13 találat a(z) Bérgarancia Alap cimkére

Száj- és körömfájás járvány: ötlépcsős állami támogatás az állattenyésztőknek Cikk

A kormány az Agrárminisztérium (AM) irányításával határozott és átfogó lépéseket tesz a ragadós száj- és körömfájás hazai terjedésével szemben, védve ezzel a gazdákat, az állatállományt és a mezőgazdasági termelés biztonságát – tudatta közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

Bérgarancia Alapból támogatás Kérdés

Állami pénzből kapták meg a bérüket a Dunaferr dolgozói, 2 milliárd forint ugrott a Bérgarancia Alapból Cikk

Többszöri felszólításra sem tett eleget törvényi kötelezettségének a Lyberty Steel acélipari vállalat, ezért a kormány a Bérgarancia Alapból kifizette a Dunaferr-cégcsoport dolgozóinak októberi bérét.

Nem fizette a járulékokat a munkáltató: mi lesz a munkavállaló nyugdíjával? Cikk

Sajnos előfordul, hogy valaki nyugdíjazáskor szembesül csak azzal, hogy munkáltatója a bruttó béréből levont járulékokat nem fizette be a NAV felé. Figyelembe veszik-e majd ezt az időszakot és ezeket az összegeket a nyugdíj számításakor? Ha felszámolás után a Bérgarancia Alap fizeti ki a dolgozókat, az figyelembe vehető a nyugdíj megállapításakor? Olvasói kérdésre Winkler Róbert nyugdíjszakértő válaszolt.

Kifizetés bérgarancia-alapból Kérdés

A munkaviszony megszűnése után utólag kifizetett bér Kérdés

2020 közepén leszek nyugdíjas. Kérdésem a munkaviszony megszűnése után a felszámolótól kapott összesen 2 millió forint „Elmaradt bér részbeni”-t mely időszakra kell jövedelemként beszámítani? A tb rendszere a munkaviszonyom utolsó hónapjára könyvelte le. Ha nem csinálok semmit, akkor a tb-től származó, 2016., 2017. évre a mellékelt táblázatból számítanak a nyugdíjszámításhoz beszámítható jövedelmet. Arra gondoltam, ha azt kérném a tb-től, hogy az utólag „Elmaradt bér”-ként kapott 2 millió forintot ne a munkaviszonyom utolsó hónapjára könyveljék le, hanem osszák szét azokra a hónapokra, amikor nem kaptam bért, akkor a 2 millió forint legnagyobb része 2016-ra kerülne, ezáltal növelné a 2016-ban figyelembe vehető bért, és csökkentené a 2017-re esőt. A 2016.12. hóban a Bérgarancia Alapból kifizetett 1,2 millió forintot is szétosztva, az „Elmaradt bérek” szétosztását követően a 2016. évre 2,7 millió forint, a 2017. évre 500 ezer forint jutna. Ezek után a 2016-ra figyelembe vehető „Járulékköteles jövedelem” 4 millió forint, a 2017. évre figyelembe vehető „Járulékköteles jövedelem” 500 ezer forint lenne. (Úgy tudom, de lehet hogy tévedek, hogy a munkaügyi központtól kapott álláskeresési járadék [talán ez igen?] és a NYES nem számít ide[?].) Kérdés: – a nyugdíj összegének kiszámítása során jobban járnék-e akkor, ha az „Elmaradt béreket” szétosztanák azokra a hónapokra, amikor nem kaptam fizetést. ..Sajnos nem fért ide a kérdésem. E-mailt írtam az ügyfelszolgalat@hvg.hu -ra….Segítségét, válaszát nagyon szépen .KÖSZÖNÖM: Szabó György:203929-144

Késik a cége a bérfizetéssel? Így juthat hozzá a pénzéhez Cikk

Cikkünkben azzal a gyakran előforduló problémával foglalkozunk, amikor a munkáltató fizetésképtelenné válik és a dolgozói munkabérét sem tudja megfizetni. Van esély arra, hogy a munkavállalók hozzájussanak az őket jogosan megillető követeléseikhez? Mi lesz a munkaviszonyuk sorsa? Milyen költségekkel jár a munkavállaló számára a felszámolási eljárás kezdeményezése?

