50 találat a(z) CMR cimkére

Önszámlázás esetében teljesítésigazolás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésre kérném a véleményét: közösségi termékértékesítésről beszélünk és az egyik vevőnkkel self billinges (önszámlázás) szerződésben állunk. A vevőnk állít ki nekünk számlát. Ahhoz hogy a közösségi termékértékesítés adómentes legyen, szükséges a vevő által aláírt lepecsételt CMR, vagy elegendő ez esetben a self billinges bizonylat is? Köszönöm válaszát!

Szállítólevél-megőrzési kötelezettség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésre kérném a véleményét! Egy kft. vállalatirányítási rendszeréből minden kiszállításhoz automatikusan generálódik egy szállítólevél. A közösségen belüli értékesítésnél minden esetben rendelkezik a kft. az áru átvételét tanúsító, az átvevő aláírásával és bélyegzőjével ellátott CMR nemzetközi fuvarlevéllel, a 3. országba való kiléptetést végző vámhatósági igazolással. Ezeknél az eseteknél a szállítólevél szükséges? Így meddig kell megőrizni a szállítóleveleket, és szükséges a papírformátumú megőrzés? Köszönöm szépen előre is a válaszát!

EU-n belüli áfamentes termékértékesítés – teendők, ha kételkedik a NAV Cikk

Az áfatörvény szerint a hazai cégeknek az Európai Unió más tagállamába történő termékértékesítése, mentes az általános forgalmi adó alól, amennyiben az eladó igazolja, hogy az árut a közösség más tagállamába valóban kiszállították. Az igazolásokat a NAV gyakran kétségbe vonja.

Közösségi termékértékesítés áfája Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő értékesítési problámára kérem az általános forgalmi adó megállapítását. 1.). Magyarországról termékértékesítés történik, melyről a számlát az Angliában bejegyzett székhelyű vevőnknek küldjük el. A terméket az angol vevőnk Magyarországról elszállíttatja Lengyelországba, ahol azt egy ingatlanba beépítik, azaz az angol vevőnk az általa Lengyelországban megvalósított beruházáshoz azt továbbértékesíti a lengyel megrendelőjének. Az angol vevőnk által megbízott fuvarozó állít ki CMR fuvarlevelet, melyből átad nekünk egy példányt. 2.). Mi lenne az áfa mértéke, ha Magyarországról mi szállítanánk el a termékünket Lengyelországba? Mi készítenénk és igazoltatnánk a CMR-okmányt? Az esemény láncértékesítés, háromszögügylet, vagy egy "sima" közösségen belüli termékértékesítés? Milyen mértékű áfát kell a termékértékesítésről szóló számlában feltüntetni? Köszönettel: Szilasné

Mennyi bírságba kerülhet egy megbízhatatlan partner? Szakértői Kommentár

Megállapítható-e ÁFA hiány olyan közösségi tranzakciókkal összefüggésben, melyek esetében az áruk be sem lépnek Magyarország területére? A kérdés abszurditásán talán néhány általános forgalmi adónemben elmélyült olvasónk ráncolhatja a homlokát és csóválhatja a fejét, hiszen első ránézésre elképzelhetetlenek tűnhet általános forgalmi adó fizetési kötelezettség keletkezése olyan esetekben ahol Magyarország határain belül nincs áruforgalom. A gyakorlat azonban egészen más helyzetet produkál.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Értékpapir árfolyamnyeresége

Pölöskei Pálné

adószakértő

Árfolyamváltozás

Pölöskei Pálné

adószakértő

Kerékpártároló értékcsökkenési leírása

Pölöskei Pálné

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink