36 találat a(z) üdülési jog cimkére

Hamis ígéretekkel etették ügyfeleiket, megkapták büntetésüket Cikk

Megtévesztette a fogyasztókat az üdülési jogok eladásával kapcsolatos ajánlatával az Online Resorts International Kft. és az Online Resorts Kft. a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) szerint, a jogsértésért a két társaságra 3,35 millió, illetve 10 millió forint bírságot szabtak ki.

Üdülési jog: ezekre az átverésekre figyeljen! Cikk

Az idén több eljárást folytat a Gazdasági Versenyhivatal az üdülési joggal kapcsolatban a korábbiaknál – mondta Basa Andrea, a Gazdasági versenyhivatal szóvivője az M1 aktuális csatornán a múlt héten.

Üdülési jog térítés áfája Kérdés

Apartmanházat üzemeltető cég minden évben fenntartási költségtérítés címen az üdülési jog tulajdonosoktól év elején beszedi az arra az évre esedékes díjakat. Az üdülés jog tulajdonosa ezért a díjért év közben valamikor igénybe veszi az apartmant. Az eddigi gyakorlat szerint az év elején beszedett díjat a cég nem számlázta ki, hanem egy letéti számlát nyitott, ahol a beszedett díjat tartotta, és amikor a magánszemély igénybe vette a szolgáltatást (használta az apartmant) abban az időpontban számlázta ki felé a szolgáltatást, és természetesen fizette be az áfát. Áfa szempontból védhető-e ez a gyakorlat, illetve milyen feltételeknek kell megfelelni, hogy védhető legyen? Vagy a pénz befolyásakor előlegszámlát kellene-e kiállítani, és befizetni az áfát, majd a szolgáltatás igénybe vételekor kiállítani a végszámlát?

Üdülési jog: így kell kiszámolni az illetéket Cikk

Magyarországon is egyre divatosabb, hogy a nyaralni vágyók úgynevezett üdülési jogot vásárolnak, amely lehetővé teszi számukra, hogy minden évben egy meghatározott időszakban (vagy időszakokban) néhány napig használják a szálláshelyet (vagy a szerződésben meghatározott szálláshelyeket). Az ilyen jogok után illetéket kell fizetni.

Üdülési jggal kapcsolatos kérdés folytatása Kérdés

Kérdésünk a következő lenne, melyben segítséget kérnénk: 1. Valóban megszűnik-e az üdülési jogra vonatkozó igényünk a tulajdonosváltás következtében? Hiszen az új tulajdonos az apartmanházat vette meg, az üdülő-használati jogokról biztosan informálódott, egyébként hogyan tudott volna bennünket megkeresni? 2. Joga van-e az új tulajdonosnak azért pénzt kérni, hogy a szerződést módosítani kell, arra hivatkozva, hogy egyébként megszűnne az üdülő-használati jogunk? 3. Mi nem kértük, hogy a korábbi tulajdonossal kötött szerződésünkben szereplő konkrét apartmant felújítsák, ezt ők tőlünk függetlenül tették. Amennyiben nem fizetjük ki a kért összeget, akkor másik apartmant bocsátanak rendelkezésünkre, erre van-e módjuk?

Üdülési jog tulajdonosváltás esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Évekkel ezelőtt vásároltunk üdülési jogot (kétévente egy hét) egy apartmanházban. A társaságot, amelytől vásároltuk, és amellyel az üdülő-használati jogról szóló szerződést megkötöttük, felszámolták. Erről mi a felszámolótól hivatalos értesítést nem kaptunk, az üdülő-használati joggal járó éves költséget fizettük számla alapján. Időközben az apartmanházat, amelyben az üdülő-használati joggal rendelkezünk, egy másik társaság megvásárolta. Az új tulajdonos társaság egy hónapja megkeresett bennünket, hogy újra kell kötni az üdülő-használati joggal kapcsolatos szerződést a tulajdonosváltás miatt. A szerződés tartalma nem fog változni, ugyanaz lesz, mint a korábbi volt, de fizetnünk kell 52 ezer forintot, melyet majd bónuszhétként „lelakhatunk”. Tájékoztattak, hogy amennyiben nem kötünk szerződést velük (ami az 52 ezer forint befizetésével jár együtt), abban az esetben elveszítjük az üdülési jogunkat a szóban forgó apartmanházban. Ez még nem minden, mert az üdülési jog megvásárlásakor kötött szerződésünkben konkrétan meg van jelölve az az apartman, amelyiknek a használati joga a miénk. Az elmúlt időszakban azonban az új tulajdonos többek közt a „mi” apartmanunkat kijelölte felújításra. Ebből következően arról kaptunk még pluszban tájékoztatást tőlük, hogy abban az esetben, ha szeretnénk megtartani az eredeti szerződésben megjelölt apartmant, fizetnünk kell még 200 ezer forintot a felújítás miatt. Kérdéseinket – a terjedelmi korlátozás miatt – kiegészítő kérdésünkben részletezzük.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kötelezettség átvállalása II.

Gyüre Ferenc

adótanácsadó, okleveles könyvvizsgáló

Osztalék-visszaírás bejelentése – AVBA

Gyüre Ferenc

adótanácsadó, okleveles könyvvizsgáló

Utazásszervezői tevékenység áfájának bejelentése a NAV-hoz

Gyüre Ferenc

adótanácsadó, okleveles könyvvizsgáló

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 július
H K Sze Cs P Sz V
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Együttműködő partnereink