Nem kapta meg munkabérét? Így érvényesítheti követelését Cikk

Még mindig gyakori, hogy a felszámolás, kényszertörlés alatt álló cégek nem fizetik ki munkavállalóik bérét. Összefoglaltuk, mit kell tenni a követelés érvényesítése érdekében.

Fizetés a Bérgarancia Alapból Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy magánszemély, akinek a munkáltatója felszámolás alatt áll. Elmaradt munkabérére igényt nyújtott be a Bérgarancia Alaphoz. Mivel 3 gyermeket nevel, szeretné a részére folyósított összegből a "maximumot" kihozni, vagyis igénybe venni a családi adókedvezményt. Van-e erre lehetőség? Egyáltalán hogyan adózik az így folyósított munkabér? A 999 000 forint maximum nettó vagy bruttó összeget takar? Köszönöm a segítségét! Üdvözlettel Vágner Emília

Egyéni vállalkozó 10 évig gyesen lévő alkalmazottja miatti terhei Kérdés

Tisztelt szerkesztőség! Egyéni vállalkozó egy alkalmazottat foglalkoztatott egy másik faluban lévő egyszemélyes üzletében. A dolgozója 7 év munkaviszonyt követően elment szülni, a boltot bezárták. A gyermeke beteg, ezért 10 éves koráig otthon lehet vele gyesen. Közben szült egy másik gyermeket, majd ismét visszatért az első gyermekével gyesre. A dolgozó nem tudja vállalni, hogy egy másik városba, 30-40 kilométerre járjon dolgozni, a beteg gyermeke miatt. Ő nem hajlandó felmondani, a munkáltatói felmondásra számít. 17 év munkaviszony után jár neki a felmondási idő és a végkielégítés, hiába csak 7 év volt a ténylegesen munkában töltött ideje? Az egyéni vállalkozónak azóta nincs más alkalmazottja, a vállalkozása csődbe ment, már csak ő maga dolgozik még valameddig, amíg az árukészletét megpróbálja kiárulni. Gondolkozik azon, hogy visszaadja a vállalkozói igazolványát. Az árbevétele még a saját járulékait sem fedezi. Mi történik akkor, ha visszaadja a vállalkozói igazolványát, és nem tudja, mert nincs miből kifizetni az alkalmazottja felmondási időre járó bérét, végkielégítését? A két szülésre, felmondási időre, végkielégítésre tekintettel körülbelül 1 millió forint lenne járulékokkal együtt az összes terhe. Az alkalmazott munkaviszonya megszűnik a vállalkozói igazolvány visszaadásának napjával? Mi lesz azzal az összeggel, ami járna neki, de nincs miből kifizetni? Itt nincs felszámoló, végelszámoló, ekkor is van lehetőség a bérgarancia-alapból való igénylésre? Köszönettel.

Gyed, gyes után járó szabadság Kérdés

Lányom 3 gyermekkel volt gyed-en, majd gyes-en. Közben a munkahelye csődbe, illetve felszámolás alá került, amely még most is tart. A tulajdonosok szerint nincs pénze a cégnek a lányomat megillető szabadság kifizetésére. Kérdésem az, hogy milyen lehetősége van a Bérgarancia Alaptól megkapni a járandóságot? Ha van erre lehetőség, milyen módon kell kérelmeznie és a járandóságból milyen mértékű (hány százalék) térítésre számíthat? Válaszukat köszönöm!

Csődeljárás alatt hozzájuthat-e elmaradt béréhez? Cikk

Mit tehet a munkavállaló, akinek egykori cége ellen éppen csődeljárás folyik, de járandóságait még nem kapta meg? Olvasónk kérdésére az Adózóna munkajogásza, Horváth Linda válaszol.

Mi jár a felszámolás alatt álló munkáltatótól? Cikk

Mit tehet az a kismama, akinek korábbi munkáltatója már felszámolás alatt áll? Olvasónk kérdésére az Adózóna munkajogásza, Horváth Linda válaszol.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Osztalékfizetés külföldön élő tulajdonos részére

Dócziné Szabó Nikoletta

munkajogi és bérszámfejtési szakértő

NEXON

Havidíjas dolgozó túlórabére

Dócziné Szabó Nikoletta

munkajogi és bérszámfejtési szakértő

NEXON

Sérelemdíj adózása 2025

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 május
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Együttműködő partnereink