kell, így nekünk azt nem tudja visszajuttatni. Kérdésem, megfelelő-e a másod- vagy harmadpéldány annak igazolására, hogy az áru elhagyta Magyarország területét, és jogosan számlázom közösségi értékesítésként áfamentesen?Köszönöm.

Önszámlázás esetében teljesítésigazolás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésre kérném a véleményét: közösségi termékértékesítésről beszélünk és az egyik vevőnkkel self billinges (önszámlázás) szerződésben állunk. A vevőnk állít ki nekünk számlát. Ahhoz hogy a közösségi termékértékesítés adómentes legyen, szükséges a vevő által aláírt lepecsételt CMR, vagy elegendő ez esetben a self billinges bizonylat is? Köszönöm válaszát!

Szállítólevél-megőrzési kötelezettség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésre kérném a véleményét! Egy kft. vállalatirányítási rendszeréből minden kiszállításhoz automatikusan generálódik egy szállítólevél. A közösségen belüli értékesítésnél minden esetben rendelkezik a kft. az áru átvételét tanúsító, az átvevő aláírásával és bélyegzőjével ellátott CMR nemzetközi fuvarlevéllel, a 3. országba való kiléptetést végző vámhatósági igazolással. Ezeknél az eseteknél a szállítólevél szükséges? Így meddig kell megőrizni a szállítóleveleket, és szükséges a papírformátumú megőrzés? Köszönöm szépen előre is a válaszát!

EU-n belüli áfamentes termékértékesítés – teendők, ha kételkedik a NAV Cikk

Az áfatörvény szerint a hazai cégeknek az Európai Unió más tagállamába történő termékértékesítése, mentes az általános forgalmi adó alól, amennyiben az eladó igazolja, hogy az árut a közösség más tagállamába valóban kiszállították. Az igazolásokat a NAV gyakran kétségbe vonja.

Közösségi termékértékesítés áfája Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő értékesítési problámára kérem az általános forgalmi adó megállapítását. 1.). Magyarországról termékértékesítés történik, melyről a számlát az Angliában bejegyzett székhelyű vevőnknek küldjük el. A terméket az angol vevőnk Magyarországról elszállíttatja Lengyelországba, ahol azt egy ingatlanba beépítik, azaz az angol vevőnk az általa Lengyelországban megvalósított beruházáshoz azt továbbértékesíti a lengyel megrendelőjének. Az angol vevőnk által megbízott fuvarozó állít ki CMR fuvarlevelet, melyből átad nekünk egy példányt. 2.). Mi lenne az áfa mértéke, ha Magyarországról mi szállítanánk el a termékünket Lengyelországba? Mi készítenénk és igazoltatnánk a CMR-okmányt? Az esemény láncértékesítés, háromszögügylet, vagy egy "sima" közösségen belüli termékértékesítés? Milyen mértékű áfát kell a termékértékesítésről szóló számlában feltüntetni? Köszönettel: Szilasné

Mennyi bírságba kerülhet egy megbízhatatlan partner? Szakértői Kommentár

Megállapítható-e ÁFA hiány olyan közösségi tranzakciókkal összefüggésben, melyek esetében az áruk be sem lépnek Magyarország területére? A kérdés abszurditásán talán néhány általános forgalmi adónemben elmélyült olvasónk ráncolhatja a homlokát és csóválhatja a fejét, hiszen első ránézésre elképzelhetetlenek tűnhet általános forgalmi adó fizetési kötelezettség keletkezése olyan esetekben ahol Magyarország határain belül nincs áruforgalom. A gyakorlat azonban egészen más helyzetet produkál.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Magánszemély – ingatlan bérbeadása

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 május
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Együttműködő partnereink