1291 találat a(z) ügyvezető cimkére
Külföldi ügyvezető
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyar kft. tulajdonosa és ügyvezetője külföldi magánszemély, akinek van külföldön biztosított jogviszonya. Erről azonban sehogy sem érkezik meg az A1-es igazolás. Tehát nem tudom semmivel igazolni, hogy ott fizeti a járulékokat maga után. Kérdésem az lenne, hogy ilyenkor hogyan lehet helyesen eljárni, mivel csak egy tagállamban lehet biztosítása.
Ügyvezetői lehetőségek
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem szives válaszát a következő kérdésekben. Regisztrált könyvelőként, öregségi nyugdíjasként (67 év) több vállalkozásnak könyvelek. Mostantól ezek közűl a vállalkozások közűl kettőben én leszek az ügyvezető. Az egyikben 50 százalékban tulajdonos is vagyok. Eddig a tulajdonosok közűl voltak az ügyvezetők. Mindkét kft. gépjármű-kereskedéssel foglalkozik. Mostantól a volt ügyvezetők önálló katás vállalkozóként a gépkocsik javitásával és értékesitésével foglalkoznak majd. A kft.-ben nem lesz bejelentett jogviszonyuk. Viszont a gépkocsik számlázását ezentúl is ők végzik. Jövedelmet ezért nem vesznek ki. A bizományosi díj lesz az ő hasznuk, de természetesen ezt a saját nevük alatt az ő vállalkozásukban számlázzák a vevők felé. A két katás vállalkozó székhelye az egyik kft. székhelye. Bérleti dijat fizetnek a kft.-nek. Kérem, legyen szíves tájékoztatni, hogy ki után mit kell megfizetnünk. Az új ügyvezető jövedelem nélkül vállalja az ügyvezetést. Válaszát várva, tisztelettel: Borosné
Ügyvezető cseden, gyeden?
Cikk
Jogosult marad-e a csedre, gyedre a cég megbízási jogviszonyban lévő, munkaviszonnyal is rendelkező ügyvezetője, ha díjazást nem vesz fel és személyesen nem működik közre a cégben? – kérdezte az Adózóna olvasója. Dr. Radics Zsuzsanna tb-szakértő válaszolt.
Munkaviszony létesítése személyes közreműködésre
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kétszemélyes kft.-ben az egyik taggal, aki ügyvezető, az ügyvezetői feladatok ellátására munkaviszonyt létesítettek, munkaszerződést kötöttek. A munkaviszony létesítése miatt nem minősül társas vállalkozónak az ügyvezető, jól gondolom? Köszönettel: Ildikó
Romániai ügyvezető
Kérdés
Tisztelt Széles Imre Úr! Romániai cég magyarországi fióktelepének ügyvezetője életvitelszerűen Romániában lakik, ott dolgozik, a cégbíróságon is a romániai címe szerepel. A magyarországi fióktelep nem működik, nincsenek alkalmazottak sem. A leveleket magyar kézbesítési megbízott veszi át. Kérdéseink: 1. A magyarországi fióktelepnek az ügyvezető után keletkezik-e valamilyen fizetési kötelezettsége? 2. Az ügyvezetést milyen jogviszonyban kellene ellátni, hogy ne keletkezzen semmilyen fizetési kötelezettsége a magyarországi fióktelepnek a román ügyvezető után? 3. A romániai ügyvezetőtől kell-e valamilyen igazolást kérni arról, hogy ő Romániában biztosított? 4. Az ügyvezetővel az esetleges megbízási vagy munkaszerződést a romániai anyacégnek kell megkötnie és ez vonatkozhat arra, hogy ingyenesen látja el az ügyvezetői teendőket? Válaszát előre is köszönöm.
Nyugdíjas ügyvezető több kft.-ben
Kérdés
Nyugdíjas január 1-jétől főállású (több mint 32 órás) munkavállalóként látja el az ügyvezetői feladatokat "A" cégben. Ugyanakkor pro bono látja el "B" cég ügyvezetői feladatát. Közismert, hogy "A" cégtől szerzett jövedelme után csupán szja-t kell fizetni, és mint nyugdíjasnak, jár számára a társadalombiztosítás. Kell-e valamit "B" cégben fizetnie?
Kétszemélyes kft.-ben kisebbségi jogok
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alábbiakban kérem a segítségét. Adott egy kft., melynek két tagja van: "a" személy, aki 80%-ban tulajdonos és egyben egyedüli ügyvezető is, valamint "b" személy, aki 20%-ban tulajdonos – a szavazati arányuk ennek megfelelő is. Kérdéseim az alábbiak lennének: a) Normál esetben milyen lehetőségei vannak a kisebbségi tulajdonos "b" személynek, hogy "a" személyt az ügyvezetésből visszahívja, mivel azzal elégedetlen? Hogy tud taggyűlést összehívni, ott erről szavazni stb.? b) Mit tud tenni "b" személy, ha "a" személy cselekvőképtelenné válik és ez esetre nem rendelkezett? Akkor azonnal összehívhat taggyűlést és választhat új ügyvezetőt? Illetve jól gondoljuk-e, hogy ez esetben – egyéb rendelkezés hiányában – "a" tag tulajdonrésze nem száll át senkire? Segítségét előre is köszönöm!
Munkaviszonyban lévő ügyvezető ajándéka
Kérdés
Egy társaság tulajdonosváltás következtében az ügyvezető részére – munkája elismeréséül – ajándékba adja a szolgálati személygépkocsiját, illetve egy terepjáró tehergépkocsit. Az ügyvezető nem rendelkezik a társaságban tulajdonrésszel, munkaviszonyban álló munkavállaló. A munkavállaló terheit a munkáltató átvállalja. Van-e ebben az esetben illetékfizetési kötelezettség, ha van, az hány százalékos? Illetve, ha nincs illeték, akkor úgy adózik, mintha bérként kapta volna? Ebben az esetben hogyan kerül kivezetésre a könyvelésből? A tehergépkocsi után áfafizetési kötelezettség is keletkezik, mivel vásárláskor visszaigényelték utána az áfát. Ebben az esetben a piaci érték vagy a nyilvántartási érték után kell megfizetni az áfát? Válaszukat előre is köszönöm.
Cég alkalmazott nélkül
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kis kft.-nél a dolgozók munkaviszonya megszűnt. Már csak az eszközei bérbeadásával foglalkozik. Az ügyvezető nem a tulajdonos, hanem egy független fél, aki megbízással végzi az ügyvezetői tevékenységét ellenszolgáltatás nélkül. Ez ütközik-e jogszabályba? Illetve helyes-e hogy semmilyen járulékot nem fizet a cég, mivel nem tulajdonos az ügyvezető? A megbízott ügyvezető katás vállalkozó. Válaszát előre is köszönöm
Iráni-kanadai ügyvezető jogállása magyar cégben
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egy iráni-kanadai állampolgár, aki Kanadában rendelkezik bejelentett lakcímmel, ügyvezető lett egy magyar székhelyű és bejegyzésű cégben, amelynek tagja is egyben. Az ügyvezetést nem munkaviszonyban látja el. Kell-e utána járulékokat fizetni Magyarországon? köszönettel KG
Magyarországi fióktelep romániai ügyvezetővel
Kérdés
Tisztelt Szakértő ! Romániai cég magyarországi fióktelepének ügyvezetője életvitelszerűen Romániában lakik, ott dolgozik. A magyarországi fióktelep nem működik, nincs alkalmazott sem.A leveleket magyar kézbesítési megbízott veszi át. Kérdésünk: – A magyarországi fióktelepnek az ügyvezető után keletkezik-e valamilyen fizetési kötelezettsége ? – Az ügyvezetést milyen jogviszonyban kellene ellátni, hogy ne keletkezzen semmilyen fizetési kötelezettsége a magyarországi fióktelepnek a román ügyvezető után? Válaszukat előre is köszönöm.
Jogviszony
Kérdés
Adott egy olyan cég, amely 2017-ben alakult, hozzám tavaly év végén került, teljesen érintetlenül úgy, hogy havi áfás. Azaz nem volt egyáltalán könyvelése, bejelentése, semmi. Most bekönyveltük a 2 évet, 2017-2018-ra áfát vallottunk, a 2017-es mérleget benyújtottuk. Természetesen volt tevékenység, viszonylag sok bevétel, már megkapta a mulasztási bírságokat is. A kérdésem a nem létező munkaerő és a be nem jelentett ügyvezető. Egyszemélyes kft.-ről van szó, melynek tulajdonosa a 24 éves gyermek, az ügyvezetői feladatokkal alakuláskor az édesapát bízták meg. Egyikőjüknek sincs máshol jogviszonya.(fizették maguk után az egészségügyi szolgáltatási járulékot). Szeretném megtudni, mit tegyek a be nem jelentett jogviszonyokkal. Természetesen az ügyfélnek nincs arra pénze, hogy utólagosan járulékot fizessen. Jó megoldás lehet a 0 forintos megbízás, és bejelentem a T1041-en az alakulás napjára, majd beküldöm a 08-at M lapon 0-val?
Ügyvezető munkaviszonyban
Kérdés
Betéti társaság egyedüli beltagja és egyben egyedüli ügyvezetője és munkáltatói jogok gyakorlója végezheti-e az ügyvezetői és személyesen közreműködői tevékenységét munkaviszonyban? Ez esetben ki a szerződése aláírója, mint munkáltató? A kültag személyes közreműködésre nem kötelezett.
Nyugdíjas ügyvezető utáni egészségügyi szolgáltatási járulék
Kérdés
Széles Imre társadalombiztosítási szakértő úr mai napon megjelent írásával kapcsolatban az alábbi kérdést teszem fel: Egy kft.-nek saját jogú nyugdíjas tagja vagyok, és személyesen részt veszek a társaság munkájában, valamint ügyvezetője is vagyok ugyanennek a társaságnak. Jól értem-e, hogy 2019-től, ha a társasággal kötött munkaszerződésem kiterjed a személyes közreműködésre és az ügyvezetésre is, akkor nem kell megfizetni a 7500 forintos egészségügyi szolgáltatási járulékot? Szükséges-e ehhez, hogy a munkaszerződés szerint leaglább heti 36 órás munkaviszony? Köszönettel: Lovász János
Nyugdíjas ügyvezető utáni egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése alóli mentesség
Cikk
A sajátjogú nyugdíjas munkavállaló biztosítási kötelezettségének január 1-jétől történő megszűnése [1997. évi LXXX. (Tbj.) 5. § (1) a) pontja] miatt a társas vállalkozások nyugdíjas tulajdonos tagjai számára a társaságban való személyes közreműködés esetén a munkaviszony vált a legcélszerűbb megoldássá hiszen így csak a tényleges munkabér utáni 15 százalékos személyi jövedelemadót kell megfizetni, szemben a kiegészítő tevékenységű társas vállalkozói jogviszonnyal, amely alapján a havi 7500 forintos egészségügyi szolgáltatási járulékot és tényleges tagi jövedelem után a 10 százalékos nyugdíjjárulékot is le kell róni.